$ 0 trik na odstránenie slaných škvŕn z obuvi

Zima má tendenciu zapríčiniť zmätok na každom aspekte nášho života a slúži všetko, od nástrah kože v chladnom počasí až po záchvaty blues na prácu nosia módne dilemy. Jeden ďalší (často prehliadnutý, ale nepríjemný, napriek tomu) vedľajší účinok zimy? Tieto dráždivé soľné škvrny na topánkach. Biele znaky majú tendenciu sa pomaly (ale určite) pomaly dotýkať, a potom nás po celý rok sužujú. Tento rok sme sa rozhodli raz a navždy riešiť danú problematiku (alebo nohu?). Obrátili sme sa na Davida Mesquitu, viceprezidenta pre kožené kúpele (a všetko okolo obuvníckeho fanúšika), ktorý nám dal zostup, začínajúc tým, ako odstraňovať škvrny zo soli a potom dokončiť následné ošetrenia, aby sme zachovali život vašim topánkam.

Obráťte sa na škvrnu hneď

“Soľ poškodzuje zloženie vašej topánky, a to najmä pre veľmi jemné mäkké [kože] kože, ako je teľa alebo koža pokožky,” hovorí Mesquita. “Je to ako každá škvrna, ktorú vyliate – čím dlhšie čakáte, tým viac preniká a tým ťažšie bude časom odstrániť.”

Použite biely ocet zriedený vodou

“Biele ocot sám bude pracovať – ​​len rozliať niektoré na papierový uterák a zotrieť to – ale musíte zriediť, pretože vôňa.Otát sa rozpustí do materiálu, rozbije soľ, a zdvihne škvrnu hore,” Mesquita hovorí. “Stačí rozotrieť roztok octu dovtedy, kým sa škvrna nezmizne. Môžete si tiež kúpiť soľné odstraňovače škvŕn z akejkoľvek lekárne, ale biely ocot je ľahký domáci liek.”

SÚVISIACE: 10 elegantných topánok, ktoré môžete tiež nosiť na snehu

Pre sukne topánky, použite štetec

“Možno budete musieť použiť kefu na prácu s bielym octom do vlákien semišu, ktorý sa nazýva nap,” vysvetľuje Mesquita, ktorý odporúča mäkkú nylonovú kefu, oproti kovovému. “Potom, čo je suchá, kefujte si semiš sem a tam, aby ste vrátili spánok.”

VIDEO: Práve teraz je najlepší čas na nákup Winterwear – tu je prečo

 

Postupujte s koženým krémom po jeho vysušení (len pre kožu, nie suede)

“Soľ a liečba octom môže vyschnúť kožu, ktorá môže vyblednúť farbu a tiež spôsobiť praskliny.Pomocou injekcie vlhkosti a úpravou farby, ktorá bola vyblednutá z poškodenia vodou alebo soľou, použite pigmentovaný kožený krém,” hovorí. “Rovnako ako koža, koža má éterické oleje, ktoré jej pomáhajú udržiavať pružnosť.Ak dávate prednosť opotrebovanému vzhľadu, použite neutrálny krém alebo kondicionér na kožu, ktorý nemá pigment.” Ale ak chcete opraviť ťažké blednutie, Mesquita hovorí, vezmite si topánky profesionálovi.

Dokončite pomocou rozptyľovacieho prostriedku proti sfarbeniu

“Aby sa zabránilo budúcim soľným škvrnám, použite odpudzujúci prostriedok na rozprášenie vody a nie vodotesný sprej, “zdôrazňuje.” Vodotesné sú príliš silné a upchávajú póry kože, čo zabraňuje dýchaniu topánok. Postrekujte odpudivú farbu 8 až 12 palcov od výrobku a naneste ho na dve svetlo. “

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

1 + 4 =

map