Ako nakupovať pre non-svrbenie svetre

Zistenie, ako je skutočne svrbivá novo zakúpená úplet – aj napriek tomu, aký je mierny pocit v obchodoch – môže byť jeden nepriaznivé počasie na svetri. Bohužiaľ, je to skúsenosť, ktorá nás omýva častejšie, ako by sme mali, a preto sme sa na našom poslaní dozvedeli, ako ísť nakupovať pre bezchybné úplety. Obrátili sme sa na dermatológka Dr. Whitney Boweová, aby sme pomohli pochopiť, ktoré textílie by sme mali hľadať a vyčistiť. Krádež, nie viac.

Úroveň citlivosti na kožu: Vysoká

príznaky: Takmer všetky svetre vás blázon (dokonca aj vlna a kašmír), ste nešťastní celý deň a vaša pokožka sa rozhnevá a svrbí. Myslíte si, že by ste mohli mať alergickú reakciu. 

Jej diagnóza: “Vlna je známy pre vytvorenie citlivej reakcie. Ale ak máte reakciu, neznamená to, že ste alergický – alergická reakcia sa zvyčajne deje týždeň po tom, čo nosíte odev. Ak sa to stane v ten istý deň, keď nosíš textílie, nazýva sa to dráždivá kontaktná dermatitída, ktorá môže vyzerat ako sčervenanie, svrbenie, šupinatosť alebo malé hrbole.

“Bavlna a hodváb sú veľmi jemné na koži, preto by som odporučila vrstvu pod ňou – draho to bude zachrániť vašu pokožku, ale ak citlivosť stále pretrváva, potom syntetický sveter (čokoľvek z polyesteru, hodvábu, elastanu, viskózy, nylon) je vaša najlepšia stávka, aj keď neovládajú teplo tak efektívne stále podráždený syntetickými svetrami, môžete reagovať na farbivo, povrchovú úpravu alebo zvyšky pracieho prostriedku. “

rx: Vyhnite sa úplne vlne alebo obmedzte kontakt s vrstvou bavlny alebo hodvábu. 

Úroveň citlivosti na kožu: stredná

príznakyZistíte, že niektoré svetre sú svrbiace, ale radšej to urobte bez nepríjemných pocitov.

Jej diagnóza: “Kašmír môže byť skvelá voľba, pretože je mäkká a nespôsobuje toľko podráždenia ako ostatné vlny.” Kašmír neobsahuje lanolín, čo väčšina ľudí považuje za podráždenie pokožky..

“Ďalším faktorom, ktorý by mohol spôsobiť podráždenie, je oklúzia.Plnité tkaniny vytvárajú väčšiu tendenciu vytvárať trenie a vytvárajú pot, čo môže ešte viac zhoršiť kožu.Ale aj keď sa potešujete len päť minút, môžete sa cítiť pre ostatné deň “.

rx: Nakupujte jemnejšie tkaniny, ako kašmír, a siluety, ktoré sú priedušnejšie a voľnejšie.

SOUVISLOSTI: Sprievodca hľadaním perfektného sveteru

Úroveň citlivosti na kožu: nízka

príznaky: Vaša úroveň nepohodlia je prijateľná – cítite to, ale nie je to úplne neznesiteľné. 

Jej diagnóza: Niektoré vlny sú viac abrazívne než iné. Merino a jahňacina majú tendenciu byť jemnejší, zatiaľ čo Shetland je vyrobený z hrubších vlákien a mohérov. Rovnako ako pravidlo, pozrite sa na viac upscale značiek – tým drahšie je, často jemnejšie vlny, ktorý má čo do činenia s materiálmi, ktoré sú získané a výrobný proces.

Kedykoľvek môžete zriediť percento vlny, tým menej podráždenia sa budete cítiť. Pozrite sa na štítok a uvidíte percento zmesi. “

rx: Pred nákupom vždy skontrolujte značku. Pri zmesiach vlny sa snažte o najnižšie percento pre najmenšie množstvo svrbenia. 

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

18 − = 13

map