Ako napísať pupienok ako internetový slávny Dr. Pimple Popper

Čas vyznania: Všetci sme niekedy nedokázali odolať nutkanému vysťahovaniu pupienka. A kým je vždy najlepšie držať ruky od tváre, ak sa absolútne nemôžete držať, aspoň viete, že existuje riadny spôsob, ako vytlačiť miesto, ktoré zabráni zápalu pokožky. Pre túto techniku ​​sme sa obrátili na dermatológ Sandra Lee, M.D., známu na internete ako Dr. Pimple Popper.

Je bezpečné povedať, že Lee pozná cestu okolo vady. Viac ako dva milióny kombinovaných sledovateľov pozorne sledovali videá zo služby YouTube a Instagram z jej výkonov na pacientoch, z ktorých niektorí cestovali z Londýna a Saudskej Arábie na liečbu.

Buďme úprimní, pravdepodobne budete v blízkej budúcnosti opäť vyskočiť pupienok, tak si prečítajte Leeovu radu a vykonajte prácu s minimálnym potenciálom pre zjazvenie.

SÚVISIACE: Toto je jeden Produkt, ktorý potrebujete zbaviť cystickej akné

Načasovanie je všetko
Pred popupom pupienky Lee odporúča, aby ste prestali premýšľať o tom, čo máte v pláne na zvyšok dňa. “Nechcem sa rozhodnúť, že to urobíte hneď pred veľkým dátumom alebo hodinou pred získaním profesionálnych fotografií,” hovorí. “Keď úspešne vymažete pupienok, zvyčajne to vyzerá trochu horšie, ako to vyzerá lepšie, takže je najlepšie, aby ste stlačili aspoň 24 hodín, kým chcete, aby táto oblasť pokožky bola centrom pozornosti.”

Vedieť, kedy je chyba pripravená na popraskanie
Aby sa zabránilo podráždeniu alebo zjazveniu, Lee zdôrazňuje, že je dôležité nechať vadu samotnú, kým nie je pripravená na extrakciu. “Pizzeria musí” prísť na hlavu “, aby bola úspešne vyskočená,” vysvetľuje Lee. “Môžete povzbudiť pupienok, aby ste to dosiahli použitím teplých obkladov v oblasti často. V priebehu času by ste mali vidieť biely náraz prísť do stredu vášho pupienka. Toto sa nazýva pustula a je to, čo môže byť úspešne vyskočené a urobiť pupienok, aby odišla bez zjazvenia. “

Keď je poškodený hlboko zakorenený červený náraz pod kožu, ktorý je bolestivý na dotyk, Lee zdôrazňuje, že nie je pripravený na to, aby bol vyskočený. “Stláčaním to len spôsobí, že sa bude ešte viac zväčšovať, bude červenejšie a môže viesť k infekcii kože. Ak potrebujete tento typ pupienka zmiznúť v najbližšej dobe, odporúča vidieť dermatológa, ktorý môže injekčne podať malý potenciál steroidu priamo do pupienka, aby sa rýchlo zmenšil.

Metóda
Ak máte pupienok, ktorý sa dostane na hlavu a vy zomriete, že to vyskočí, budete potrebovať nasledovné: Vyčistiť ruky a prsty, čistú ostrú ihlu, trenie alkoholu a vatové tampóny. “Použite ihlu, ktorú sterilizujete plameňom a zotrite trením alkoholu. Držte túto [chladenú] ihlu v ruke a pripevnite túto ruku na tvár alebo nepohyblivú plochu, aby ste stabilizovali ruku, aby sa netrasala a jemne prepichnite hornú časť pustule ihlou. Potom vytiahnite a otvorte otvor v pupíku, “pokynuje Lee.

Potom použite extraktor Comedone ako Sephora Collection’s Double-Ended Blemish Extractor ($ 17; sephora.com) alebo vaše čisté prsty, aby ste posunuli okolo pustuly. Lee hovorí, že prestane tlačiť, akonáhle bol kozlík vyjadrený a uvidíte malú krv. “Pokiaľ sa stále stlačíte, môže to zhoršiť pupienok a zhoršiť opuch a zápal!”

SOUVISLOSTI: Toto je spôsob, ako prežiť tie tmavé škvrny na koži

Keď skončíte, zotrite oblasť pupienka opätovne trením alkoholu a zároveň aplikujte trochu nátlaku. Lee hovorí, že môžete tiež použiť antibiotický krém na minimalizáciu šancu na infekciu alebo malý krém na over-the-counter kortikosteroid krém na zmiernenie zápalu a sčervenania v oblasti. Máme radi aj ošetrenie na mieste, ako Burt’s Bees Natural Acne Solutions Cielené ošetrenie spotu ($ 18, burtsbees.com).

Čo by ste nikdy nemali robiť
Kým táto metóda funguje na bielych hlavách, niektoré čierne oči (obe sú spôsobené upchatými pórmi) a dokonca milias (malé povrchové cysty) Lee zdôrazňuje, že cystické akné (veľké, bolestivé škvrny pod povrchom kože) by nikdy nemali byť stlačené. “Môžete pomôcť cystickému akné dostať sa do fázy stláčania použitím teplého kompresie na to. Inak než to, nechaj to sama. “

 

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

60 − 55 =

map