Ako uchovávať zimné oblečenie správne

Vyznanie: Zimné oblečenie sme ešte neuchovali. Na našu obranu bola táto jar nekonečne chladná (myslíme, že v tom máji 40 stupňov ?! To by nemalo byť správne). Ale možno je to dobrá vec, pretože, ako sa ukáže, sme sa dozvedeli, že je správny spôsob skladovania oblečenia a nesprávneho spôsobu. Nesprávne uskladnenie môže viesť k baktériám, žltačkám, hmyzu a všetkým rôznym veciam, ktoré môžu nevyhnutne viesť k poškodeniu odevu. Ak ste takisto prerušili, prečítajte si tieto pokyny, ako správne uskladňovať zimné oblečenie predtým, ako urobíte spínač šatní na chladné a teplé počasie.

Vždy vyčistite oblečenie pred uskladnením

“Toto je pravdepodobne najobľúbenejšou chybou väčšiny ľudí a je to najdôležitejšie,” hovorí Lisa Adamsová, generálna riaditeľka a dizajnérka LA Closet Design. “Dokonca aj keď nevyzerajú špinaví alebo nemajú zápach, môžu stále priťahovať hmyz a mory.”

Eduardo Herrera, generálny riaditeľ práčovne Slate NYC, súhlasí: “Čistenie všetkých odevov zabezpečí, že škvrny nespôsobia oxidáciu, čo vedie k žltačke a baktérie, ktoré môžu vytvárať dierky.” Odporúča stroj na umývanie bavlny, bielizne a polyesteru; suchá čistiaca vlna, kašmír, hodváb a hodváb.

Nikdy nepoužívajte plastové odevné tašky z čistiacich prostriedkov

“Je bežnou mylnou predstava, že používanie plastových odevných vrecúšok od vášho čistiarne chráni vaše oblečenie, ale robí to naopak,” hovorí Adams. “Časom plazma zachytáva vlhkosť a spôsobuje zhoršenie a žltnutie vlákien vo vašom odeve.” Namiesto toho používajte bavlnené odevné tašky na ochranu obuvi, šiat alebo topánok.

SÚVISIACE: Ako získať olejové škvrny z oblečenia

Zložte si svetre

Herrera neodporúča zavesiť svetre, pretože by ich mohol pretiahnuť a vyhnúť ich tvaru. Ale ak máte dostatok priestoru na skriňu a nechcete riskovať záhyby, Adams hovorí, že sveterové vešiaky – tie, ktoré sú zaoblené na ramenách – budú pracovať s ľahkými úpletmi. Ale ona rozhodne naznačuje skladanie kašmíru a objemné svetre.

Používajte papier s papierom bez obsahu kyselín na minimalizáciu zvrásnenia

Vložte listy bez obsahu kyselín medzi záhyby, aby ste predišli záhybom. To platí pre svetre, nohavice a sukne. Adams hovorí, že voľne zložené šaty môžu pomôcť predísť tvrdým vráskam. Položte sukne ploché, kedykoľvek môžete a zložte nohavice na polovicu raz. V prípade základov s vysokou hmotnosťou odporúča spoločnosť Herrera zavesiť ich z pásu pomocou závesu na klip.

Nestlačte kožu

“Skladacia koža je zložitá, pretože v priebehu času sa záhyby môžu nakoniec premeniť na trvalý záhyb,” hovorí Adams. “Položte ho rovnomerne alebo zaveste ho pomocou závesu na klip, pričom sa ubezpečte, že vnútri chvosta je tkanina alebo tkanina, aby ste zabránili jej odsadeniu.”

SÚVISIACE: Vydajte sa na prehliadku Los Angeles Closet Monique Lhuillier

Oblečenie v plastových skladovacích nádobách alebo v taškách z bavlneného plátna

“Uistite sa, že nevybalíte koše na okraj,” varuje Adams. “Robiť to môže nielen vytvárať vrásky, ale tiež zastaví prúdenie vzduchu.” Preto sa vaky zapečatené vrecká sú zamračené – sú príliš zapečatené, čo zachycuje vzduch a zabraňuje akémukoľvek cirkulácii.

Line vaše zásobníky s levanduľou, eukalyptom alebo cédrom

Udržujte zimné oblečenie čerstvé s podložkami zásuviek naplnených levandule alebo eukalyptom, hovorí Adams. Odložte cédrovú šatku na vrchol na dobrú mieru a zaveste ju do každého šatníka.

Starajte sa o zimné príslušenstvo

Pre topánky ich utiahnite pred uložením a vložením topánok, aby sa udržal ich tvar neporušený. Na šatky, rukavice a čiapky ich nechajte v škatuľke (Adams preferuje kožený z dôvodov zobrazenia) alebo začleňte šály do vášho šatníka (na obrázku nižšie).

zimné Clothing Storage - Embed
Zdvorilosť LA Closet Design
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

7 + 2 =

map