Ako urobiť klasický Margherita pizza doma pomocou obľúbeného receptu kultúry

Všetci sme sa stali obeťou neukojiteľnej chuti pizze, ale predtým, ako si položíte ďalší bezšvový poriadok, zvážte extrémnu spokojnosť – nehovoriac o veľkých zvyškoch – získate si vlastný koláč doma. A čo lepšie príležitosť urobiť, než národný deň pizze? Na počesť najsvätejšieho sviatočného občerstvenia sme sa pokúsili o kultúru obľúbenej Brooklynskej pizze Roberta pre ich návštevu klasickej margherity (ktorá je pre nezasvätených tvoria paradajky, mozzarella a bazalka). Podľa výkonného kuchára a spoluvlastníka Carla Mirarchiho tajomstvo v omáčke: “Varené až do horkej v rúre, je naplnené krásnou kyslosťou, ktorá vytvára krásny kontrast so smotanovou mozzarellou a žuvacia kôrka,” hovorí. Áno, aj my sme slzenie. Prečítajte si úplný recept. 

Margherita Pizza

vyrába 1 (12 palcov) pizza

prísady

1 (12-palcové) koliesko na pizzu
3 lyžice paradajková omáčka (pozri recept nižšie)
Niektorý dobrý olivový olej
4 alebo 5 listov bazalky, roztrhané na kusy
2 3/4 oz čerstvej mozzarelly

SÚVISIACE: Tento recept so šalátom Easy Kale zvýši vašu zimnú večeru

Smery

1. Predhrievajte rúru na najvyššiu možnú teplotu. Umiestnite pizzový kameň alebo dlaždicu do stredného stojana rúry a nechajte ho zahrievať 1 hodinu.
2. Vložte omáčka v strede cestu okolo a použite chrbát lyžičky, aby ste ju rovnomerne rozložili na pizzu a zastavili sa asi o pol palca od okraja. Dajte trochu olivového oleja nad omáčkou a rozpustite bazalku na vrchu. (Roberta položí bazalku pod syr tak, aby teplo z pece na drevo nespálilo.)
3. Rozdelte mozzarellu na niekoľko veľkých kusov a rozdeľte ju na pizzu. Pečte pizzu, až kôra je zlatohnedá a bublinková. 

SÚVISIACE: Táto nedeľa Gravy je len vec na vyliečenie vašich nedeľných blues

omáčka

vyrába Približne 1 1/2 šálky

prísady

1 môže San Marzano celé lúpané paradajky
Niektorý dobrý olivový olej
Jemná morská soľ

SÚVISIACE: 4 jednoduché recepty pre útulnú zimnú večeru

Smery

1. Vypusťte rajčiny a odložte šťavu (alebo ju použite na Bloody Marys). Použite ponorný mixér alebo bežný mixér na rajčiaky, až kým nebude takmer hladký.
2. Pridajte splash olivového oleja a štipku soli, zmes do hladkej, a chuť. Pridajte olivový olej a soľ na vkus, ak je to potrebné, ale majte na pamäti, že omáčka sa trochu zníži, keď je pečená na pizzu, takže to bude len salón. Omáčka sa uchová v chladničke až na týždeň a až 6 mesiacov v mrazničke. 

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

80 − 73 =

map