To je recept na konverziu akéhokoľvek bruselského klíčku Skeptic

Brušičková kapusta je jedným z najpokročilejších šéfkuchárov Travisa Letta v jeho rustikálno-šľachtickej reštaurácii L. Gjelina – robí obrovské 400 porcií týždenne. Prirodzene sme si o ňom mysleli, pričom uvažujeme o tom, ktoré strany slúžia na večeri vďakyvzdania. Našťastie nám dodal svoj recept, naplnený kúskami slaniny, balsamického octu a citrónovej šťavy. “Pozrite sa na malé, tesné a veľmi čerstvé klíčky,” hovorí V štýle. “Sú sladšie a ľahšie variť ako väčšie verzie, ktoré už dlho sedeli.” Prečítajte si recept. 

SÚVISIACE: Pripravte sa na vďakyvzdania s receptom šéfkuchára Travisa Letta v Turecku

Bruselové klíčky so slaninou, balzamikom a citrónom

slúžia: 6

prísady

6 plátkov silnej rezanej slaniny, nakrájané na kusy ¼ palca
2 lyžice extra panenský olivový olej rozdelený
2 libry malé ružičkové klíčky, polovičné
1/3 oz soľ a korenie
1 šálka čerstvej citrónovej šťavy
3 strúčiky cesnaku
1 lyžice balzamikový ocot
1/2 lyžičky tymianové listy

Súvisiace: Naše obľúbené recepty na jeseň

Smery

1. Vo veľkej liatinovej panvici variť slaninu na miernom ohreve, občas miešať, až kým nie je opečená, ale nie ostrý, asi 5 minút. Pomocou štrbinovej lyžice presuňte slaninu na papierové utierky, aby ste mohli vytekať.
2. Vylejte tuk z panvice; teplo 1 lyžice olivového oleja v ňom. Pridajte polovicu ružičkového kelu, vystrihnite stranu; sezóna so soľou a korením. Varte nad mierne vysokým teplotám až do veľmi hnedého stavu na dne, 3 až 5 minút. Pomocou štrbinovej lyžice presuňte na taniere. Opakujte so zvyšným olivovým olejom a ružičkovým kelom.
3. Vráťte všetky ružičkové klíčky na panvicu. Pridajte ½ šálky vody, prikryte a varte na mierne teplo, príležitostne premiešajte, až kým nebudete jemný, 5 až 7 minút.
4. Zmiešajte slaninu, citrónovú šťavu a cesnak; varíme 2 minúty, občas miešame. Miešajte ocot; sezóna so soľou a korením.
5. Preložte do servírovacej misy, obložte tymián a podávajte.

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

+ 46 = 49

map