Ako prežiť sviatky, keď tvoji príbuzní sú podporovatelia

Čo sme sa naučili z obľúbených epizód televíznych relácií? S-t klesne na Deň vďakyvzdania.

Či sa zistíte, že tancujete so surovým morčacím kuklom na hlave alebo že ste zapletený do neakceptovacej stávky Slapsgiving, emócie sú vysoko. Ale ak ste ako ja, emocionálne politický rozhovory na večeri je nová vec.

Pred voľbami v roku 2016 to bolo viac: “Ste stále jediný?” “Mali by ste nastúpiť [vložiť meno kamaráta z detstva] – je to pekný chlapec” a “Ste varenie dosť? Jedzte viac [vložte recept]. “Genericky invazívne otázky a požiadavky sú nepríjemné, ale nič nenasvedčuje rodinnému sporu o národných proporciách Lampoon, ako je nevyhnutná zmienka o Donalde Trumpovi.

Nie som dosť naivný na to, aby som si myslel, že moja rodina bola na tej istej stránke politicky predtým, ako sa Trump presťahoval do D.C. Ale toto konkrétne predsedníctvo má spôsob, ako zväčšiť naše rozdiely a čo viac, narúša hranicu medzi politickou a osobnou. Zobrazovanie podpory pre mladých a bokov Obamu, keď som bola na vysokej škole, sa mohla stretnúť s očami, ale moje rozhodnutie vstúpiť do Ženského marka a don “Pussy Hat” takmer mi dal môjmu 70-niečo-rok-starý otec ďalší infarkt. 

Na obidvoch stranách uličky “ľudia cítia pocit strachu a zrady založený na častiach ich identity, ktoré sú buď cenené alebo nerešpektované,” povedala psychológka Jessica Koblenz, PsyD, keď som sa dostal von, aby som lepšie pochopil, prečo 2017 politika je viac rozdeľujúca ako kedykoľvek predtým. Myslí si, že je to spôsobené posunom politického vedomia – to, čo bolo neosobné a vzdialené, sa stalo osobným a polarizujúcim, pretože “základné aspekty identity ľudí sú teraz súčasťou politickej krajiny”. Podľa Koblenza, “ako žena, byť transgender, je gay [prichádza] s pocitom izolácie a strachu v dôsledku marginalizácie týchto skupín.” To znemožňuje ľuďom oddeliť osobnosť a citlivosť od toho, ako niekto hlasoval.  

Možno ste nevideli svojho dlho strateného strýka, ktorý je hrdým obyvateľom jedného z najznámejších štátov v krajine, pretože pred novembrom 2016, alebo možno ste naklonili priamo z centra a váš bratranec je stále ťažko cítiť Bern. Pred vašou poslednou stretnutiou sa mohlo zdať jednoduchšie odstrániť rozdiely a zamerať sa na vaše osobné kontakty. Ale teraz sa Washingtonské boje rozvíjajú na najintimnejších bojových polohách – od identity až po životný štýl – a cítia sa pre mnohých veľmi osobne.

Moja pošta v hlasovaní neprichádza s “I hlasoval” samolepka v tomto roku … Ale myslím si, že tento jeden pracuje lepšie @ eyeswayrose @ chillaryclinton #nastywoman #imwithher #rockthevote

Príspevok, ktorý zdieľa Shalayne Pulia (@spulia)

SÚVISIACE: Zamestnanec Twitter odstránil účet Donalda Trumpa na svoj posledný deň s spoločnosť

A to zahŕňa aj mňa. Pred niekoľkými rokmi, keby príbuzný odpovedal na označenie “feministický” s očkom, posunul by som zameranie na všeobecne pohodlnejšiu tému. Ale keď sa pozerajú na sexuálne obvinenia vznesené proti našim prezidentským prezidentom alebo transsexuálnym vojakom, aby sa s nimi zaobchádzalo ako s ostatnými v ich jednotkách, mám ťažší čas to nechať, ani nechcem.

V týždňoch, ktoré nasledovali po voľbách, som videl zmätenosť zmätenosti, hnevu a prirodzenú náladovú formu (a nie v nejakej Nasty Woman). Jednou z najčastejších arénach bolo Facebook, kde som videl, ako sa priatelia a rodina vzájomne potýkajú a kde – priznám to – padol som do komentárovej vojny s príbuzným, ktorý zmiernil Trumpovu “chytiť” kundičku “komentár. Som rada, že mám odvahu podeliť sa o svoje názory, ale ja som sa zaoberal osobou, ktorej názory som nemohol veľa zmeniť. Naučila som sa, že málo vecí je viac nepríjemné ako mať verejný boj s rodinnými príslušníkmi, ktorí ste imortalizovali na vašej kŕmnej službe na Facebooku – s výnimkou toho, že ste mohli mať ten istý boj osobne počas prázdnin, s úctivým publikom tety, strýkov a bratrancov.

A napriek tomu, keď viem, že budem nesúhlasiť s niektorými mojimi rodinnými príslušníkmi, stále ich rešpektujem. Milujem ich. Pomohli mi formovať ma do ženy, ktorú som dnes, a preto odmietam jednoducho odpísať svoje názory, dokonca tie, ktoré považujem za najviac škodlivé, ako šialenstvo. Navyše, ignorovanie druhej strany jasne nefungovalo príliš dobre. Myslím, že je to rozpojenie v porozumení, rozdiel vo svete, v ktorom vyrastali. Myslím, že sa môžeme stále učiť jeden od druhého, ale aby sme to dokázali, musíme byť schopní hovoriť otvorene a úprimne bez toho, spread. Preto sa chcem snažiť vyhnúť sa bojom. Namiesto toho chcem pochopiť.

Viem, že sa pravdepodobne dostanem do povetria, keď môj rodinný príslušník T podnietil Trump túto Dňu vďakyvzdania, ale tiež si myslím, že je tu dobrá línia medzi stojacou zemou a napájaním ohnivého nedorozumenia. Takže som sa pýtal Dr. Koblenza na niektoré nástroje, ktoré môžem použiť na minimalizáciu konfliktu vďakyvzdania – bez pocitu, že sa sám umlčujem. Táto dievčina zostáva Nasty. Ale sviatky  všetko o odložení rozdielov, nie sú to oni?

Zostaňte nepríjemné �� #InternationalWomensDay ♦ ️

Príspevok, ktorý zdieľa Shalayne Pulia (@spulia)

SOUVISLOSTI: Barack Obama sa vracia do politiky prvýkrát od opustenia Bieleho domu

Tu je plán:

1. Žiadne narúšanie alebo odklonenie sa od témy. Koblenz upozorňuje na to, že nechať existujúce rodinné problémy preniknúť na irelevantné témy diskusie. “Často nás rozrušuje, keď vidíme spôsob, akým naša matka, otec, brat, atď. Konajú a dávajú to spolu so vzorom správania, ktoré sa” vždy “deje,” povedala. Viete, ako tvoja mama “vždy” nesúhlasí s tebou alebo tvojim otcom “vždy” dostane posledné slovo. “Namiesto toho sa pokúste vyzdvihnúť každú udalosť v nominálnej hodnote a zostať v súčasnosti,” povedal Koblenz. 

Budem to mať na pamäti, konkrétne keď / v prípade rozhovorov s niektorými z mojich starších príbuzných, ktorí majú to, čo budem zdvorilo nazývať spätnými názormi. Môj inštinkt by mohol byť vykríknuť nepríjemnú urážku (niečo ako Blair Waldorf by povedal, či Ohováračka prežil do sezóny 11). Ale komentáre typu smart-ass nefungujú. V tom momente sa cítia dobre; nemôžete meniť názor niekoho, ak ho postavíte do defenzívy, pretože nie je priestor na konštruktívnu diskusiu.

2. Nie Ako som spoznal vašu matku Slávnostné slávnosti zakorenené v nezvyčajnom teréne. Odmietam to rozvrátiť na Deň Turecka, pokiaľ v ruke nie je futbal. Rozprava? Istá. Ale plný boj neznamená nič, čo by mi pomohlo. Pokúsim sa nedovoliť, aby sa môj hnev o politike rozlieval na iné územie (ako napríklad, boj proti niekomu príliš tvrdo na futbalovom poli alebo “náhodne” rozliať omáčku na ne kvôli stanovisko považujem za urážlivé). Koblenz takisto navrhuje monitorovanie príjmu alkoholu, aby sa predišlo zhoršeniu napätých situácií. “Častokrát rodiny môžu používať alkohol, aby sa pokúsili otehotnieť hlbšie konflikty, ktoré existujú,” povedala. Ak máte pocit, že sa veci príliš zohriajú, nedosiahnite ho pre tvrdé mušt alebo špicatú horúcu čokoládu.. 

3. Nemluvte bez počúvania. Najdôležitejšie je: LISTEN. Je ľahké kričať do prázdnoty, ale ženy a muži, ktorí skutočne robia zmenu? Počúvajú tiež. Nalaďte sa do názorov ľudí odlišných od vás, aby ste mohli porozumieť ich pozíciám pred zdieľaním vlastných. Koblenz navrhol, aby ste sa pýtali na niekoľko otázok, ktoré by vám pomohli vidieť veci z druhej strany, ako napríklad: “Čo je teraz práve teraz zdôrazňovať?” Aké emócie prechádzajú, aké pocity zažívajú? Nie je vždy ľahké počuť niekoho, kto si myslí, že je to tak zlé, ale stojí to za to. A pomáha vám lepšie pochopiť svoju vlastnú pozíciu. 

Lepšie vecis Pam ‘Adlon napísal esej pre V štýlenovembra o dôležitosti zdravého rozhovoru. Hovorila o tom, že “naozaj počúva, nie len čaká na to, aby niekto rty prestali hýbať, skôr než budeš hovoriť.” Cítim to. Tiež píše o hovorovej politike so svojím bratom, ktorý má veľmi odlišné názory. Neustále nesúhlasia, ale počúvajú sa navzájom a v skutočnosti sa dozvedia viac o svojich vlastných presvedčeniach, aby mohli rásť ako ľudské bytosti.

4. Urobte si prerušenie alebo zmenu predmetu. “Ako je tá nová priateľka, cuz?” “Môžete ma naučiť, aby som takto variil, ocko?” “Ako bola vaša cesta na Floridu, dlho strateného strýka?” Nebudete meniť myseľ. A určite sa nezmeníte na mieste. Môžete povedať svoj kus, ale keď veci začnú eskalovať, môže to byť čas odísť alebo aspoň odvzdušniť. To nie je to isté ako priznanie porážky; je to strategický krok. Spoznajte svojich príbuzných, keď nehovoria o politike. Opýtajte sa ich životov. Choďte do obchodu pre viac brusnicovej omáčky. Nech to, čo ste povedali, klesne pre nich. 

To je cieľom tejto sviatky: Počúvajte, hovorte trochu o politike a držte moju krajinu a vyhnite sa konfliktom. Oh, a jesť morčacie, šál si nejaký tekvicový koláč a možno zistíte, kde od roku 2016 strýko Long-Lost.

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

9 + 1 =

map