Čo som sa naučila vyrastať s chladnou mamou

Vždy som sa zaujímala o to, ako ostatní ľudia nájdu svoju mamu v obchode s potravinami. Veľká svätožinka mamičky z blonďavých, kučeravých vlasov znemožňuje vynechať dav. Má taký divoký účes a zvláštny osobný štýl, ktorý hovorí: “Nechám nulovú šuku o svojom ľubovoľnom štandarde ženskej krásy a som stále najkrajšia osoba v miestnosti”, ale nikdy by si to skutočne nemyslela, pretože väčšina jej estetické rozhodnutia sú tak inštinktívne chladné, že pripisovanie príliš veľa myslenia k nim by odvodilo od ich pravosti.

Som výtvarník jedla a so svojou vlastnou spoločnosťou Rice Crispy Treat, @mister_krisp, som si vzal tradične domáci ženský kuchynský priestor a premenil ho na miesto pre moje kreatívne remeslo a úspešné podnikanie. Otočenie a zvrátenie rodových rolí nie je pre mňa ničím novým, pretože som vyrastal s tátom na pobyt v domácnosti a pracujúcou matkou.

Moja mama je generálnym riaditeľom svojej spoločnosti, kde riadi chladné dievčenské značky ako Cinq á Sept a Pravdepodobne. Keď som bola na strednej škole, bola súčasťou tímu, ktorý spustil značkovú denimovú značku 7 For All Humanity. Keď som si začal všimnúť značku vyšívaného vrecka, ktorá sa objavila na zadných stranách všetkých najchudobnejších detí v škole, najkrajší deti v škole začali všímať to, čo som už vedel: moja mama bola oveľa chladnejšia ako ja.

TK
Zdvorilosť

Keď som vyrastala na Long Island, moja mama pracovala v meste, zatiaľ čo môj otec premiestnil moju mladšiu sestru a ja na tanečné kurzy a učiteľov matematiky, uistili sme, že sme robili naše domáce úlohy, pomohli nám stavať kolobežky z mliečnych prepraviek, kolieskových korčúľ, a dvakrát za štyri, a variť naše jedlá. Ale po práci by moja mama vždy pomohla s dôležitými školskými projektmi – dôsledne som mala najkrajšie knižné správy v škole. Nemám tušenie, či domáce úlohy v nich boli legitímne, ale čokoľvek, boli ohromujúce. Moja mama by mala sedieť so mnou celé hodiny, keď sme vytvorili komplikované obaly a hrali sme s rozloženiami. Toto bolo predtým, ako sme mali počítač, takže to bolo všetko veľmi ručne, predtým, ako sa remeselník stal činom nostalgickej irónie vyhradenej pre ľudí v Brooklyne. Spomínam si na spoluprácu s mojou mamičkou na štvrtej správe o pútnikoch, jej obálke v jemnom hodvábnom papieri, minimalistickom dizajne s práškovou modrou oblohou, niekoľkými odtieňmi jasných oceánskych vĺn a malou hnedou kvapalinou Mayflower plávajúcou do Massachusetts , K dnešnému dňu je to pravdepodobne tvorivá práca, na ktorú som naozaj pyšná, a to hovorí veľa, pretože som urobil Rice Crispy Treats pre Kim Kardashian.

            Keď som absolvovala vysokú školu, moja mama spustila Elizabeth a James, a tak som sa ujal práce riadenia predaja značky. Keď som pracoval pre moju mamičku, mal som príležitosť pozorovať to, čo som už vedel: moja mama je najtvárnejšia osoba, akú som kedy stretol.

            Z tých chorých správ o knihách som vedel, že moja mama je šikovná a ja som vedel, že miluje a nosí návrhy svojich značiek v priebehu rokov, keď mala výnimočný inštinkt na identifikáciu, interpretáciu a vynájdenie trendov. Vedel som, že sa oblečila lepšie ako niekto, koho som vedel; jej štýl bol redakčný spôsobom, ktorý sa nikdy necítil konštruovaný a ja som prisahal, že je pôvodcom obliekania s vysokým dnom, párovania konverzácie s Comme des Garçons predtým, ako si mysleli, že sa sami spolupracujú a pracujú športové detaily v každodennej šatníku dlho pred ” bol portmanteau. Ale ja som si neuvedomila, kým som pre ňu pracoval, že mojej mamičky tvorivosť sa rozšírila na spôsob, akým premýšľala a zaobchádzala s jej podnikaním. Prišiel som k nej panicu s tým, čo sa zdalo byť neprekonateľným problémom, a pokojne poskytovala pútavé, kreatívne riešenia, ktoré mi nikdy nenapadlo. (Okrem toho, že je moja mama chladnejšia než ja, je moja mama chladnejšia ako ja.)

            Pokiaľ si pamätám, snažila som sa byť rovnako ako moja mama, objímajúc moje kreativita a zároveň sa snažím posilniť a posilniť vlastné podnikanie, robiť to, čo máš rád a byť skvelé v tom, čo robíš. Ja by som hrdo povedal každému, kto by počul, že budem pracovať jedna mama jeden deň a vlastné mojej spoločnosti, rovnako ako moja mama. Povedal som to, pretože to bolo ako provokatívna vec, ktorú som povedal, keď som vyrastal spolu s dievčatami zdvihnutými mamičkami v domácnosti a dúfajúcimi pre tú istú budúcnosť pre seba, ale keď slová utiekli z úst, vždy ochutnali pravdu.

Vždy som si myslela, že nakoniec prevezmem jej módnu impériu, ale rovnako ako som milovala svoju prácu, oblečenie, ktoré som predal, a ľudia, s ktorými som pracovala, cítil som sa v mojej predajnej úlohe kreatívne neplnený. Moja mama ma povzbudila k tomu, aby som našla niečo, čo sa cíti naplnené, takže po 5 rokoch práce pre ňu som sa začala učiť hodiny tvorivého písania v noci po práci.

VIDEO: 5 Zlé dievčatá Moments We Nádej Urobte to do hudobného

Akonáhle som začal spustiť kohútik na moje kreatívne šťavy, začali sa objavovať ďalšie divné nápady. Prišiel som s myšlienkou, aby som nechcel náhodou urobiť cukrovinky s veľkou veľkosťou v podobe koláča, keď som bol pozvaný s kamarátom, aby priniesol dezert na večeru na narodeniny a nevedel, ako variť. Môj priateľ som vedel, že by som mohol urobiť Rice Crispy Treats, ktorý by som sa vždy formoval do jednoduchých tvarov, ako sú srdcia a hviezdy. Keďže narodeninová dievčina bola surferom, môj priateľ mi navrhol, aby sme urobili surfovú dosku pre ryžu Crispy Treat. A keďže som tisíciletí, som si prezrela “Rice Crispy Treat surfboard”. A keďže to bol rok 2012, recept na túto vec existoval na internete. Recept obsahoval farbenie potravín a pri pridávaní pigmentu do receptúry chrumkavého liečebného postupu som bol zasiahnutý okamžitým a zdrvujúcim impulzom, aby sa vyrobil cheeseburger z Rice Crispy Treat.

Nasledujúca noc, keď som zhromaždil sladký sendvič, kričal som nahlas, pretože som si myslel, že tento ryžový chrumkavý cheeseburger je najkrajšia vec, akú som kedy videl. Nikto z mojich susedov sa na mňa nepozrel. Poslal som ju na Instagram, kde som poprvýkrát rozbil 100 rád a priniesol ju do práce, kde ju celý úrad zhltol.

Pokračoval som v experimentovaní s krehkými výtvami na Rice asi rok, kým som začal účet @mister_krisp Instagram. V deň spustenia účtu Instagram som dostal svoju prvú objednávku. Vtrhla som do kancelárie mojej matky, omráčila sa a spýtala sa jej, čo má robiť. Povedala mi, aby som prijal rozkaz, a my by sme to na to prísť. Zdá sa, že je to dobrý plán.

Čoskoro čoraz viac a viac objednávok prichádzalo od ľudí, ktorí objavili môj Instagram. Niektoré dni som sa prebudil o 5 ráno, aby som vyplnil rozkazy a vrátil sa domov po práci, aby som urobil viac, kým som šiel do postele. Bol som vyčerpaný, ale cítil som sa kreatívne spokojný a overený spôsobom, akým som nikdy nezažil.

Okolo tejto doby som skúmal, že budem absolvovať školu, aby som pokračoval v štúdiu tvorivého písania, a zrazu som mal bočný ruch, ktorý by to mohol pomôcť urobiť to realitou. Ale ja som rád pracoval pre moju mámu a aspoň časť sa mňa obávala, že keď odchádzam a zanechávam módu úplne, pripúšťam, že som nemala to, čo trvalo, aby som bola ako ona.

Myslel som si, že po stopách mojej mamy znamenalo prebehnúť veľkú, úspešnú módnu spoločnosť a mať víziu na nastavenie trendov, ale akonáhle Misterkrisp ubehne, uvedomil som si, že sledujem v stopách mojej mamy, že sa opieram o to, na čom som bol dobrý a odmietajúc jednoducho podriadiť tvrdohlavý kultúrny príbeh, ktorý vedie, ako sa majú ženy správať a aké úlohy sa musia prelínať do.

            V týchto dňoch chce každý viac sledovateľov na Instagram, takže otázka, na ktorú ma najviac žiadam, ako vytvoriť značku, ktorá existuje hlavne na sociálnych médiách, je spôsob, ako prilákať a udržiavať nasledovníkov. A pokaždé, moja odpoveď pochádza z najdôležitejšej lekcie, ktorú som sa naučil od mojej mamy, bez toho, aby sa jej dokonca snažila ukázať: byť autentická, vždy, byť sami, a nie pokúšať sa napodobňovať niekoho iného. Prijímanie vlastnej formy kreativity vám bude nekonečne lepšie ako snažiť sa príliš pozorne sledovať cestu niekoho iného.

 

Kliknite sem a objednajte si knihu Jessicu Siskinovú Doprajte si seba !: Ako si vyrobiť 93 Vynikajúco zábavné No-Bake Crispy Rice ošetruje.

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

− 6 = 2

map