4 Calligraphers, ktorí odoberú papiernictvo do nových výšin

Kaligrafie je umenie, ktoré málo majstra a techniky, ktoré sa ešte menej úspešne zameriavajú na podnikanie. Jemné kurzívne, ručne písané detaily a vlastné návrhy sú piliermi týchto úspešných dizajnérov – nezabudnite na nepopierateľnú vášeň a čistý talent!

Teraz viac než kedykoľvek predtým, vlastné papiernické predmety sú nevyhnutnosťou pre oslavu jedného druhu. Z podrobných menných kariet na upravenom stole tabuľky až po prvý vzhľad vašej svadobnej vízie prostredníctvom ilustrovaného pozvania, tieto ručne písané majstrovské diela sú tu na pobyt. Vyskúšali sme myseľ niektorých najvýznamnejších umelcov z kaligrafie sveta, aby sme sa ich spýtali, ako sa dostali na začiatok a čo si myslia, že budú ďalší vo svete jemného rukopisného dizajnu.

Laura Hooperová, majiteľka + zakladateľka Laura Hooper Calligraphy

laura Hooper - Calligraphy - Embed
Sladká koreňová dedina

Spoločnosť Laura Hooper Leader bola od roku 2002 vlastnená a prevádzkovaná jej vlastnou spoločnosťou s názvom Laura Hooper Leader a mohla by sa nazývať odborníkom, pokiaľ ide o obsluhu klientov s ručne písanými kancelárskymi potrebami. Viac ako dvadsať rokov skúseností z kaligrafie pod pásom, Leader úspešne vybudoval firmu, ktorá presahuje svoje úžasné vlastné návrhy, vrátane osobných workshopov, ktoré učí ctižiadostivých kaligrafov umenie špičkovej kaligrafie. Počas skúmania Leaderu na jej pôsobivej kariére talentovaný podnikateľ poskytol prehľad o tom, čo sa často nepochopilo o jej pôsobivom remesle.

Kde ste prvýkrát rozvinuli svoju lásku rukou písanej kaligrafie?

Vždy som bol umelecký a začal som s kaligrafiou vo veku 11 rokov. Moja prvá práca, keď som bola teenagerka, prispôsobovala karikatúrne kresby pomocou širokej kaligrafie, ale potom som začala učiť samu špicaté pero okolo veku 21 rokov a veci sa rozvinuli odtiaľ.

SÚVISIACE: Jessica Levin Conroy berie boj z hľadania Elite svadobné predajcovia

Čo vás inšpirovalo k založeniu vlastného podnikania?

Môj otec ma povzbudil, aby som urobil prvé kroky! Môj najlepší priateľ bol môj prvý klient a potom ja dvaja z úst a môj otec si kúpil svoju prvú doménu. Nemali sme on-line zdroje na začatie vlastného podnikania, aké existujú dnes (to bolo pred viac ako 15 rokmi!), Takže som doslova Googled všetko. Vedel som, že som nemal rád svoju firemnú prácu a že som miloval kaligrafiu, a tak som urobil skok, aby som zistil, čo môžem robiť s mojim umením a nikdy som sa nesprel.

laura Hooper - Calligraphy - Embed
Laura Hooper Kaligrafia

Čo je jedna vec, ktorú ľudia nedokážu pochopiť v kaligrafii?

Určite, ako ťažké je zručnosť. Zvyčajne, keď sledujete svoje obľúbené profesionálne online, ukazujú svoju najlepšiu prácu a vo všeobecnosti sa rozvíjajú už roky. Myslím, že keď ľudia začínajú, zistia, že je to veľmi ťažké, že sa zdá, že budú musieť investovať spravodlivé množstvo času, ako aj peniaze na kvalitné dodávky a vzdelávacie zdroje, aby skutočne excelovali s umením.

Čo si myslíte, že je ďalší vo svete ručne písaných kancelárskych potrieb a pozvánok?

Úprimne povedané, toto je ťažké povedať! V priemysle sme zaznamenali v posledných niekoľkých rokoch toľko vývoja. Myslím, že metalické a tlmené neutrály budú pokračovať s ich trendmi, ale jedna zmena, ktorú vidíme, je opäť návrat k klasickejším štýlom. Bolo to obdobie, keď boli všetky moderné scenáre po celú dobu, ale v poslednej dobe sme mali veľa klientov, ktorí si vyberali naše tradičnejšie štýly z 20+ ručne písaných skriptov, ktoré ponúkame.

Megan Miller, vlastník + zakladateľ spoločnosti Oh Honey Paper Company

Megan Miller - Calligraphy - Embed
Amanda Watson Photography

Vďaka zručnosti na výrobu remeselných dielov pre papiernictvo a za hranicami (ako je to vidieť v dizajne jej ohromujúcich vlastných značiek dreva), kaligraf Megan Miller je umelcom s očiam jedinečných osobných kusov. Špecializovaná na ručne písané svadobné pozvánky pre páry po celej krajine, každá zákazka zdieľa podstatu Millerovej vášne a nespochybniteľného talentu. Zatiaľ čo nepríjemne fangirling cez jej nádherné návrhy, V štýle sedel so sebaučiacim umelcom, aby objavil koreň svojej živé lásky k kaligrafii a ručne písané slová.

Kde ste prvýkrát rozvinuli svoju lásku k kaligrafii?

Keď som rástla, rád som robil niečo z papierových narodeninových kariet, umiestňoval som karty pre rodinné prázdninové stoly, papierové reťaze, ktoré zdobili pre zvláštne príležitosti (alebo len utorok popoludní). A moja mama bola vždy šampiónom ďakovania. Tak som sa naučil milovať vyzdvihovanie kancelárskych potrieb a pečiatok, písanie listov, adresovanie obálok a vyjadrovanie vďačnosti. Naozaj verím, že to bol základ pre môj záujem o všetky veci súvisiace s písmenami a typografiou.

VIDEO: Mincovník: Náklady na svadobné pozvánky

Čo vás inšpirovalo k založeniu vlastného podnikania?

Počas celej školy som bol obkolesený neuveriteľnými ženami v pozíciách – majitelia miestnych podnikov, zamestnanci univerzít, lídri v organizáciách kampusu – a povzbudili ma k tomu, aby som svoje umenie zmenil na podnikanie. Tým, že som ich svedkom, že pracujem tak dôkladne v rámci svojich vlastných povolaní, stal som sa viac motivovaný, aby som sa usiloval o svoje vlastné. Začal som predávať karty a výtlačky, potom väčšie kusy a po niekoľkých rokoch som sa pýtal na svadobné pozvánky. Doručovanie párov a spolupráca s ďalšími predajcami svadobných predmetov ma naďalej inšpiroval každý deň.

Čo je jedna vec, ktorú ľudia nedokážu pochopiť v kaligrafii?

Kedykoľvek hovorím s ostatnými o kaligrafii, zdá sa, že sú prekvapení množstvom času, ktorý potrebuje na to, aby sme sa učili, praktizovali a vytvárali každý kus – to je práve práca lásky. Rovnako ako u nejakej umeleckej formy, máme tendenciu len vidieť hotovú prácu; čo je súčasťou mágie toho všetkého, ale musíme mať na pamäti, že čokoľvek z krásy stojí za čas a úsilie, aby to prinieslo do života.

Megan Miller - Calligraphy - Embed
Magnolia Adams Photography

Čo si myslíte, že je ďalší vo svete ručne písaných kancelárskych potrieb a pozvánok?

Vždy skúmam nové cesty, ktoré by zahŕňali kaligrafiu do svadieb; existuje toľko spôsobov, ako môžu písacie potreby a značky pridať osobné dotyky pre pár špeciálny deň. Je tiež zábavné pracovať s kombináciou rôznych druhov papiera, materiálov a metód tlače. Papiernictvo má nekonečné možnosti, čo je jeden z dôvodov, prečo je to taká radosť!

Julie Song, vlastník a zakladateľ Julie Song Ink

Julie Song - Calligraphy - Embed
Jose Villa

Vytváranie podnikania, ktoré objavilo umeleckých umelcov Julieho Songa tri unikátne pracovné tituly – kaligraf, ilustrátor a dizajnér – viedli talentovaného podnikateľa, aby založil svoju vlastnú spoločnosť. Song si vďaka svojej úžasnej škále písacích potrieb, pohľadníc, umeleckých výtlačkov a ďalším spôsobom vytvorila meno pre seba v ručne písanom svete. Keď sme sa rozprávali s umelcom, zistili sme, ako sa dostala na začiatok a ako predpokladá, že v nadchádzajúcich rokoch bude rásť umenie kaligrafie.

Kde ste prvýkrát rozvinuli svoju lásku k kaligrafii?

Vždy som bol okouzlený formami písmen od chvíle, keď som mal dieťa experimentovať s rôznymi spôsobmi, ako to urobiť, ale najprv som objavil kaligrafiu, keď som našla sériovú kaligrafickú súpravu sestry Sheaffer plniace pero. Bol som zahnutý a po praktizovaní písmen a použil ho na každý školský projekt, ktorý som mohol. Aj keď som pracovala v značnej miere s typografiou počas svojej práce v oblasti grafického dizajnu, moja vlastná svadba bola, keď som mala perfektnú príležitosť vzkriesiť svoju lásku k ručným písmom a kaligrafii.

julie song
Zdvorilosť Julie Song

Čo vás inšpirovalo k založeniu vlastného podnikania?

Po nejakom tisku na mojej svadbe, ktorá obsahovala fotografie kancelárskeho papiera, ktoré som navrhol, som dostal významný príliv žiadostí o nevesty na ručne a ručne maľovanú estetiku. Uvedomil som si, že moja vášeň by mohla byť životaschopnou záležitosťou a vtedy som krátko odišla z práce môjho advokáta, aby som to vykonala. Táto “krátka dovolenka” nadobudla vlastný život a stala sa stála. Výbuch sociálnych médií okolo tejto doby bol tiež veľmi nepríjemný. Umožnilo mi to, aby ostatní umelci úspešne prešli skokom do sledovania svojich kreatívnych záľub na plný úväzok a potom spojili toľko ďalších s podobnými záujmami (vrátane komerčných spolupracovníci, o ktorých som nikdy nesníval).

SÚVISIACE: Inovatívne spôsoby, ako recyklovať svadobné kvety

Čo je jedna vec, ktorú ľudia nedokážu pochopiť v kaligrafii?

Možno ju spojíme len s formálnymi alebo dokonca “vyčerpanými” udalosťami. Zatiaľ čo môže určite poskytnúť prvok elegancie, formality a luxusu, moderná kaligrafia môže mať tak veľa osobností a môže vylepšiť všetky typy príležitostí a aplikácií vrátane náladových osobných kancelárskych potrieb.

Čo si myslíte, že je ďalší vo svete ručne písaných kancelárskych potrieb a pozvánok?

Je určite nádherný trend experimentovania, aby sa posunuli hranice kaligrafie a písacie potreby. Podobne ako v móde, experimentovanie s premenou starého na niečo nové sa deje na celom svete ručne písaných kancelárskych potrieb a pozvánok. Jednotlivci a páry to robia s modernými heraldickými hrebeňmi, ktoré obsahujú neortodoxné symboly a snímky, voľnejšie štýly kaligrafie a zvraty na tradičných formách Copperplate a vo všeobecnosti sú ochotné vstreknúť zdravú dávku svojich osobností do prispôsobených kancelárskych potrieb.

Katie Fischerová Cohenová, generálna riaditeľka a kreatívna riaditeľka spoločnosti Katie Fischer Design

katie Fisher - Calligraphy - Embed
Charlie Juliet Photography

Ako zakladateľka jednej z najlepších kancelárskych štúdií na výrobu kancelárskych potrieb v Manhattane, Katie Fischerová Cohenová a jej mnohonárodný tím sa zaviazali pracovať s niektorými špičkovými kaligrafmi v priemysle. Ako grafický dizajnér, Cohen vytvára inovatívne vzory na mieru v spolupráci s ručne písanými umelcami. Spýtali sme sa grafického dizajnérskeho guru niekoľkých otázok o tom, kde si myslí, že sa špecializuje na kaligrafický priemysel, a čo ho inšpirovalo k začatiu vlastného podnikania.

Kde ste prvýkrát rozvíjali svoju lásku k dizajnu kancelárskych potrieb?

Miloval som papiernictvo už od chvíle, keď som bola malá holka. Hallmark bol môj obľúbený obchod, mal som rozsiahlu zbierku pečiatok a ja som robil sady ručne maľovaných bankoviek, ktoré som dal ako darček.

Čo vás inšpirovalo k založeniu vlastného podnikania?

Predtým, ako som začala pracovať na Katie Fischer Design, pracovala som v agentúre talentov spoločnosti Endeavour.

V noci a cez víkendy som urobil moje ručne maľované písacie súpravy, ktoré by som predával v rôznych LA butikoch. Drahý priateľ v agentúre uznal, že kancelársky dizajn bol mojou skutočnou vášňou. Zorganizovala pre mňa večierok so skupinou ľudí, ktorí odišli z firemnej Ameriky a začali vlastné podniky. Inšpirovaný, opustil som Endeavour a vrátil som sa do školy v NYU pre grafický dizajn, umenie a obchod. Po absolvovaní som sa pozeral na KFD!

Čo je jedna vec, ktorú ľudia nedokážu pochopiť v kaligrafii?

Ručná písomná kaligrafia si vyžaduje čas (2-3 týždne) a nie je to niečo, čo chcete spěchať. Je to časovo rešpektované remeslo, ktoré si zasluhuje náležitú pozornosť a ponáhľa sa, že sa stáva drahým.

odpovedá to Katie - Calligraphy Embed
Robert Wagner

Čo si myslíte, že je ďalší vo svete ručne písaných kancelárskych potrieb a pozvánok?

Návrat do klasického štýlu kaligrafie, ale prezentovaný neočakávaným spôsobom: vyleptaný do akrylovej, slepý, vyrazený na čiernom papieri, digitálnym pozvánkovým videom alebo spárovaný s modernými umeleckými dielami.

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

40 + = 50

map