4 Dvojité poklepanie na hodné potraviny v trende v New Yorku v Smorgasburgu

Smorgasburg, týždenný potravinový festival s pobočkami v prospektovom parku a Williamsburg v Brooklyne, je jedným z najobľúbenejších gastronomických atrakcií v New Yorku, ktoré sa môžu pochváliť viac ako 100 miestnymi a regionálnymi predajcami a každoročne získavajú viac ako 10 000 návštevníkov. Spustený v roku 2011 ľudia za populárnym trhom Brooklyn Flea, Smorgasburg sa stal štartovacím blokom pre niekoľko Instagram-slávny občerstvenie, rovnako ako notoricky známy Ramen Burger. Nie je teda žiadnym prekvapením, že len dva týždne do svojej sezóny 2016, nové ponuky spoločnosti Smorgasburg už robia vlny na internete. Prípadová vec: Draselný koláč, želatinová tvorba, ktorá má napodobniť obrovský – myslel si to – kvapka dažďa.

Existujú však aj ďalšie prírastky tohtoročnej skupiny dodávateľov, ktorá by nemala zostať bez povšimnutia. “Každý rok najnovší členovia zvyšujú úroveň profesionality,” hovorí Eric Demby, spoluzakladateľ spoločnosti Smorgasburg. “Ľudia sa používajú každý deň … Rozprávame ich štýl Shark Tank, opýtame sa ich skúseností, ako robia to, čo robia,” vysvetľuje. A napriek tomu, že sa tím snaží vyhnúť prekrývaniu akéhokoľvek predajcu, v konečnom dôsledku “vyberú na základe toho, kto máme radi,” hovorí Demby, ktorý v tejto sezóne zaznamenal nárast ázijskej kuchyne. Nižšie je niekoľko nových favoritov Dembyho a Instagrama.

SÚVISIACE: Zoznámte sa s Laura Miller, veselý vegánsky šéfkuchár na Tastemade

Dortový koláč

Smorgasburg - 4 - Raindrop Cake
Tim Ireland

Vyššie uvedený “koláč” – kombinácia prírodnej pramenitej vody a agaru (veganská náhrada želatíny) podávaná s tmavým, sladkým sirupom a praženou sójovou múkou – bol vysnívaný Darrenom Wongom, ktorý bol inšpirovaný podobným dezertom, ktorý objavil Japan. Hravé jedlo už vytvára meno pre seba v N.Y.C. a za.

Kimchi Kooks

Smorgasburg - 3
S láskavým dovolením Kimchi Kooks

“Sú takí sladká,” hovorí Demby o duo matky a syna, ktoré sa na tohtoročnom trhu podieľalo na malom dávkovom kimči. Kate Kook používa recepty, ktoré sa datujú od jej starého otcovského ryžového vína v Kórei, aby urobili lahodnú jarred kimchi, kimchi mung fazuľa a kimchi knedlíky.

SÚVISIACE: 3 jednoduché spôsoby, ako vytvoriť ekologické výrobky na čistenie

Wowfulls

Smorgasburg - 1 - Matcha Green Tea drizzle!
wowfulls / Instagram

Tri Brooklynité za Wowfulls sa podieľajú na jednom zo svojich obľúbených detských jedál: vajcových vaflí v Hongkongu (známych ako Gai Dàn Jai) v štýle 1950, naplnených zmrzlinou a množstvom zábavy. Vyskúšajte Matcha a bielu čokoládovú čipku, ktorá je pokrytá žmurkanými kukátkami a zelenými čajmi.

Yakitori Tatsu

Smorgasburg - 2 - Kabobs on grill
S láskavým dovolením YAKITORI TATSU

Áno, grilované mäsové špízky sú lahodné (japonské slovo “yakitori” sa prekladá na “grilované kurča”), ale Yakitori Tatsu tiež predáva jakitori fondue, a ak ste sa nikdy nepokúšali ponoriť hovädzie mäso z Kobe do horúceho bublinového syra, teraz je vaša šanca.

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

16 − = 13

map