Ako si vyrobiť Tacos al Pastor za 15 minút alebo menej

Utorky sa stali synonymom pre mexickú stravu, a to ešte viac, keď je to Národný deň Taco. Na slávnostnú príležitosť dnes, 4. októbra, sme sa zhromaždili za tento ľahko pripravený recept na tacos al pastor Alex Stupak, superstar šéfkuchár za mexickými reštauráciami v NYC Empellón Taqueria a Empellón Cocina, pretože niekedy si len chcete dopriať súkromie svojho domova.

Všetko, čo musíte začať, sú štyri vykostené bravčové steaky, tortilly a rôzne topinky. “Máme tendenciu myslieť na bravčové rameno ako na niečo, čo je potrebné dráždiť, ale dobre upečený ramenný steak, ktorý sa rýchlo vydal na roztrhanie horúceho grilu, môže byť vecou krásy,” píše Stupak o miske v kuchárke, Tacos: Recepty a provokácie ($ 22, amazon.com), ktorý obsahuje kreatívne riffy na kulinárskej základni (cheeseburger tacos sú zrejme vec).

Získajte úplný rozpis nižšie a buďte pripravení na využitie výhod až do 15 minút. Ale nezabudnite si vziať čas na krájanie hotového mäsa. “Tučné predpätie sú ideálnou textúrou,” dodáva Stupak.

NÁRODNÁ TACO DAY embed
Zdvorilosť

Tacos al Pastor

činí: 12 tacos

prísady

Na plnenie
Rastlinný olej, na gril
1 šálka marinády Adobo (máme rád Mama Sita, 10 dolárov; jet.com)
4 vykostené steaky z bravčového hovädzieho bôbu (2 lbs celkom)
Kosher soľ podľa potreby

Zostaviť tacos
1/4 zrelého ananásu, olúpané, plnené a nakrájané na 24 plátkov
1/2 stredne biela cibuľa, pokosená
60 listov koriandra (asi 15 kmeňov), zhruba nasekané
2 vápna, každý rozrezaný na 6 klinov
Kukuričné ​​alebo múka tortilly

SOUVISLOSTI: Áno, údené lososové cestoviny sú veci – tu je ich ako ich urobiť

Smery

Na plnenie

1. Predhrievajte gril na najhorúcejšie možné nastavenie a štette rastlinným olejom. Slather asi 1 šálku Adobo cez bravčové steaky a sezónne so soľou.

2. Vložte bravčové steaky na horúci gril a varte 3 minúty. Otočte o 45 stupňov a opečte ďalšie 3 minúty. Prevráťte a pokračujte v ohrievaní na 3 minúty. Hotové steaky by mali mať viditeľné zapálené grilovacie značky. Odstráňte z grilu, preneste na dosku a odložte ju na odpočinok na teplom mieste.

3. Vytvorte jednu dávku tortilly a podržte ich v teple.

4. Vystrihnúť bravčové steaky proti zrnu a zaujatosti – chcete, aby boli plátky čo najtenšie, takmer oholené, aby ste dosiahli správnu jemnosť a štruktúru pre pastora.

SÚVISIACE: Ako urobiť autentické Tacos de Adobada

Zostaviť tacos

1. Rozložte teplé tortilly na servírovacích doskách. Rovnomerne rozdeľte grilované bravčové a ananásové plátky medzi tortilly.

2. Horná časť s salsou podľa potreby spolu s mletou cibuľkou a nakrájaným koriandrom. Stlačte niekoľko vápna klinov nad tacos a slúži zvyšok na strane.

Recepty vytlačené z TACOS: RECIPES AND PROVOCATIONS od Alex Stupak a Jordana Rothman. Copyright © 2015 od spoločnosti Empellon Holdings LLC. Fotografie od Evan Sung. Vydané Clarkson Potter / Vydavatelia, odtlačok Penguin Random House LLC.

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

7 + 2 =

map