Čas na párty! Vytvorte menu Mezze s London šéfkuchárom celebrít Yotam Ottolenghi

Yotam Ottolenghi

Jennifer Ferrise

12.12.2014 @ 18:00

Sme týždne od začiatku bláznivého prázdninového obdobia (ahoj, Butterball turkey), takže plánovanie stretnutia s priateľmi by malo byť ľahké. Tak šťastný, že hviezda šéfkuchár Yotam Ottolenghi (Jeruzalem, veľa) práve vyšla s novou knihou, Veľa Viac: Zábavná zeleninová varenie z londýnskeho Ottolenghi ($ 21, amazon.com), naplnená štýlovým, zdravým cestovným, ktorý sa jednoducho rozbije. Pred osem rokmi otvoril Ottolenghi vegi-renesanciu s jeho týždenným stĺpcom pre poručník– a odvtedy sme sledovali jeho múdre poradenstvo a pridali smeak, vločky z Urfa a za-atar do našej zásuvky na korenie a Sriracha a do konzervovaných citrónov do spížky.

Zatiaľ čo sme v New Yorku pri knižnej prehliadke, chytili sme sa na peknom šéfkuchárovi v GH Institute, kde nám povedal o svojich nových posedeniach v jedle, vrátane dakosu (grécke kretené jačmeňské ružky), ktoré sa dajú pripraviť, Harissa (pikantná marocká korenina) , sladký a slaný čierny cesnak.

On tiež pomohol vytvoriť mezze menu pre zimné párty. “Mezze” pochádza z tureckého slova medze, a označuje pár malých tanierov, ktoré sa podávajú s nápojmi – príležitostná koktailová party s nízkym kľúčom, druh, ktorý chcete hodiť v sobotu v noci, predtým, než vyrazíte do filmu s priateľmi. Kliknutím na našu prezentáciu sa dozviete, ako urobiť Ottolenghiho päť návrhov (uvedených nižšie)!

1. Paradajkový šalát: slávne pekné jedlo so zmesou žltých, čerešňových, červených a rubínových prísad. 2. Zucchini Baba Ghanaoush: predjedlo zvyčajne z baklažánu. 3. Fava bean roztieraný s praženým cesnakom Ricotta: zdravé a vydarené jedlo. 4. Quinoa a divoké cesnakové koláče s omáčkou Salbitxada: Najobľúbenejšie jedlo pre prsty. 5. Povrchová úprava s marhuľovým, vlašským orechom a levanduľovým koláčom: Potrebujete trochu sladké po všetky vegetariáni.

FOTOGRAFIE: Vytvorte si menu s 5-mi jedlami a šéfkuchár Yotam Ottolenghi

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

− 6 = 2

map