Houslistka Lindsey Stirlingová o nostalgickej sile vianočnej hudby

Houslistka Lindsey Stirlingová miluje dovolenku tak veľmi, že nedávno nahrala album, Teplejšie v zime. Tu spomína na jej najskoršie spomienky. 

Niektoré z mojich najskorších spomienok sa otáčajú. Myslím, že správny termín pre to je pirouetting alebo spinning, ale dodnes to nazývam to twirling. Znie to pre mňa skôr náladové.

Každopádne, dokiaľ si pamätám, že môj otec mal starého rekordéra a knižnicu nahrávok od “Scheherazade Suite” až po “The Phantom of the Opera”. Celé detstvo sa náš dom plával s úžasnými, škaredými zvuk strhujúcich strún, a to bolo cez tieto klasické záznamy, že som sa zamiloval do huslí. 

 

 

VZÁJOMNÁ: Venuša Williamsová hovorí, že tento rad poradenstva od Sereny zmenil svoj život

Každoročne, keď sa blížila prázdninová sezóna, si pamätám na čakanie s takmer neznesiteľným očakávaním v deň, kedy by bola schránka vianočných záznamov vytiahnutá z podkrovia a odčerpaná. Rekordný rukáv s obrovským zeleným vianočným stromom bol mojim najobľúbenejším. Stále si pamätám prasknutý zvuk, ktorý by rezonoval, keď sa ihla dotkla spriadajúceho záznamu. O chvíľu neskôr by hudba naplnila vzduch a bolo to, ako keby melódie len žobrali tanečníkov, aby mal miestnosť svojimi pohybmi. 

Keď som tancovala, rád som dal svoje žlté princezné šaty. Mama to urobila pre môj kostým Halloween a svetlo, tečúce tkanivo dopĺňalo moje stále “tak” jemné pohyby skvele. Moja mama a otec urobili pre nás veľa vecí. Chtěli nám dať všetko, čo svet musel ponúknuť a viac, ale namiesto toho, aby si kúpili najnovšie a najlepšie hračky, väčšinu Vianoc, obkolesili strom s ručne vyrobenými stojanmi, že môj otec zostal bezpočet nocí a bábky, ktoré moja mama si šila ručne. 

Lindsey Stirling
Zdvorilosť Cara Robbinsová

Moji rodičia obetovali nespočetné potešenie, aby som so svojimi sestrami a mnou priniesol čarovné detstvo. Myslím si však, že najväčší dar, ktorý dali, bola ich láska k hudbe a kreativite. Vytvorili prostredie, v ktorom sme mohli bezpečne vyjadrovať, vytvárať a tancovať, ako nikto nevidí.

Je úžasné, ako deti tancujú, nie je to tak? Sú takí voľní a nie je strach, aby ich držali späť. Moje najskoršie spomienky na výraz sa odohrali v našej malej obývacej izbe, v tých žltom šatách, ktoré tancovali na “Sleigh Ride”. Moje sestry a ja by sme tancovali za to, čo sa zdalo ako hodiny na tie vianočné záznamy, a moja mama a otec by neustále ustupovali z ich úloh filmovať a rozprávať, ako krásne sme sa pozreli.

VIDEO: 5 najlepších predajcov albumov sviatkov

Kto by si myslel, že tie hodiny otáčania na husle by viedli k tomu, že sa mi točí na javisku a na YouTube pred miliardou ľudí, tentoraz s husle?

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

− 1 = 1

map