Koľko veku je “normálne”?

DEAR DR. JENN,
Môj priateľ a ja máme sex raz týždenne – ale po vypočutí o sexuálnych životoch svojich priateľov sa mi to cíti ako mníška. Koľko pohlavia je “normálne”? -Too Prude?

VÁŽNE PRUDE,
Po prvé, vezmite pravdu: Ľudia ležia o svojom sexuálnom živote, obzvlášť svojim priateľom, často nafukujúcim frekvenciu a ohňostroje, či už zo strachu z toho, že sú súdení, alebo z jednoduchých túžob baviť. Kedysi som mal dvoch klientov, ktorí boli so mnou v individuálnej terapii a medzi sebou boli dobrí priatelia. Jane, zavolajme ju, mal priateľa, ktorý bojoval s erektilnou dysfunkciou. Ich sexuálny život bol nepríjemný a zriedkavý, ale cez to prekonali. Aby ochránila svojho priateľa a zachránila tvár, dramaticky zveličila sexuálny život svojmu priateľovi, ktorému zavoláme Susan. Susan, ktorá bola so mnou tiež liečebná, cítila hrozné myslenie, že Jane sa v noci zdvihla lustre a náramky, zatiaľ čo Susan nebola taká horúca a ťažká so svojim priateľom. Morálka príbehu spočíva v tom, že nikdy skutočne nevieme, čo sa deje za zatvorenými dverami a nakoniec sa nemôžeme porovnávať s ostatnými. Musíme sa zamerať na to, čo funguje náš súvislosť.

SÚVISIACE: 5 spôsobov, ako udržať pohlavie horúce v dlhodobom vzťahu

Celkovo Američania majú menej sexu, ako kedysi. Podľa nedávnej štúdie dospelý dospelý dospelý muž mal začiatkom roka 2010 sexu deväťkrát menej ročne, než koncom 90. rokov. Tento pokles frekvencie bol oveľa prudší pre manželské páry žijúce spoločne; mali sex viac než 16 krát ročne. To je pomerne málo, keď si myslíte, že priemerný dospelý má teraz sex 54 krát za rok – alebo o niečo viac ako raz za týždeň. (Manželské páry nezostávajú dolu ani špinavé – asi 51-krát za rok.) Mnoho ľudí predpokladá, že generácia aplikácií je hornejšia ako kedykoľvek predtým, ale tisíciletí majú v skutočnosti menej sexu než predchádzajúce generácie. Niektorí pripisujú tomuto poklesu čas a veľké úsilie, ktoré je potrebné na to, aby sme dnes získali a udržali si dobré pracovné miesta, a iní hovoria, že to súvisí s interferenciou času na obrazovke v našom osobnom živote.

VIDEO: Najsilnejšie momenty Hasta Instagram od Halle Berry

Verte alebo nie, nový výskum naznačuje, že sex raz týždenne môže byť ideálny. Táto štúdia bola vytlačená Sociálna psychológia a veda o osobnosti, vyšetrili viac ako 30 000 Američanov v priebehu štyridsiatich rokov a zistilo, že zvýšená sexuálna frekvencia medzi pármi bola spojená s väčším blahobytom až do týždennej známky. Ľudia, ktorí mali viac sexu častejšie, neboli nevyhnutne šťastnejší.

Zamerime sa však na dôležitejšiu otázku: Sú týždenné sexuálne stretnutia uspokojujúce? Pri posudzovaní vzťahu ako párového terapeuta sa zaujímam viac o to, ako sú spokojní obaja ľudia s pohlavím a jeho frekvenciou ako so skutočnými číslami. Získať to niekoľkokrát do týždňa môže vyzerať ako a veľa na jednu polovicu páru a nič na druhú. Dôjde k nájdeniu šťastného média, keď sa dvaja ľudia cítia rozdielne o frekvencii – čo nie je vždy jednoduché.

SÚVISIACE: Ako sa opýtať na to, čo chcete v posteli

Často ľudia, ktorí sa obávajú frekvencie sexu s partnerom, to robia, pretože buď sami nespokojní so sexom, alebo sa obávajú svojho partnera. Ak vy alebo váš partner nie ste spokojní, kľúčom k zmene je komunikácia. Naučiť sa žiadať o to, čo chcete, pokiaľ ide o obrovský obraz a špecifické techniky, je rozhodujúce pre splnenie vašich sexuálnych potrieb. A pokiaľ ide o frekvenciu, kľúčom je nájsť spoločný základ. Ak ste ten, kto chce viac sexu než váš partner, majte na pamäti, že masturbácia je zdravou súčasťou sexuálneho života, aj keď ste v partnerstve. Ak ste ten, kto je menej túži, je dôležité byť otvorený a ochotný nechať svojho partnera dostať vás do nálady a niekedy, áno, vziať jeden pre tím. Okrem toho existujú početné veci, ktoré môžete urobiť na zvýšenie vášho libida:

1) Vynechajte akékoľvek zdravotné problémy. Tiež konzultujte svojho lekára o liekoch, ktoré môžu mať vplyv na vašu túžbu.

2) Opätovne si prečítajte medové týždne. Urobte veci, ktoré ste urobili vo svojich prvých dňoch, aby ste sa pripravili na rande. Máme tendenciu cítiť sebaobranie a najčastejšie sa páči sexu, keď nosíme roztomilé nohavičky, možno voskované, oblečené a cítiť to najlepšie.

SÚVISIACE: Pridanie týchto 5 vecí do vášho profilu Zoznamka a každý bude prstom vpravo

3) Prejdite sa po pamäti alebo nechajte si predstaviť. Použite svoju predstavivosť, aby ste rozptýliť plameny túžby. Keď sa stretávame s novým partnerom, často navštevujeme zábavné sexuálne zážitky, ktoré sme s nimi mali nedávno. Táto fantázia nás otvára a robí nás nadšení pre ďalšie stretnutie. Nechajte to urobiť teraz, či už je to skúsenosť, ktorú kedysi mal, alebo fantázia.

3) Získajte náladu. Otvorte sexy knihu alebo zapnite horúci film, aby ste boli stimulovaní a pripravení na akciu.

4) Mať sex, aj keď sa vám to nepáči (ak nemáte traumu vo vašom pozadí). Dovoľte mi byť jasné: Nikdy by ste nemali cítiť nútený k sexu. Ale niekedy sa skočíte, aj keď nie ste úplne zapnutí, bude mať za následok, že ste sa zapli. Sex robí sex. Čím viac to máte, tým viac to máte záujem. Zvyšuje hladinu hormónov a zapína naše požiare.

5) Riešte všetky emocionálne problémy, ktoré vás môžu vracať v terapii. Otázky ako poruchy príjmu potravy, úzkosť a depresia môžu brániť sexuálnej túžbe.

A potom je tu skutočnosť, že dokonca aj páry, ktoré môžu začať s perfektne sexy medovými mesiacmi, majú skôr menej sexu, tým dlhšie sú spolu. Pohlavný pohon kolíše. Životné udalosti – narodenie dieťaťa, smrť v rodine, veľký projekt v práci – môže spôsobiť zníženie sexuálnej túžby alebo čas a energiu na začatie sexu. Takže nezabudnite na tieto faktory: Ako dlho ste spolu a váš priateľ boli spolu? A čo sa deje vo vašich životoch, ktoré môžu odvádzať spálňu?

SÚVISIACE: Som bol podvedený Čo teraz?

Na konci dňa nezáleží na tom, čo robia ostatní ľudia. Takže ak je to naozaj len porovnanie so sexuálnymi životmi vašich priateľov, o ktoré sa obávate, zabudnite na ne a vychutnajte si svoj týždenný parný sos.

Ale je dôležité vytvoriť život, ktorý zahŕňa zmyselný čas spolu. Takže či už je to týždenne, alebo vy a váš priateľ sa rozhodnete vyťažiť viac času na sex, zaobchádzajte s ním ako s dôležitým kalendárnym bodom: Nastavte obmedzenia na vonkajší svet – technológie, deti, in-law, domáci hostia, priatelia, domáce práce a podobne – chrániť erotický priestor spoločne. Urobte sex prioritou.

V Hump Day, ocenený psychoterapeut a televízny hostiteľ Dr. Jenn Mann odpovedá na vaše najsexivejšie otázky –unjudged a nefiltrované. Máte svoj vlastný problém? Pošlite nám e-mail anonymne na adresu [email protected]

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

61 − 60 =

map