Ojai: Spiritual Getaway Len severne od L.A.

Toto kuriózne mesto s 8 000 obyvateľmi, vzdialené len 90 minút jazdy severne od mesta Los Angeles, je už dávno uvoľneným útočiskom pre umelcov, zdravotných guruov a bohémov – slnečné útočisko s avokádovými hábikami a jogovými záchody, organickými záhradami a keramikou ateliéry. Popri zemitých obyvateľoch mesto tiež priťahuje svoj podiel celebrít, ktorí sa chcú dostať ďalej od pozornosti. Tí, ktorí si kúpili domovy alebo pozemky tu patria Emily Blunt a John Krasinski, Channing Tatum a Reese Witherspoon (Robert Pattinson sa skvele schovával na palube Witherspoonovej Ojai, ktorá sa rozpadla s Kristenom Stewartom).

Napriek tomu, že sa postupne stáva viac obdarovaný, s najnovšími množstvami obchodov a galérií, ktoré sa starajú o upscale boky, Ojai si stále zachováva svoju rodnú atmosféru – spolu so všetkými záhradnými teepemi a výkonnými umeleckými dielami, ešte stále je Ojai Ice Cream s jeho domácim fudgeom 1979) a staromódny štvrtý júlový sprievod. Kedysi doma s indiánmi Chumash, miesto má magický, trochu duchovný pocit a miestni obyvatelia romanticky voskujú o “ružovej chvíli”: čas pri západe slnka, keď sa údolie kúpe v ružovom žiare.

Nedávno som absolvoval dievčenskú výlet tam, aby som zistil, na čom je všetka povesť, a tu je to, čo som sa naučila pozdĺž cesty:

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

45 − 42 =

map