Sophia Bush a Kiernan Shipka sú posadnutí touto japonskou reštauráciou a pre dobrý dôvod

Keď si človek myslí na japonské jedlo, mnoho myslí automaticky prejde rovno na sushi – kalifornské kotúče, pikantný tuniak a možno aj nigiri, ak ste trochu viac vyznávaní. Samozrejme, japonská kuchyňa ďaleko presahuje iba priemerný ručný list. Nedávno sme sa dozvedeli všetko o tradičnej forme jedál s názvom kaiseki, a konkrétne ženské majster kaiseki, ktorý robil vlny v priemysle, ktorý riadia muži.

Kaiseki sa nesmie zamieňať s iným štýlom japonskej kuchyne, omakase, čo je jedlo, ktoré zostane šéfkuchárovi. Omaskase pochádza zo slova, ktoré znamená “zveriť”, takže stravníci “dôverujú” kuchári, aby si vybrali všetko, čo budú jesť. Na porovnanie, kaiseki vyžaduje rovnakú “dôveru” v šéfkuchárke, ale je to oveľa štruktúrovanejšie a viac formálne jedlo s viacerými chodmi, v ktorom každý kurz dodržiava odlišný koncept. Napríklad Sakizuke musí spájať niečo spoločné s niečím jedinečným – každá časť každého jedla má svoj vlastný účel.

Kuchár Niki Nakayama je trochu veľkým menom vo svete japonskej kuchyne. Vlastní n / naka v susedstve Palms v Los Angeles a môžete si ju zapamätať ako jedného zo šiestich šéfkuchárov vystupujúcich v sezóne jedna z kriticky uznávaných seriálov Netflix, Kuchársky stôl, späť v roku 2015 (ona bola jediná žena v sezóne, BTW).

Ona je tiež semi-finalistka ceny Jamesa Bearda a je jedným z jediných svetových žien majstrov kaiseki – a jediná v Amerike. Ak sa zaujímate, áno, to je a veľký obchod. Aby sa dostala tam, kde je dnes, Nakayama trénoval značne v Japonsku a nie je to jednoduchá cesta. Japonská kuchyňa, hlavne v kaiseckej tradícii, je svet ovládaný mužmi, kde je sexizmus živý a dobre, takže je prakticky neslýchané, aby žena bola šéfkuchárkou, nieto jej spustiť vlastnú reštauráciu.

SPOJENÉ: 8 z najlepších nových reštaurácií v Los Angeles (a čo si objednať na každom)

Každé jedlo v 13-chodovom kajise Nakayamu je starostlivo premyslené a podávané v určitom poradí a hoci jej jedlo je veľmi tradičné, obsahuje aj niektoré unikátne ingrediencie, ktoré dávajú svojmu vlastnému modernému točeniu do každého prvku. Vyzývajúc ju “Kalifornia kaiseki”, šéfkuchár chce získať miestne, sezónne zložky (dokonca aj s použitím zeleniny a bylín z vlastnej záhrady), pričom si stále zachováva celistvosť a chuť tradičného kaiseki. Venuje sa aj udržateľnosti a reštaurácia dokonca prestala slúžiť ohrozenému tuniakovi.

Ale n / naka nie je len o samotnom jedle. Tiež sa hrdí na skúsenosti ako celok. Reštaurácia usadila len 26 ľudí naraz, takže je to osobný a intimný stolný zážitok, ktorý žiadny hosť čoskoro nezabudne. Nakayama dal jej srdce a dušu do n / naka, a to sa odráža vo všetkých aspektoch. Pretože jej hlboko zakorenená vášeň pre to, čo robí, za posledné roky získala veľkú pozornosť. Konkrétne, herečka Sophia Bush je obrovským fanúšikom šéfkuchaře Nakayamy. Po jedle bola tak nútená, že napísala krátky román vo forme príspevku Instagram, aby vyjadril svoju vďačnosť. “Ďakujem vám za takú prekrásnu narodeninovú skúsenosť a za to, že ste jedným z mojich” šéfov “, dokonca aj jedlo môže byť feministické,” povedal Bush vo svojom titule. Sme tu pre dievčenskú moc.

Mal som radosť z jedla @nnakarestaurant včera v noci. Šéfkuchár @nikinnaka je jedným z jediných žien kaiseki kuchárov na svete. Ak ste videli jej epizódu @chefstablenetflix, viete, že podviedla tradičné japonské rodové normy tým, že vybrala túto cestu pre seba. Navrhnutá na sprevádzanie čajových obradov v kláštoroch, kaiseki je formálne usporiadanie kurzov s koreňmi v budhistickom rituále a začalo sa v Japonsku zo 16. storočia. Je to aj historicky, výlučne, pripravené mužmi. Keďže je jediná žena kaiseki šéfkuchára v Amerike, možno dokonca aj na svete, Niki vyniká. A ona bola negatívne posúdená. Nesprávne vytvorila jednoduché riešenie. Ona varí z pohľadu jej večere hostí. Obrazovky udržiavajú svoju kuchyňu v súkromí, takže sa pozornosť venuje výlučne jedlu. “Ľudia by mali prísť, zamerať sa na jedlo a potom, keď majú svoje skúsenosti a rozhodli sa, čo si myslia, môžem ísť von a povedať im,” hovorí Nakayama. Funguje to. Po 13 nádherných kurzoch si hostia prekvapia inovatívne jedlá a prekvapujúca žena, ktorá ho pripravila. Nebojí sa brániť fanúšikom hravým duchom, alebo jej neočakávaným menu. Získava sezónne ingrediencie, pestuje vlastnú záhradu v reštaurácii a často navrhuje položky menu okolo miestneho cestovného. Je to holistický prístup k jedlu, ktorý sa cíti súčasne zdravý a fantastický. “Filozofiu, ktorú beriem od mníchov, je zhodnotenie, nie preháňanie,” hovorí Niki. Chef. Toľko ťa to zhodnocujem. Ďakujem vám za taký krásny zážitok z narodenín a za to, že ste jedným z mojich #Sheroes. Aj jedlo môže byť feministické #nnaka #chefniki

Príspevok, ktorý zdieľa Sophia Bush (@sophiabush)

Herečka Kiernan Shipka, ktorá je známa ako obrovská výživa, sa tiež cítila nútená poštovať Instagram jej jedla v n / naka. Hoci je oveľa menej podceňovaná než Bushovo, jej krátky, ale sladký popis hovorí všetko.

Milujem šéfkuchára Nikiho. Magické jedlo. ✨

Príspevok, ktorý zdieľa Kiernan Shipka (@kiernanshipka)

Ostatné pozorovania celebrít v reštaurácii zahŕňajú Charlize Theron, Mindy Kaling, Ashton Kutcher a Mila Kunis, Chloe Grace Moretzovú, Jessiku Albu a Kim Kardashian a Kanye West. S takým fanúšikmi nie je divu, že rezervované knihy zapĺňajú mesiace vopred, takže ak si chcete pochutnať na n / naka, musíte to urobiť reso pred časom.

n / naka sa nachádza na 3455 Overland Avenue, Los Angeles, s cenami v rozmedzí od 160 do 185 dolárov na osobu.

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

− 3 = 3

map