5 vecí, ktoré je potrebné zvážiť pri výbere nadácie

So súčasným počtom odtieňov, povrchových úprav a dostupných úrovní pokrytia je základ rovnako prispôsobiteľný ako vaša objednávka Starbucks. A to je presne čo z nej robí jeden z najnáročnejších makeup produktov na nákup.

Konečným cieľom je základ, ktorý vyzerá ako vaša vlastná koža – len lepšie. To môže byť ťažké dosiahnuť, keď väčšina make-up uličiek má menej ako ideálne osvetlenie pre nálepky a zrkadlá menšie ako väčšina kompaktov.

SÚVISIACE S DANOU: Najlepšie Drugstore Foundations Under $ 15

Dokonca aj keď ste schopní vyhnúť sa obávanej nadväzujúcej maskovacej línii na vašom krku tým, že sa profesionálne vyrovnáte s tieňmi, existuje celý rad ďalších problémov, ako je povrchová úprava, textúra, pokrytie a vzorec, ktorý vyústi do nákupu toho, čo je pre vás to pravé.    

Obrátili sme sa na celebrity make-up umelcov Daniel Martin a Allen Avendaño rozdeliť všetko, čo potrebujete vziať do úvahy, keď sa snažíte vybrať svoj nový go-to nadácie.

VIDEO: Sledujte V štýle Editor Dajte temné základy do testu

1. Nájdite svoj sviatočný zápas

Iste, existuje veľa priestoru na odchytenie základov na predlaktie, ale pokožka na tejto časti tela je oveľa tmavšia ako vaša tvár. Avendaño hovorí, že používa potenciálne odtiene do hrudníka, aby zistili, či majú pravdu. “Toto nemusí byť presný ale môže byť mierne ľahšia, pretože farba sa bude posúvať po celý deň, “vysvetľuje.” Nadácia sa oxiduje opotrebovaním a prirodzene tmavne so zmesou prvkov a olejov na tvári. ” 

Prípadne môžete testovať tieňové možnosti na tvári. “Nájdite miesto smerom k stredu tváre a zmiešajte sa s vlasovou líniou tak, aby ste sa vyrovnali stranám tváre a uprostred krku,” navrhuje Martin. “Ak je váš krk ľahší ako tvár a nechcete, aby vaša tvár bola tak bledá, vyberte ten odtieň, ktorý je ľahší ako vaša tvár, aby bol porovnateľný. (Vždy môžete” zohriať “tvár bronzom, ak sa pokožka stále objaví svetlo.) Takto to nie je príliš ľahké alebo oveľa teplejšie než tvoj krk. “

Bez ohľadu na spôsob, ktorý si vyberiete, obaja profesionáli hovoria, že je dôležité testovať základy v dobrom prirodzenom osvetlení. 

2. NEZABUDNITE O NÁPRAVÁCH KOŽE

Pokiaľ nechcete farebne opraviť, nemusíte bojovať proti prirodzeným tónom pleti. Ak máte teplú pleť, choďte s odtieňom, ktorý má žlté podtóny a ak je vaša pleť na chladnej strane, základňa s ružovými podtóny je vaša najlepšia stávka. 

Môžete hrať v bezpečí s neutrálnym alebo teplým odtieňom. “Mám tendenciu chodiť s neutrálnymi a teplými odtieňmi v mojej súprave, pretože je ľahšie prispôsobiť sa rôznym odtieňom a odtieňom pokožky,” hovorí Martin. 

3. ZNAČTE, AKO POVRCHOVÁ ÚROVEŇ POTREBUJETE

Ak nenávidíte nosenie make-upu, myslíte si, že nadácia s plným pokrytím je ťažká. Pochopenie vzhľadu každej úrovne pokrytia je kľúčom k výberu správneho riešenia pre vaše potreby. 

Vaša pokožka sa bude stále zobrazovať prostredníctvom nadácií s čistým až stredným pokrytím. Spoločnosť Avendaño odporúča vyberať základňu na strane zapaľovača ako predvolené, ak si nie ste istí, aký druh pokrytia potrebujete. “Vždy odkazujem ľudí na nadácie, ktoré je ľahké až stredne pokryté, pretože je možné ich stavať,” hovorí.  

Ak potrebujete základy s dlhým opotrebovaním, ktoré nevyžadujú upokojenie v polovici dňa alebo akné alebo zmenu farby, rozhodnite sa o založenie úplného pokrytia. 

4. Nezabudnite na svoj typ kože

Matné alebo rosiace? To je otázka, ktorú sa opýtajte pred odtieňovaním základových odtieňov. Váš typ pokožky je dôležitým faktorom pri výbere povrchových úprav. Martin hovorí, že rosné základy majú tendenciu najlepšie fungovať na normálnych a suchých typoch pleti. “Príliš veľa žiarivosti na tejto koži vyzerá dokonca oilier a jej nie je dobrý pocit na tvári,” vysvetľuje. Matné základy sú zvyčajne vhodnejšie na kombináciu s mastnými typmi pokožky. 

Avendaño odporúča používať saténovú povrchovú úpravu namiesto matnej na zrelú pokožku. “Zrelšia pleť sa môže dostať preč matnou, ale znova, rovnako ako rosná koža môže zdôrazňovať chyby a vrásky, takže môže matné základy, pretože koža nemá rozmer,” vysvetľuje.

5. NASTAVIŤ VÁŽENIE DO SÚČASNEJ SEZÓNY

Je pravda: Nebudete môcť držať jeden základný odtieň po celý rok. “Naša koža má tendenciu sa zahriať na jar av lete, kým sme aktívnejší vonku a na priamom slnečnom svetle,” hovorí Martin. “Aj keď nosíte slnečný zábal každý deň, náš tón sa zahreje.”

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

+ 55 = 63

map