9 neuveriteľne efektívnych spôsobov detoxikácie v roku 2018

Začiatok nového roka znamená príležitosť pre vaše najlepšie seba na stole (vďaka, Oprah). Ale dostať sa späť na vagón je ľahšie povedané, ako urobiť, amiright? Tak sme sa pokúsili wellness expert Neka Pasquale, zakladateľ Urban Remedy, pre ľahké spôsoby, ako sa cítiť ľahšie, šťastnejšie a zdravšie v roku 2018. Čítajte ďalej a nechajte detoxikáciu mysle, tela a duše začať. 

1. Vytvorte si zoznam vďačností.

Prvá vec, ktorú môžete robiť každé ráno, je zapísať si alebo meditovať o všetkom, za čo ste vďační. Páči sa mi robiť túto prvú vec, keď sa zobudím, keď ešte leží v posteli. Môžu to byť vaše deti, váš pes, skvelá práca, priatelia, ktorí vás smiať – čokoľvek, čo vás usmieva a cítite šťastné. Louise Hayová hovorí najlepšie, že “potvrdenie otvára dvere. Je to začiatočný bod na ceste k zmene. V podstate hovoríte svojmu podvedomému: “Preberám zodpovednosť. Som si vedomý, že môžem zmeniť niečo, čo môžem urobiť. “Keď hovorím o tom, že robím afirmácie, myslím tým, že vedome vyberiem slová, ktoré buď pomôžu odstrániť niečo zo svojho života, alebo pomôžu vytvoriť niečo nové vo vašom živote.

2. Vyčistite veci.

Buďte odvážni a snažte sa jesť pre zdravie. Zahrnutie lahodných rastlinných potravín podporujúcich zdravie môže byť zábavným spôsobom, ako cítiť a vyzerat lepšie. Vyskúšajte novú veganskú reštauráciu alebo recept na rastliny pre vás a svojich blízkych. Niekoľko príkladov, ktoré sú super prístupné, chutia dobré a podporujú pocity pohody.

kakao

Okrem kakaového mnohých zdravotných prínosov (protizápalové vlastnosti, flavanoly podporujúce zdravie obehu a kognitívne funkcie). Je tiež známy svojim “pocitom”

dobré “vlastnosti. Keďže hlboké čokoládové tyčinky podporujú pocity “cítiť sa dobre”, štúdie ukázali, že prínosy kakaa sú dostupné iba v surovej forme a pridávanie mliečnych výrobkov môže inhibovať alebo zablokovať absorpciu antioxidantov. Znamená to, že najlepšie je konzumácia kakaa vo forme surového kakaového prášku alebo sušeného hrotu av receptoch obsahujúcich iné výživné liečivé potraviny.

Čierne sezamové semená

V tradičnej čínskej medicíne sezamové semienka pomáhajú upokojiť úzkosť a uvoľniť nervový systém. Pri depresii TCM je bežne spojená s nedostatočnou energiou obličiek. Čierne sezamové semená posilňujú energiu obličiek. Sú tiež bohaté na zinok, ktorý pomáha bojovať proti depresii. Posypeme na šaláty alebo pridáme do zmesi.

Omega 3 mastné kyseliny

Potraviny bohaté na omega-3 mastné kyseliny, ako losos, tuniak, ľanové semená a vlašské orechy, sú bohaté na posilňovače nálady, ktoré ovplyvňujú mozgové chemické látky, ako je serotonín a dopamín. Losos tiež obsahuje vitamín B12, ktorý môže pomôcť produkcii serotonínu. V japonskej štúdii sa dospelo k záveru, že konzumácia rýb viac ako dvakrát týždenne má ochranný účinok proti samovraždám a depresii.

Som veľký veriaci v konzumácii potravín v ich prirodzenom stave. Surový kakaový prášok pridávaný do smoothies alebo mliečneho mlieka pre zdravú verziu čokoládového mlieka funguje nádherne. Surové vlašské orechy, čierne sezamové semienko a ľanové semená môžu byť posypané na šaláty, aby ste mohli ešte trochu skrotiť. Čerstvé grilované lososy dokonale kombinujú so zeleninou väčšinu kuchýň.

Potraviny, ktoré stimulujú zápal v tele, nie sú dobré pre celkové duševné zdravie a pocit vašich najlepších výsledkov. Potraviny ako kofeín, cukor, biela múka, alkohol a vysoko glykemické potraviny (sušienky, obilniny, chlieb, popcorn). Cukor vám na začiatku prinesie nárast energie, ale vždy nasleduje nevyhnutná havária. Táto nehoda sa nazýva hypoglykémia a je to spôsob, akým vaše telo hovorí, že hladina cukru v krvi je na vrchole a dramaticky klesá. Ak je to vaša stála rutina, vyčerpanie bude nasledovať. Prerušte cyklus jesť vyváženú stravu, ktorá obsahuje tuk, bielkoviny a vlákninu, aby ste zabezpečili nepretržitý a rovnomerný tok energie počas celého dňa.

VIDEO: V prísnej strave Kim Kardashianovej

 

3. Choďte do pohybu.

V tradičnej čínskej medicíne je jednou zo základných príčin mnohých chorôb stagnácia. Pohyb je rozhodujúci pre zdravú myseľ, telo a ducha. Cvičenie zvyšuje kyslík do mozgu a orgánov, takže sa cítite osvieženi a oživení. Prirodzene znižuje stres a vytvára silnejšie spojenie s vaším telom. Zistite, čo robíte, nezáleží na tom, či ide o chôdzu, beh, jogu, pilates alebo cykloturistiku, ak ste mimo stoličky a hýbali ste sa. Cvičenie zvyšuje endorfíny (vaše šťastné hormóny) dokonalým prírodným antidepresívom!

4. Dostaňte spánok.

Uistite sa, že dostanete minimálne 8 hodín v noci. Nedostatok spánku oslabuje imunitný systém. Dostať sa do postele pred 22:00 pomôže udržať vaše nadobličiek zdravé.

5. Vyjadrite svoje emócie.

Zdržaný vztek alebo držanie v emóciách je jednou z hlavných príčin nerovnováhy v čínskej medicíne. Pamätajte, že väčšina úzkosti je potlačená emócie, takže to nechajte. Písanie alebo rozhovor s nimi sú skvelými záležitosťami.

6. Získajte denne 30 minút vystavenia slnku.

Alebo v zimných mesiacoch doplniť vitamín D3. Podporuje zdravý imunitný systém a štúdie ukázali, že užívanie vitamínu D môže znížiť vaše šance na získanie chrípky o 50%.

7. Pite aspoň 8 pohárov vody denne.

To vyplachuje toxíny, obdobie. Teplota v miestnosti alebo horúca filtrovaná voda sú najlepšie. Štruktúrovaná voda má byť prospešná pre vašu pokožku, svaly a náladu.

8. Žiť v súlade s prírodou.

V chladnejších mesiacoch jesť viac otepľovacích potravín (zázvor, cesnak, kajenský korenie, teplé čaje, polievky, maliny, ananás). Získajte viac odpočinku a zamerajte sa na to, čo chcete vytvoriť v teplejších mesiacoch, kedy sú semená zmeny pripravené na rast. Naopak v teplejších mesiacoch jesť viac chladiacich potravín, ako je melón, uhorky, šaláty, jablká, citróny a rímsa. Prameň je ideálny čas na čistenie pečene a aktívne uvedenie všetkých vašich nových myšlienok do pohybu.

9. Znížte úroveň stresu.

Masáž, akupunktúra, meditácia, joga, turistika, chôdza a čítanie. bez ohľadu na to, čo vám pomáha zostať centrovaná a oživuje vás. Zamyslite sa nad pozitívnymi myšlienkami a snažte sa zachytiť tie strašlivé a zastaviť ich vo svojich stopách.

 

 

 

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

82 − 75 =

map