Ako Charlotte Tilbury používala módu, priateľov a veľa nadácií na vytvorenie impéria

Charlotte Tilbury si sedí a rozpráva sa vo svojej izbe v Bowery Hotel v Manhattane s plnou tvárou make-upu. Jej popoludňajší vzhľad je hodvábny a pasovaný číslom Ducha a špicaté, vyrezávané pätky. Ona je, slovom, očarujúce. A nevadilo by to, keby ste to povedali. “Som posadnutý psychológiou a silou make-upu,” hovorí. “Nie je to frivolná vec.”

Ani jej činnosť. Za niečo viac ako štyri roky sa Tilbury ukázalo byť nielen vyhľadávaným umelcom (Amal Clooney sa obrátila na Tilbury za svoj svadobný deň), ale aj divoko efektívnym podnikateľom. S viac ako 200 produktmi predávanými v 39 krajinách, jej trieda krásy dosiahla v troch rokoch trojciferný rast. A pod jej jastrabným okom, každý aspekt – od obalu z ružového zlata až po svetlo odrážajúce vzorce – sa cíti bohatý a červený koberec hodný. Jej priateľstvo slúži ako neustála inšpirácia: Vezmite si napríklad kolekciu Hot Lips, ktorá obsahuje rúžy pomenované podľa Miranda Kerr (koralová Miranda May) a Salmy Hayek (mauva Secret Salma).

V štýle October Charlotte Tilbury 4
S láskavým dovolením Charlotte Tilbury

Jej fascinácia s make-up začala vyrastať v Ibize v kreatívnom kruhu. So svojím umelcovým otcom a producentskou matkou mladý Tilbury zachytil vystúpenia Grace Jones a Queen v známej klubu Ku. “Moji rodičia boli veľmi cool,” hovorí. “Boli by na tanečnom parkete, v bazéne, to bolo sedemdesiatych rokov, to bolo veľmi uvoľnené a vychovávanie v tomto raji s týmto pocitom slobody bolo neuveriteľné.”

SÚVISIACE: 10 Life-zmena make-up triky, ktoré som sa naučila zúčastniť Charlotte Tilbury Masterclass

Vo veku 13 rokov Tilbury odišla do internátnej školy v Londýne, kde experimentovala s make-upom. Keď sa vrátila na španielsky ostrov o pár mesiacov neskôr a nosila očné linky a riasenku, “ľudia okamžite reagovali na mňa inak,” hovorí. “Boli oveľa opatrnejší a oveľa pozornejší, stal som sa viac populárny cez noc.” Spočiatku nemohla uveriť, ako sa zdajú plytké ľudia. “Ale potom som si uvedomila, že je to moc. Makeup môže byť zbraň, aby som sa cítil istý.” Neskôr prisľúbila, že sa nikdy neskročí (stále spí vo svojej základni a riasenke) a ona sa stala autoritou krásy v jej súbore. “Povedal by som dievčatám, čo majú nosiť, aké farby sa im hodia, ako zmeniť tvar ich tvárí. Bol som posadnutý.”

Potom, ako prekročila cesty so špecialistkou make-upu na supermodelke Mary Greenwell na 16 rokov, to všetko klikalo. Tilbury čoskoro začala pomáhať jej na módnych prehliadkach a na výhonky a meno pro otvorilo dvere. “Keď mi bolo deväťnásť rokov, Isabella Blowová začala robiť portréty Vogue,” hovorí Tilbury. Publikácie viedli k práci s červenými kobercami a dráhami, kde spolupracovala s Alexanderom McQueenom, Miuccia Prada a Tom Fordom. Ale po celú dobu “Bol som predajcom na srdci, dokonca aj na 13 rokov,” hovorí. Tilbury snívala o svojej líniu make-upu. “Vždy som vedel, že to bude naozaj veľké.

VIDEO: Som posadnutá: Charlotte Tilbury je Vôňa vône Dream

V roku 2013 spoločnosť Tilbury uvoľnila svoju kozmetiku a kozmetickú zbierku v obchodnom oddelení Selfridges v Londýne. Jej Magic Cream, maslový prípravok, na ktorú sa v zákulisí dostala, sa stala okamžitou kultovou klasikou. “Boli tam stovky ľudí,” spomína. “Zlomili sme záznamy a nikto nevidí, že sa to od seba rozpadá.”

V štýle October Charlotte Tilbury 7
Zdvorilosť Charlotte Tilbury

Samozrejme, mala trochu pomoc od svojich priateľov: Kate Mossová (kozľa k dvom deťom Tilbury), ako aj Kate Bosworth a Sienna Miller vyskočili na kmeň Instagram v Tilbury (@ctilburymakeup), ktorý má 1,4 milióna nasledovníkov. “Keby som spustil presociálne médiá značky, nikdy by nebol taký úspešný, ako je [dnes],” hovorí. “Teraz už nemusíte čakať a uvidíte, kto vám umožní mať hlas. Môžete mať priamy rozhovor s vaším spotrebiteľom.”

V štýle October Charlotte Tilbury 8
S láskavým dovolením Charlotte Tilbury

Na Tilburyho podráždenom krmive – neodolateľnej zmesi slávnej inšpirácie, tipov na make-up a svedomia v sebe – všetci sú na party pozvaní. “Vytvorila som túto líniu, aby som pomohla ženám byť ich najšťastnejšími a najbezpečnejšími sebou,” hovorí. “Ľudia sedeli na mojom kresle, vyčerpaní, s pupienkami a po masáži pokožky, vložili do make-upu, dostali kožu žiariacu, pozerali sa do zrkadla a boli ako:” Bože môj. ” Ľudia plakali. “

Snáď najväčším tajomstvom úspechu Tilburyho je, že si vždy bola istá: “Nerozumiem významu” nie “,” hovorí. “Mám vieru a ja sa tam dostanem. Nikto mi nepovedie, že nie.” Kreatívna vizualizácia a pozitívne myslenie sú každodenné praktiky. “V každej negatíve je pozitívny, verím len v pozitíva.”

Hviezdy sú jasne na jej boku.

Pre ďalšie príbehy, ako je tento, vyzdvihnite októbrové vydanie V štýle, k dispozícii na novinových stánkoch, na Amazon a pre digitálne stiahnutie 15. septembra.

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

94 − 92 =

map