Ako liečiť akné Scabs-Fast

Pravdepodobne ste povedali, že pravidlo číslo jedna, ako sa zbaviť pupienka, nie je to, aby ste si ju vybrali. V skutočnosti zit zriedka jednoducho zmizne sama. 

Škrabanie, ktoré sa vám podarí vyschnúť vadu, je najhorším krokom jeho životného cyklu. Je nemožné zakryť korektorom a zdanlivo sa navždy liečiť. Ukazuje sa, že liečba pichľavých výkalov nie je taká odlišná od toho, čo by ste mali robiť, keď si prvýkrát všimnete pupienok: nedotýkajte sa toho. “Nedotýkajte sa alebo nevyberajte šupky,” hovorí dermatológka Dr. Mona Gohara, asociácia klinického profesora na katedre dermatológie Yale University. “Najlepšie je udržiavať dobre mazané, pretože dáva koži šancu na uzdravenie.”

SÚVISIACE: Ako úplne zakryť Zit s Concealer 

Je dôležité, aby sa šupky hydratovali, ale Dr. Gohara hovorí, že zabráni použitiu tonerov na báze alkoholu a krutých adstringentov v oblasti, pretože tieto produkty môžu spôsobiť ďalšie podráždenie. Každodenné používanie opaľovacích krémov a pridávanie retinolu do rutiny starostlivosti o pleť môže pomôcť zabrániť tomu, aby škrabky zanechali jazvy alebo tmavé škvrny a minimalizovali budúce výpadky. Odporúčame RoC Retinol Correxion Deep Wrinkle proti starnutiu séra ($ 18, Target.com), anti-aging vzorec, ktorý sa tiež zameria na akné. Je formulovaný s výživnými prísadami, aby sa minimalizovali potenciálne dráždivé účinky retinolu. 

VIDEO: 4 základy pre kožu náchylnú na akné 

Pokiaľ ide o to, aké typy škvŕn sú skôr náchylné k poškrabaniu, Dr. Gohara hovorí, že hlboké, cystické, bolestivé alebo ťažké spôsobujú najčastejšie zápal, ktorý môže viesť k svrbeniu, podráždeniu a nutkaniu. Najlepším postupom je okamžité ošetrenie poškodenia antibiotickým krémom, alebo ešte lepšie injekciou kortizónu v kancelárii. 

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

− 4 = 1

map