Ako sa zbaviť Bacne pre dobré

Bacne je spoločný boj, ale v skutočnosti sa o ňom nehovorí otvorene. Úprimne povedané, nezáleží na tom, aký závažný je únik, jednoduchá prítomnosť bachen môže byť trapná. Iste, oblečenie alebo make-up môže zakryť späť breakouts, ale skryť ich nebude vyriešiť problém.

Strieborná podšívka je, že rovnako ako pupienky, ktoré máte na tvári, môžete liečiť a zabrániť uzdraveniu doma. 

SÚVISIACE: Ako tento učiteľ školy zmenil spôsob, akým používate opaľovací krém 

Čítajte ďalej a zistite, prečo sa objavujú závraty, ako sa zbaviť akné späť a čo môžete urobiť, aby ste tomu zabránili na prvom mieste.

ČO PRÍČINUJE BACNE? 

“Spätné akné môže byť spôsobené hormonálnymi zmenami, ale často sa zhoršuje pot, čo môže zvýšiť určité bakteriálne populácie na koži a predisponovať k akné,” hovorí Kavita Mariwalla, dermatológka a zakladateľka Mariwalla Dermatology v West Islp, New York. 

Ďalšie faktory, ktoré Dr. Mariwalla hovorí, môžu spôsobiť spätné akné: nie je sprchovanie denne, nie sprchovanie ihneď po výkone, používanie krutých výrobkov (ako jablkový octový ocot), a použitie anti-akné rutinu len pár dní (súlad je kráľ na liečbu akné!).

KTORÉ PRÁVO MÁME BACNE? 

Ktokoľvek môže na zádech vyraziť, ale Dr. Mariwalla hovorí, že je to bežné u dospievajúcich (kvôli hormonálnym nárastom) a u aktívnejších dospelých. “Zadná pokožka je silnejšia ako tvár a je ťažšie preniknúť len lokálnymi ošetreniami, takže akné späť je skôr ťažké kontrolovať,” vysvetľuje. 

VIDEO: 5 z najdrahších tvárí na trhu

 

ČO JE TO NAJVÄČŠÍ MYTH O BACNE?

Jednou z najväčších mylných pochybností o tom, že je možné, aby sa s ním zaobchádzalo rovnako ako so škvrnami, ktoré máte na tvári. “Podľa môjho skúsenosti je akné telo tvrdšie a ľudia si neuvedomujú, že len sprchovanie má nestačí,” hovorí Dr. Mariwalla. 

AKO BY MAL BYŤ POUŽITÝ? 

Dr Mariwalla odporúča používať telové mydlo na báze benzoylperoxidu ako PanOxyl ($ 10; target.com), ktoré odkryje póry a liečí existujúce škvrny. Ak nemôžete okamžite sprchovať post-cvičenie, čistiace utieranie ako SkinFix ($ 11; ulta.com) urobí trik. 

V noci, ona hovorí, aby spot lieči pimples s Differin gél ($ 30, target.com), over-the-counter liečba akné. “Odporúčam vám aplikovať množstvo veľkosti hrachu pre každú ruku, ktorú môžete pokryť, pokiaľ ide o povrchovú plochu (inými slovami oblasť, akou je vaša hrudník, by získala dve veľkosti hrachu),” hovorí. 

KEDY MUSÍTE VYHLADAŤ DERMATOLÓGU?

Ak často máte 10 alebo viac spätných pupienkov naraz, Dr. Mariwalla odporúča návštevu dermatológa. Lekár určí, že to, čo zažívate, je v skutočnosti zdĺhavé a nie kvasinková alebo bakteriálna folikulitída a predpíše rutinnú starostlivosť o pleť. “Dôležité je chodiť na kozmetický lekárom,” hovorí. “Mnohí ľudia tvrdia, že sú odborníkmi na liečbu akné a akné telo, ale niekedy to môže byť dosť zložité, takže odporúčam ísť niekomu, kto naozaj vie, čo robia.”

AKO MÔŽETE PREVENTOVAŤ BACNE? 

Dobré sprchovacie návyky a aktuálne produkty boja proti akné sú kľúčom k zabráneniu problémom, ale niektorí ľudia sú skôr náchylní na prelomenie než ostatní. “Niektorí ľudia sú na to predurčení a je málo, čo môžu urobiť, aby” zabránili “jeho nástupu, ale akonáhle to začne, určite si urobíte veci, aby ste sa uistili, že zostane preč,” hovorí Dr. Mariwalla. Navrhuje nosenie voľného oblečenia a nestlačeného odevu.  

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

29 + = 32

map