Áno, ja som človek a Áno, nosím make-up

Keď som rástol, mali som to, čo niektorí považujú za základnú rannú rutinu: sprchovanie, oholenie, umytie tváre do tváre, hotovo. Možno si myslíte, že je to naivné, ale vždy som cítil, že by som nemusel robiť nič viac na mojej tvári, že by som si zachoval svoju mladistvú žiara a vyzeral navždy. Krémy proti vráskam? Zabudni na to. Nalíčiť? Neprichádza do úvahy.

SPRIEVODCA: Top 5 mužov krásy bloggerov, aby nasledovali v roku 2017

Keď som sa prvýkrát presťahoval do mesta v roku 2013, zachoval som si rovnaké ranné rutiny. Stalo sa to mojim jednoduchým rituálom, ktorý trvalo menej ako 10 minút a vtedy mi to pomohlo vyzerať trochu dobre. Avšak kvôli stresu triedy a každodennému životu medzi miliónmi na ostrove som začal vyvíjať ťažké vitiligo na časti môjho tela; najviac traumatické zo všetkých, moja tvár a krk.

Ako to môže byť? Priatelia a známi začali poukazovať na moje “biele riasy (ktoré sa teraz stali jedným z mojích podpisových atribútov) a svetlé škvrny na krku a na čele. Nenávidel som pozornosť a chcel som jednoduchý spôsob, ako zakryť patche. Keď mi pripomenul make-up, zdalo sa mi to tak neprirodzené. Vyrastali na predmestí Pittsburghu, to nie je niečo, čo ste videli denne, a bohužiaľ som so sebou priniesla túto mentalitu do New Yorku.

Nový rok nový ja

Príspevok, ktorý zdieľa Aaron Valentic (@aaronvalentic)

 

Počas tohto obdobia však došlo ku kultúrnej zmene spôsobu, akým bol make-up predávaný spotrebiteľom, nielen ako obchod s ženami, ale aj ako inkluzívny obchod pre ženy aj pre mužov. Blogeri YouTube ako James Charles, Ryan Potter a Manny Mua premenili vzťah medzi mužmi a make-upom v priebehu takmer jedného roka, keď sa už nepovažovalo za “zvláštne”, že človek chodil do Sephory a nakúpil záťah svojho obľúbeného palety očných tieňov a ceruzky na obočie.

Na svojich kanáloch YouTube tieto umelci z make-upu transformovali svoje firmy na platformy väčšieho než životného štýlu, čím sa stali značkovými veľvyslancami veľkých spoločností ako CoverGirl a dokonca aj s televíznymi portrémi. A nemôžeme zabudnúť na kráľovné RuPaulovo pretekárske preteky, ktorí od začiatku debaty debutovali v roku 2009 s vynikajúcimi makeupovými zručnosťami. 

Keď som začal odhaľovať túto skupinu blogerov a vplyvcov, vzal som si poznámky (veľa a poznámky) o správnom type kúzelníkov, ktorý by som kúpil, aký základ by bol pre moju pleť najlepšie a čo je najdôležitejšie, ako sa dostať moje obočie Vyzerajte plnšie ako kedykoľvek predtým (áno, som obočie).

SÚVISIACE: 9 Starostlivosť o krásu produktov, ktoré prinášajú okamžité výsledky

Rovnako ako každý, kto má niečo so svojou prvou veľkou skúsenosťou, bol som trochu ohromený. Všimol som si fotiek, kde som mal príliš veľa make-upu a moja tvár sa zdala byť príliš zbytočná. Bolo to späť na kreslicu dosku. Keď som konečne začal pochopiť to, čo vyzeralo najlepšie na mojej koži, vedel som, že som našiel perfektné výrobky pre môj každodenný život.

V prvom rade, pretože v lete mám mastnú pokožku, potrebujem pokrytie, ktoré sa nebude roztopiť. Pokiaľ ide o základy, milujem Glossierovu Perfektnú pokožku, aby mi poskytla skvelú základňu, aby som mohla pracovať. Pre nadáciu som sa docela zamiloval do NARS Velvet Matte Foundation Stick, čo je najjednoduchšia základňa, akú som kedy použil. Potom vždy potrebujem použiť malé množstvo korektora na skrytie raných štádií tmavých kruhov, čo je miesto, kde sa obrátim na NARS Concealer. Pre moje obočie Dior nikdy nedokázal urobiť to jednoduché a breezy chore, používať ako Dior Brow Styler vyplniť, a Dior Brow Styler Gel ženícha. Pre posledný dotyk mám rád trochu ďalšej žiary, a preto sa obraciam na Glossier Haloscope pre ten dokonalý lesk.

VIDEO: Keke Palmer zdieľa svoju krásu musí mať

Akonáhle som sa pokúsil o ranné rutinné sny, moja koža nikdy nevyzerala lepšie (alebo prirodzenejšia). Každodenne dostávam komplimenty, že moja koža je žiariaca a žiarivá a že nie je viditeľný pór (čo by mohlo byť blaf, ale koho to zaujíma, vezmem kompliment).

Muži by sa nemali obávať, že budú používať malý make-up v každodennom živote. Cítil som trochu unavený? Pridajte dabovku korektora. Znepokojené o nohy vrany? Uistite sa, že tieto oči sú zvlhčené. V žiadnom prípade to nemá byť neprirodzené, ale pomôže nám to viac milovať a lepšie sa postarať o seba. Začal som objatie makeupu pre niektoré z mojich kožných problémov, ale nemohol by som to urobiť bez pomoci RuPaulových kráľovien a čo je najdôležitejšie, on-line komunita, ktorá zahŕňa mužov a použitie make-upu.

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

3 + 5 =

map