Áno, osvetlenie dokáže úplne zmeniť spôsob, akým vyzerá váš Selfie

Koľko fotiek ste na telefóne urobili tento týždeň? Všestrannosť telefónu s fotoaparátom a popularita fotografických aplikácií, ako je Instagram, znamenajú, že v súčasnosti sme všetci amatérski fotografi. Je to zábavné experimentovať s vašou expozíciou alebo hrať s kompozíciou a stylingom, ale skutočným kľúčom k zachyteniu pekného pic je krásne osvetlenie.

Pravdepodobne ste sa ocitli raz alebo dvakrát s ideálnou fotografiou, len aby si všimol, že podivná lampa alebo odraz rozmazali alebo inak zničili celý záber. Bentley Meeker, osvetľujúci umelec a odborník, ktorý pracovala na masívne hviezdnych udalostiach (ako napríklad svadby Chelsea Clintona, Roberta De Niro a Michael Douglas a Catherine Zeta-Jones) vysvetľuje, ako každé nastavenie ovplyvňuje vašu tvár. Berte na vedomie budúce selfies – a to, kedy preklopíte rám okolo ostatných.

SÚVISIACE: Našli sme len paletu, ktorú budete potrebovať tento jar

Priame slnko

Priamy Sun.jpg
Stephanie Stanley

“Pred zhruba 150 rokmi sme sa navzájom spoznali iba v dennom svetle alebo v ohni,” hovorí Meeker, “a to sú plné spektrum svetelných zdrojov.” Prirodzené svetlo je aj naďalej najviac lichotivé – pomyslite na tvoju sviežu a odvážnu pláž fotografie dovolenky. Ak fotografujete na priamom slnku, dbajte na dodržiavanie najzákladnejšieho pravidla osvetlenia: “Kedykoľvek fotografujem, otáčam tak, aby som bol chrbtom k svetlu,” poznamenáva Meeker. Slnko slúži ako reflektor na váš predmet. Jednoducho sa uistite, že ste nelepia (alebo ich chytiť blikajú) v procese.

podsvietený

Backlit.jpg
Stephanie Stanley

Samozrejme, podľa definície podsvietenie porušuje to najzákladnejšie pravidlo. “Fotoaparát nie je odlišný od voľného oka, pretože je priťahovaný na najjasnejšiu vec,” hovorí Meek. “Ak predstavujete v prednej časti okna, nevidím tvoju tvár – len silueta tvého tvaru.” Váš telefón zachyti lesklý sviečok s podrobnými informáciami o tvojom predmete zachytenie). Samozrejme, že táto tabuľka nie je úplne zbytočná: môže vám dať nejaký skvostný, snový pohľad.

súvisiace:

Svetlá krásy

krása Lights.jpg
Stephanie Stanley

Pokiaľ ide o umelé svetlo, toto je najviac lichotivé (odtiaľ názov). Svetlá krásy poukazujú na osvetlenie, ktoré je špeciálne určené na to, aby ste vyzerali pekne: plné spektrum svetla, ktoré nie je príliš jasné, alebo žiarovky alebo Meekov osobný obľúbený halogén. “Halogén prináša ružové tóny v koži,” hovorí, čo robí niekoho vyzerajú teplým a živým. Aj keď je príjemné urobiť svoj make-up v zrkadle, ktoré je krásne osvetlené, odporúča ho aplikovať v akomkoľvek osvetlení vašej budúcej udalosti. “Mám ženy, ktoré sa objavia, a akonáhle sú pod svetlami, môžem vidieť rozdiely v ich tvári a krku od základov,” hovorí Meek.

Osvetlenie kancelárie

Kancelária Lighting.jpg
Stephanie Stanley

Nie, nevyzeráte vo svojej kancelárii len zle, pretože je to nepríjemný šéf. Kancelárie často používajú fluorescenčné alebo LED svetlá priamo nad hlavou, ideálne miesto na obsadenie funky tiene na tvári. “Všetci teraz tlačí LED žiarovky, ale na ľudskej pokožke sú veľmi neohrozujúce,” hovorí Meek. Majú tendenciu odlievať modro-svetlo svetla, aby ste vyzerali žlté alebo zelené. Neverte mu? Pokračujte a postaňte sa do svojej kocky. 

SÚVISIACE: Vyzerá to takto: Cvičenie Victoria’s Secret Model

preháňať

Overcast.jpg
Stephanie Stanley

So všetkým na mysli, môže byť zataženie Goldilocks osvetlenia – nie príliš kruté, nie príliš hlboké, nie príliš exponované, nie príliš tieňové. Takže pokračujte a experimentujte, ale zvážte, čo sa snažíte dosiahnuť, keď si vezmete svoj obrázok. “Čo robí človek najpopulárnejšou, je fotografovanie na tmavom pozadí, takže všetko, čo si všimnete, je ich tvár,” hovorí Meek. Napokon cituje Mae Westovú slávnu pohanku: “Prvá vec, ktorú robím, keď prídem na set je spať s osvetlením.”

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

3 + 5 =

map