Má “Base Tan” skutočne zabrániť spálení?

Existuje pravda za “základným pálením?” Späť v našich stredoškolských dňoch sa myšlienka objaví okolo sezóny plesu počas leta a dokonca aj počas prvého týždňa v škole bude Rebecca na všetkých chodbách vyhlásiť, že jej základný tan bol jediný dôvod, prečo skončila s hlbšou bronzovou farbou bez akékoľvek spálenie. Zvyšok triedy by sa zhromažďoval do opaľovacích lôžok naprieč mestom nasledujúci rok, tvrdiac, že ​​základný tan bol rovnako dôležitý ako cestovná sada schválená TSA pred každou veľkou dovolenkou. Ale je na tom pravda?

Hovorili sme s kozmetickým lekárom s dermatológiou S. Manjula Jegasothy z Miami, aby sme raz a navždy objasnili veci. “Neexistujú žiadne lekárske dôkazy, ktoré by preukázali, že” základný tan “v skutočnosti zabraňuje spáleniu kože, a preto dermatológovia neodporúčajú,” hovorí nám. “V skutočnosti je možné, že malé množstvo slnka môže aktivovať bunky na opaľovanie – alebo bunky s DNA, ktoré boli poškodené ultrafialovým žiarením rovnakým spôsobom, ako to spôsobilo skutočné spálené slnenie.”

VIDEO: Aký SPF nosíte?

SOUVISLOSTI: Ako získať bezchybnú samoopaľovanie v nulovom čase

Aj napriek tomu, že ste pravdepodobne dostali opaľovanie na vašu dovolenku, prehrávanie pre váš čas na slnku s opaľovacími posteľami, alebo viete, že sa v skutočnom slnku, môže viesť len k ďalšiemu poškodeniu kože. “To všetko robí viac škody ako dobrého, pretože aj minimálne množstvo UV žiarenia môže spôsobiť bunky proti opáleniu,” pokračuje. “To vedie k poškodeniu DNA v bunkách kože, ktoré môžu v dlhodobom horizonte viesť k rakovine kože.”

V štúdii citovanej v Scientific American, americký generálny chirurg zistil, že základný tan poskytuje SPF 3 najlepšie, takže ak človek zvyčajne spálil po zhruba 10 minútach na slnku, základný tan by si kúpil len ďalších 10 minút, ak to.

Taktiež? Jediný skutočne bezpečný tan je jeden z fľaše, ktorú ste získali v Sephore.

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

7 + 2 =

map