Mali by sme skutočne používať ženské šampóny pre tam dolu?

Tampóny na tvár? Sú to bežné krásy. Ale ženské ošetrovacie utierky? So všetkými kolidujúcimi informáciami a názormi tam, možno ste si nevytvorili pevný názor, ak sa budete spoliehať na utierky alebo dokonca čistiace prostriedky, ktoré sú určené konkrétne pre tam dolu. 

Možno ich tvoj BFF nenávidí, ale Khloé Kardashian, tvoj imaginárny BFF, im dala oficiálnu známku súhlasu. A trh je na vzostupe! Sweet Spot, Honey Pot a GoodWipes sú len tri značky, ktoré si pre ženy vytvorili utierky a čistiace prostriedky a mnohí dokonca konzultujú s gynekológmi, keď sú formulované. 

Ak chcete získať skutočnú dohodu, rozprávali sme sa s dvoma profesionálmi, aby zistili výhody ich využitia, možné zneužívanie a všetko medzi. 

Takže sa k tomu dostaneme – mali by sme ich používať? Jednoducho povedané, všetko závisí od vás. 

“Niektoré ženy môžu na svojom V užívať čokoľvek a nemajú žiadny dôsledok,” vysvetľuje Dr. Alyssa Dweck, praktizujúca gynekológ v spoločnosti CareMount Medical v okrese Westchester v New Yorku a pomocný klinický profesor na oddelení pôrodníctva, gynekológie a reprodukčnej vedy na vrchu Sinai Lekárska škola. “Mnohé ženy sú však veľmi citlivé, pokiaľ ide o kožu” V “(vulvu) a často budú trpieť svrbením, podráždením, horiacim a náchylnosťou k infekcii.”

VIDEO: 5 “Zdravé” potraviny, aby sa zabránilo vynaložiť peniaze na

Ale tu je vec. Hovorí, že výrobky ako Sweet Spot a Honey Pot sa vyrábajú pre vulvu, ktorá je súčasťou vonkajších štruktúr. Oni sú nie určená pre vnútri vagíny, ktorá je zložená z ešte citlivejšej kože. “Čo sa týka špecifických zložiek, glycerín by mohol zvýšiť pravdepodobnosť kvasinkovej infekcie pre tých, ktorí sú už náchylní,” hovorí Dr. Dweck. “Parabény boli kontroverzné vzhľadom na ich potenciál ako hormonálne disruptory, takže ženy, ktoré sa zaoberajú rakovinou prsníka, FDA považuje zložku za bezpečnú A silná vôňa veľmi často dráždi mnoho ľudí najmä v peri-menopauzálnych alebo menopauzálnych obdobiach, keď intímne tkanivo je citlivejšie.Alkohol môže byť sušenie a éterické oleje môžu byť žieravé, ak nie sú riedené. 

SÚVISIACE S DANOU: 11-minútové outdoorové cvičenie fitness Gurus prisahajú

Ďalšia zaujímavá poznámka? Zatiaľ čo mnohé výrobky nie sú škodlivé, sú klasifikované ako kozmetické výrobky, Dr. Erica Hinz, pôrodník-gynekológ na NYU School of Medicine. To znamená, že pokračuje, že FDA nevyžaduje schválenie skôr, ako sa dostanú na trh. 

Tiež hovorí, že majú potenciál narušiť prirodzený ekosystém vagíny. “Niektoré všeobecné rady, ktoré dám svojim pacientom, sú, že zatiaľ čo tieto výrobky pravdepodobne nie sú škodlivé, v skutočnosti nie sú potrebné, pretože vaginálne pH je samoregulované,” vysvetľuje. V zásade ich nepotrebujete na vyrovnanie pH tam sú, ale mnohé sú regulované tak, aby neporušili túto prírodnú chémiu. 

SÚVISIACE: Sprievodca pre meditáciu pre začiatočníkov

“Ak sa pacienti silne cítia s použitím ženských utierok, navrhujem používať tie, ktoré nie sú rozpustené, glycerín a bez alkoholu, pretože tieto zložky môžu spôsobiť vaginálnu alebo vulválnu suchosť a potenciálne môžu viesť k zmene prirodzeného pH vagíny. poradiť je vždy zotrieť z prednej strany do chrbta, vyhýbať sa dúchaniu alebo iným voňavým parfumom / produktom na vagíne / vulve a nechať vzduch cirkulovať po sprchovaní alebo kúpe.

Ak sa rozhodnete ich uviesť do užívania, Dr. Dweck odporúča testovanie na veľmi malom mieste kože v prípade reakcie. 

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

32 + = 42

map