Matte Nails: Stručná história

Matte Nail Polish - Lead
Getty

Marci Robin

17. apríla 2017 @ 14:45
Každý produkt, ktorý sme vybrali, bol nezávislým výberom a hodnotením nášho redakčného tímu. Ak uskutočníte nákup pomocou príslušných odkazov, môžeme získať províziu.

Spýtajte sa každej manikúry maven, čo najviac si pamätať o roku 2009, a pravdepodobne budete počuť, že to bol rok matné nechty prvý raz urobil ich značku ako hlavný trend. Oh, určite, došlo k vypuknutiu prasacej chrípky a Barack Obama sa stal prezidentom Spojených štátov a veselí premietnuté – všetky veľmi veľké obchody, nepochybne – ale to, čo ich prekonalo, je atraktívnosť matných nechtov, pohľad stále silný skoro o desať rokov neskôr na dráhach a chodníkoch podobne.

“Povedal by som, že som prvýkrát zaznamenal matné nechty okolo roku 2009,” pripomína Simcha Whitehillová, tiež známa ako slečna Popová, umelec na nechty, ktorý má včlenené matné nechty do New York Fashion Week, ktorý v priebehu rokov hľadá niekoľko dizajnérov vrátane Marissy Webb, Charlotte Ronson a Rag & Bone. “Myslím, že to bolo, keď sa o tom rozprávala blogosféra o nehty.”

A ako to nemohlo? S laky na nechty ako OPI spúšťajú matné verzie šiestich najslávnejších odtieňov, ktoré od júla – Lincoln Park After Dark, Ruské námorníctvo, Gargantuan Green Grape, Alpine Snow, La Paz-itively Hot, a ty nevieš Jacques! nechty sa stávajú trendom, ani posadnutý blogger, ani príležitostná manikúra-getter by mohla ignorovať. Značky ako Dashing Diva, Diamond Cosmetics, SpaRitual a Jessica Cosmetics nasledovali po vedení spoločnosti OPI a spustili obmedzené kolekcie matných farieb (niektoré také malé ako iba dva odtiene) včas, aby sa pre fanúšikov uvítali 2010 s matnými manikúrami.

VIDEO: Crazy náklady na život Makeup

 

OPI už nevytvára matné verzie svojich najpopulárnejších lakov na nechty a hoci niekoľko značiek stále vyrába rad matných odtieňov – kolekcia Matte Rouge Colour Club a Zoya MatteVelvet, napríklad matné nechty sú na farbe menej viditeľné, zatiaľ čo matné vrchné vrstvy zaznamenali v posledných osem rokoch jasný (žiadny zamýšľaný hre) nárast popularity. Essie, ORLY, Barielle, China Glaze a CND ponúkli pred koncom roka 2009 matné vrchné kabáty a všetci ich stále dodávajú spolu s mnohými ďalšími značkami.

“Myslím, že ľudia majú radi všestrannosť,” hovorí slečna Popová. “Myšlienka, že môžete urobiť akýkoľvek odtieň matný, je atraktívnejšia ako len jedna matná farba.”

Ale len preto, že vy môcť mattifikovať akýkoľvek odtieň neznamená, že ste mal. Niektoré farby jednoducho čítajú viac elegantné ako ostatné, keď prestávajú svietiť.

“Milujem tradičné matné čierne, červené, betónové a baletové ružové,” hovorí slečna Popová. “Avšak moje obľúbené odtiene na mattifikáciu sú trblietavé kovové šperky. Matná vrchná vrstva izoluje každú vrstvu iskra, čo dáva lesk vzhľad žuly alebo kryštálu. “

Dizajnéri určite prejavili preferencie voči určitým odtieňom pri odosielaní matných hrebeňov po pristávacej dráhe.

“Každá ďalšia show robila matný nahý klinec,” hovorí Claire Beaudreaultová, brokovníčka na báze nehtov v Brooklyne, ktorá pracuje na zákulisí na New York Fashion Week v roku 2013. “Začal som pracovať na modeli na prehliadke a uvedomil som si, presnú farbu a povrchovú úpravu, ktorú som dal späť. Povedala, že v ten deň urobila tri show a boli to úplne rovnaké nahé matné klinečky. “

Takže ako presne spôsobí, že vrstva číreho, matného vrchného náteru premieňa inak lesklý lak na nechty do rovnej farby?

Podľa Dana Wernera, riaditeľa laboratórií a hlavného lekára v spoločnosti ORLY International, je to výsledok “amorfného kremíka špeciálnej triedy”. Tento materiál znižuje index lomu z vysokého (ktorý oko vidí ako lesklý) na nízku (čo oko vidí ako matné). “Robí to tým, že ovplyvňuje rozptýlenie svetla a reflexie.” A voila: matné nechty.

V skutočnosti možno budete chcieť zvážiť radu slečny Popovej a použiť pravidelný lesklý vrchný náter pred matným.

“Po prvé, najlepší spôsob, ako aplikovať matný vrchný náter, je vlastne nad normálnym vrchným náterom, takže sa vám nebude dať nerovnomerná, čistá alebo štetka-zdvihová aplikácia,” radí. “Nechajte bežnú vrchnú vrstvu a vyhladzujte farebné vrstvy. Počkajte niekoľko minút, kým sa vyschnú, potom pridajte vrstvu matného vrchného náteru. Dobrou správou je, že matné vrchné vrstvy suché tak rýchlo, nebudete musieť čakať dvakrát suchý čas. “

A je naozaj úžasné, čo môže táto zmena v štruktúre urobiť na farbu.

“Pred niekoľkými rokmi, keď som pred niekoľkými rokmi predviedol módny týždeň Charlotte Ronsonovej, urobil som napoly matný, napoly lesklý, hlboko purpurový kovový vzhľad,” slečna Popová si spomína na to, že používa OPI teraz prerušený Ink na nechty modelov. “Matný vrchný náter naozaj premenil odtieň. Ľudia nemohli uveriť, že to bola rovnaká farba s iným výsledkom. “

A víťazom pre @charlotteronson je …. Vyzerám ako Dark Crystal! Môžete veriť, že tento dizajn je jeden odtieň – OPI atrament, s lesklým a matným vrchným náterom? Všetko som o matte metallics #Nyfw. To naozaj ukazuje všetky Gorg trblietky vo farbe. Takže #glam! #regram z @opi_products. #opinyfw #nyc #purple #fashion #fashionweek #instafashion #nails #notd #nailart

Príspevok zdieľaný Miss Pop (@misspopnails)

Dajte každému kozmetickému trendu dostatok času a zistíte, že sa s ním stretávajú odborníci. Matné nechty nie sú výnimkou. Nail artists prišiel s geniálnymi spôsobmi, ako pracovať matné povrchy do prepracovanej a jednoduché návrhy, ako Miss Pop je vyššie uvedený poloplnkový, polomatný vzhľad.

“Niektoré vzory vyzerajú toľko chicer v matte,” hovorí slečna Pop. “Rád tiež robím matný kozmetický klinec s lesklými polka bodkami alebo abstraktnými líniami. Alebo dokonca som rád nosil matný vrchný náter na holý klinec. Vytiahne ružové a levanduľové tóny vo vašej prirodzenej nechty. “

Značky sú stále kreatívne s matným vzhľadom. Stláčacia manikúra značky imPRESS teraz ponúka množstvo lepiacich nechtových súprav, ktoré obsahujú matné nechty.

Niektoré značky na nechty dokonca zakrývajú zákony logiky s ich matnými experimentmi.

“Jeden matný lesk, ktorý mám rád, je Pixie Dust od Zoyy,” povedal Beaudreault. “Znie to protirečivo, ale je to matný lesk. Nevyžaduje základný alebo vrchný náter, je nepriehľadný v jednom kabáte a pretože je to lesk, zostáva naozaj dobre. “

Netreba dodávať, že keď sa najlepšie z týchto šikovných šikovných nechtov začalo nájsť cestu k rôznym platformám sociálnych médií, fanúšikovia nechtového umenia sa nedostali dosť.

“Klienti zvyčajne vidia návrhy na Pinterest alebo Instagram a prinášajú inšpiratívne fotografie,” vysvetľuje Beaudreault. A s takmer 350 000 obrázkami s hashtagom #matnenails na Instagram a ešte viac výsledkov pri vyhľadávaní “matných nechtov” na Pinterest, neexistuje žiaden náznak toho, že tento trend manikúry sa stal unmoderný.

Ale to neznamená, že matné nechty nevideli ponorenie do popularity vo svojej krátkej dobe ako bežný manikúrny štýl.

“S nárastom gélového lesku sa myšlienka veľmi lesklých nehrdzavejúcich nechtov vrátila k lesku,” hovorí slečna Popová. “Značky gélov však teraz vytvárajú matné vrchné vrstvy, aby uspokojili dopyt. Zdá sa, že sa kyvadlo opäť otáča. “

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

+ 75 = 84

map