Čo je najlepšie pokryť akné-prášok alebo tekuté nadácie?

Existuje veľa skvelých diskusií v živote: rozhodujeme sa, kde máme jesť obed, medzi opotrebovaním podpätkov alebo bytov a či to či onak necháme jesť ten čokoládový čaj. Pre každého, kto trpí akné, jedna z tých veľkých diskusií je kvapalina verzus prášok. Väčšina ľudí si vyberá, čo je pre nich najjednoduchšie, alebo čo sú zvyknutí, ale chcel som rozdeliť výhody a nevýhody oboch, pokiaľ ide o pokrytie akné. 

SÚVISIACE: Rozdiel medzi Blackheads a Whiteheads-A ako sa s nimi zaobchádzať

Práškové základy sa zvyčajne nanášajú štetkou alebo špongiou. Vo všeobecnosti je to najlepšie pre ľahké až stredné pokrytie. Prášok môže byť skvelý na to, aby pomohol absorbovať olej, a zvyčajne zostáva dlhší ako jeho tekutý náprotivok. Pokiaľ ide o skrytie sčervenania, zvyčajne to nie je tak účinné. Concealer môže byť trik na získanie úplného pokrytia. Nanešťastie, keď sa prášok nanáša cez korektor, môže odstrániť časť koreňa pod ním. Prášok nie je skvelý pri pokrytí textúry alebo jamiek, ale preto, že pomáha skrývať farby a tieň, môže to pomôcť, aby nerovná štruktúra pokožky vyzerala menej prísne. Na svetlej strane je prášok všeobecne ľahšie aplikovateľný a keďže je zvyčajne ľahšie pokrytie, môže vyzerat prirodzene. Má pocit, že menej ťažké na koži, a pre väčšinu akné trpí poskytuje skvelé každodenné nosenie.

SÚVISIACE S PRÍSLUŠNOSŤOU: Starostlivosť o tvár pre tvár za studena je tu!

Tekuté podklady sú zvyčajne najlepšou možnosťou na pokrytie záhybov tváre. Môže sa aplikovať pomocou kefy, špongie alebo prstov. Tekuté podklady poskytujú plnejší pokrytie a v závislosti od formulácie môžu pokrývať farbu aj textúru. Nanešťastie, má aj tendenciu usadzovať sa do riadkov, a ak sa príliš veľa uplatňuje, vyzerá to ťažké alebo drsné. Tekuté podklady sa výrazne líšia medzi vzorcami, ale zvyčajne zanechávajú pokožku o niečo viac ošúchanú alebo mastnú. To môže spôsobiť, že prirodzený vzhľad pre tých, ktorí majú suchú pokožku, ale ak sa použije na mastnú pokožku, môže to mať mastnejší vzhľad. Môže sa taktiež nasiaknuť do kože, čo by mohlo spôsobiť väčší rast baktérií a olej. Dacian (Nie je si istý, čo je dakijský, mali by ste to vysvetliť) môže byť fantastické pre tých, ktorí potrebujú pokrytie, alebo pre špeciálne udalosti, ale môžu byť tiež nepríjemné a ťažké pre každodenné použitie. Je tiež trochu ťažšie kombinovať pre tých, ktorí sú začiatočníci. 

Osobne si rád používam rovnomerné množstvo obidvoch základných možností. Aplikujem prášok na tekuté podklady, aby som pridal pokrytie a zastavil prenos alebo oleje. Nezabudnite si pozrieť tento príspevok o tom, ako čistiť make-up kefy. Či už používate prášok alebo kvapalinu, čisté kefy sú nevyhnutné pre skvelú pleť!

SÚVISIACE: Ako sa liečiť akné s prírodnými produktmi?

Sledujte službu Cassandra Bankson na stránkach Twitter, Facebook a Instagram a pokračujte v rozhovore s témou #CBAcneAwareness. A pre viac akné rady, tipy a triky, objednajte si YouTube kanál Cassandry.

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

7 + 2 =

map