Čo môžete (a nemôžete) robiť o celulitíde

Váš dermatológ môže vypláchnuť masívny cystický zit s jedinou injekciou kortizónu alebo vytvoriť výraznú čiaru, ktorá úplne zmizne s dobre umiestneným Botoxom. Liečba celulitídy? Nie je to tak jednoduché. Príčina ochorenia je nejakým záhadou. A pretože na to nie je jasná odpoveď prečo to sa objaví, je to skvelo ťažké liečiť.

Celulitída sa najčastejšie objavuje na zadku a na stehnách. Predpokladá sa, že je genetická a je úplne nezávislá od hmotnosti človeka alebo telesného zloženia. Celulitída prevažne postihuje ženy, hoci sa môže prejaviť aj u mužov.

Dr. Joshua Zeichner, riaditeľka kozmetického a klinického výskumu na katedre dermatológie v nemocnici Mount Sinai v New Yorku, hovorí, že si myslí na celulitídu ako prešívanú tašku. Vlákna sú vláknité šnúry, ktoré prechádzajú cez kožu a malé štvorce sú tuk medzi nimi.

“Na rozdiel od hlbokého tuku, ktorý sa môže stať väčším alebo menším v závislosti od cvičenia, prírastku hmotnosti alebo straty hmotnosti, povrchový tuk, ktorý je tesne pod povrchom pokožky, nie je skutočne ovplyvnený zmenou hmotnosti,” vysvetľuje. “Tento typ tuku je v skutočnosti viazaný na tieto vláknité pásy. Máte tukové laloky pod kožou s pásmi vláknitého tkaniva okolo nich, čo vytvára lumpiness,” vysvetľuje.

Neexistuje žiadna aktuálna oprava celulitídy, existujú však niektoré možnosti na zníženie jej vzhľadu. Prečítajte si o najlepších možnostiach.

cvičenie

“Bohužiaľ, neexistuje žiadny magický trik, ktorý sa zbaví celulitídy 100% času,” potvrdzuje dermatológka Dr. Mona Gohara. “Jedným zo spôsobov, ako pomôcť, je robiť cvičenia, ktoré vytvárajú zadné stehno a zadné svaly.” Budovanie svalov v týchto oblastiach posilňuje pokožku a teoreticky znižuje viditeľnosť celulitídy.

Okrem samotnej celulitídy doktorka Zeichnerová hovorí, že cvičenie súvisí s lepším starnutím pokožky a pomáha bunkám fungovať optimálne, takže pokožka bude celkovo zdravšia. 

Súvisiace články: Najlepšie drogové tvárové hydratačné látky, podľa dermatológov

exfoliačný

Počuli ste niekedy o suchom čistení? Je to, keď používate veľkú kefku na ručné odfarbenie povrchu kože. Suché kefovanie je povedané, aby zlepšilo cirkuláciu a pomohlo odlepiť odumreté kožné bunky. Ale môže to pomôcť pri celulitíde? “Exfoliácia vo všeobecnosti – či už je to suché čistenie, používanie kefky alebo pomocou chemického exfoliátora – môže odstrániť odumreté bunky z povrchu pokožky, aby sa zlepšila odraz svetla, takže pokožka vyzerá lepšie a môžete minimalizovať vzhľad zvlnenia, “poznamenáva Dr. Zeichner. “V závislosti od toho, aký tlak používate, môžete skutočne spôsobiť trochu opuchu a to môže minimalizovať vzhľad.”

Dr. Gohara navrhuje, aby sa urobila DIY kávová kefka alebo použil produkt ako Dove Exfoliating Body Polish ($ 6; target.com), ktorý veľmi jemne exfoliuje a vyživuje pokožku v procese. 

VIDEO: Ashley Graham: Celulitída by nemala kontrolovať váš život

 

Použitie témy

Na trhu je nespočetné množstvo krémov na spevnenie tela, ktoré tvrdia, že znižujú vzhľad celulitídy, ale mali by ste vedieť, nebude zbaviť sa toho. Niektoré spevňujúce krémy využívajú retinol, populárnu zložku proti starnutiu, na stimuláciu kolagénu a elastínu na posilnenie základov kože. 

iníako Nivea’s Q10 Skin Firming hydratačný telový krém ($ 8; target.com)používajte silu antioxidantov na neutralizáciu poškodenia voľnými radikálmi, čo pomáha udržiavať silu pokožky.

Existujú tiež krémy, ktoré používajú kofeín, zložku, ktorá patrí do triedy nazývanej metylxantíny. “Zhromažďujú krvné cievy na odstránenie nadbytočnej tekutiny,” hovorí Dr. Zeichner. “Preto sa používajú aj v produktoch pod očami.” Vysvetľuje, že existujú údaje naznačujúce, že táto zložka môže priamo pomôcť telu rozlomiť tuk, ale že to nie je presvedčivé. 

Pracovné postupy

Tieto sú pravdepodobne najefektívnejším spôsobom na liečbu celulitídy, ale znova ho nevyhnutne neodstránia (a môžu sa vždy vrátiť). Navyše tieto liečebné postupy nie sú lacné; zvyčajne stojí niekoľko tisíc dolárov. Dr Zeichner hovorí, že dve najobľúbenejšie procedúry v kancelárii sú Cellulaze, laserová liečba a Cellfina, liečba očistená FDA, kde dermatológ používa stroj na cielenie celulitídy. Cellfina je minimálne invazívna a výsledky každej celulitídy sú údajne trvajú minimálne rok.

V obidvoch postupoch sa vláknité pásy rozlomia, takže sa pokožka javí hladšia. “Namiesto rozpadu lalôčikov tuku, takže to vyzerá kamienkovo, máte hladkú vrstvu tuku,” hovorí. 

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

6 + 4 =

map