Počkajte, môže Botox skutočne pomôcť zbaviť sa akné?

Ak sa zdá, že vaša pokožka náchylná na akné je imúnna voči každému krému, pleťovému krému a maske, ktorú ste vyskúšali, pravdepodobne to vyzerá ako to, že vaše chyby pod kontrolou je stratenou príčinou.

Ukázalo sa však, že Botox, relatívne bezbolestné riešenie na minimalizáciu nožných noh alebo čierných čiar, ktoré ste zavesili na, môže byť použitý aj na boj proti tvrdému akné.

SÚVISIACE: Ako zabrániť a zbaviť sa krčnej línie

Dermatológka Dr. Patricia Wexlerová v New Yorku hovorí, že Botox používa číslo, ktoré neobsahuje nálepky, ktoré zahŕňajú odstránenie nadmerného potenia, kontrolu nad netesnosťami močového mechúra, minimalizáciu jaziev – a odstraňovanie záchvatov. “Teraz sa ukázalo, že mazové žľazy [kože] majú rovnaké receptory pre acetylcholín (organická chemikália, ktorá pôsobí ako neurotransmiter u ľudí) a injekcia Botoxu je spojená s menšou produkciou oleja a odstraňovaním baktérií spôsobujúcich akné” ona povedala.

Typická liečba botulotoxínom, ktorá sa zameriava na akné, spočíva v injekcii malého množstva neurotoxínu do kľúčových svalov tváre. Minimalizuje škody blokovaním a paralyzovaním acetylcholínu, ktorý sa uvoľňuje nervami do svalu.

VIDEO: 5 produktov, ktoré pomáhajú zinkovať vašu pokožku

“Teraz bolo preukázané, že mazové žľazy majú rovnaké receptory pre acetylcholín a injekcia Botoxu je spojená s menšou produkciou oleja a odstraňovaním baktérií spôsobujúcich akné,” vysvetľuje Dr. Wexler. Je to presne ten istý pojem, ako sa Botox používa na zníženie nadmerného potenia tým, že zablokuje nervy potného telieska rovnakým spôsobom. Dermatológ tiež hovorí, že pokles produkcie oleja tiež zmenší veľkosť pórov, čo naopak znamená menej folikulového potenia.

Okrem zrejmej výdavky a nutnosti vycestovať do lekárskej ordinácie, keď používate Botox ako liečbu akné, existuje niekoľko ďalších nedostatkov. Na rozdiel od ošetrenia na mieste, ktorú ste si popírali na vaše pupienky pred spaním, neočakávajte, že sa vaše škvrny okamžite zmenia. Dr. Wexler hovorí, že aj keď je možné vidieť postupné zlepšenie rýchlejšie, zvyčajne trvá približne mesiac po injekcii, aby sa zistila odlišnosť pokožky. Strieborná podšívka? Botox robí zabrániť vzniku škvŕn.

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

+ 4 = 13

map