Popping vaše pupienok nie je jediným príčinou akné zjazvenie

Ako keby zaobchádzanie s zapálenými a často bolestivými škvrnami nie je dostatočne zjazvené, niekedy po tom, čo začervenanie a opuch zitov ustúpi, zostávajú skutočnou fyzickou jazvou. Niekedy je to bod hyperpigmentácie, ale inokedy, pupienky zanechávajú zauhľady v koži bežne známe ako pockmarks.

“Pockmarks sú typom zjazvenia viditeľného na tvári, ktorá je výsledkom zápalového, cystického akné,” poznamenáva lekárska dermatológka Dr. Estee Williams.

“Pockmarks sú zvyčajne plytké vresy v koži pripomínajúce krátery, ale iné typy pockmarks, známe ako jazýčkové jazvy, sú v skutočnosti celkom hlboké a úzke a vyzerajú ako kefka na kožu.” 

Tieto sú zvyčajne vyvinuté, keď ochorenie ovplyvňuje dermis kože. A verte tomu alebo nie, nie sú vždy spôsobené popkakovaním a vychystaním, aj keď to zvyšuje vašu pravdepodobnosť zjazvenia, okrem zvykov, ako je fajčenie alebo faktory ako farba pleti a vaša DNA. Podľa doktora Williamsa, pupienok, ktorý je extrémne zápalový alebo hlboký, sa môže liečiť zjazvením, či si ho vyberiete, alebo ho necháte hojiť sám.

Tak ako sa ich zbavíš? Zlé správy najprv. Nie sú aktuálne produkty, ktoré by mohli úplne vymazať jazvy, ale proaktívne pomáha znižovať riziko vzniku jaziev.

SÚVISIACE: To je, koľko svadobné Makeup Umelec by mali stáť

Existujú aj produkty, ktoré môžu pomôcť minimalizovať výskyt jaziev. Dr Williams hovorí, že to dokážu exfoliáciou pokožky a podporou produkcie kolagénu a odvoláva sa na predpis Tazorac alebo zložku Retin-A.

Avšak tieto nie sú vždy tak silné ako ošetrenie v kancelárii, ktoré Vám derm môže poskytnúť.

“Som veľmi proaktívny pri liečbe pacientov s akné, pretože neliečené akné môže zanechať trvalé jazvy a červené známky,” vysvetľuje.

“Väčšina pacientov s akné užíva lieky, ale najlepšie a najrýchlejšie výsledky pochádzajú z kombinácie našich dôveryhodných lekárskych terapií s procedúrami v kancelárii.Moje liečby go-to sú chemické peelingy a intenzívne pulzné svetlo (IPL), čo je liečba na báze svetla kde je na tvári umiestnený násadec obsahujúci chladený krištáľový hrot a poskytuje mierne záblesky svetla, jeden impulz naraz.V mojej kancelárii máme vlastne tri IPL, ale môj obľúbený pre akné je zďaleka Lumenis M22, pretože je jediný so špeciálnou aplikáciou na akné. Často som uprednostňoval IPL pred chemickou kôrou, pretože nielen upokojuje akné, ale tiež znižuje akékoľvek začervenanie starých akné jaziev. “

VIDEO: Skutočné náklady na mikroblanie vašich obočiach

Na konci dňa, ak máte čo do činenia s akné alebo zvyšky uzdraveného úniku, najlepšou možnosťou je porozprávať sa s vaším dermatológa o tom, aké produkty a liečby budú pre vás najefektívnejšie.

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

36 − = 34

map