Prečo by ste mali premýšľať dvakrát o pokrytí opaľovania s Makeup

Je to fakt života, že aj tí najodolnejší nositelia opaľovacích krémov môžu stále skončiť so zlými spáleninami. Či je spálenina výsledkom chýbajúceho miesta alebo zabudnutia opätovného použitia opaľovacích krémov, príliš veľa slnka nie je len fyzicky bolestivé, ale vyzerá rovnako nepríjemne.

Použitie vašej základne na plné pokrytie na zakrytie popálenia pravdepodobne vyzerá ako zjavné riešenie problému. To je presne trasa Reddit užívateľa Tammi Turnerová po tom, čo dostala ťažké úľavu tváre počas Myp Box Racing. Spoločnosť Turner použila svoju nadáciu Born This Way Foundation ($ 39; sephora.com), ktorá jej minulý týždeň zdieľala vírusovú prácu kvôli neuveriteľnej práci, ktorú nadácia urobila, aby jej začervenanie zmizlo.

SÚVISIACE: 7 Opaľovací mlieka, ktoré nezmrznú váš make-up

Zatiaľ čo máme rád vzorec Too Faced, spolu s našimi vlastnými obľúbenými základňami s plným pokrytím, ktoré vyberajú ich schopnosť rozostriť všetky nedostatky našich pleťov, môže byť situácia, kedy je lepšie odísť od základov až do úplného vyliečenia vášho popálenia. “Slnečná koža je zapálená narušenou kožnou bariérou,” vysvetľuje dermatológ Dr. Y. Joshua Zeichner. “Koža musí byť upokojená a hydratovaná, nie kozmeticky maskovaná make-upom.”

Hovorí sa, že ak máte podujatie ako jeden z mnohých svadieb, ktoré sa chystáte do tohto leta, kde je fotografovanie nevyhnutné, doktor Zeichner hovorí, že je bezpečné nosiť základ na niekoľko hodín, kedy budete tam.

Ak budete nosiť make-up, dermatológ odporúča zvoliť vzorec, ktorý je upokojujúci a plný hydratačných prísad. Je tiež nevyhnutné odstrániť ju, akonáhle sa dostanete domov pomocou jemného čistiaceho prostriedku, ako je Simple’s Foaming Cleanser ($ 8; walgreens.com), ktorý nezhorší sčervenanie a podráždenie.

VIDEO: 5 Starostlivosť o pleť Dermatológovia hovoria, že sú to peniaze

Ale najdôležitejšie je namiesto toho, aby ste zdôraznili, ako skryť spálenie slnkom, byť proaktívny a pomôcť jej hojiť integráciou produktov do rutiny starostlivosti o pleť, ktorá pomôže pri opravách poškodenej bariéry pokožky a znížení zápalu. Dr Zeichner odporúča používať krém s vysokým obsahom ropy, ako je Intenzívna reparačná emulzia Vaseline ($ 9; target.com) a krém na hydrokortizón, ktorý je dostupný mimo lekára, počas dvoch týždňov na zníženie sčervenania, ak je to potrebné. “Zložky ako vazelína vytvárajú ochrannú pečať na pokožku, aby si udržali hydratáciu a umožnili jej hojiť sa zvnútra von.”

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

50 + = 59

map