Tieto 5 potravín sú najlepšie pre žiariacu pleť

Viete to staré príslovie: “Vy ste to, čo jíte?” Hoci to nemusí byť doslovne pravda, existuje niečo, čo sa dá povedať o význame, ktorý stojí za to, čo znamená, že zdravej výživy vedie k zdravému telu a naopak. Jedzte veľa nevyžiadanej pošty a pravdepodobne budete mať pocit, ako by ste mali nejaký nevyžiadaný tovar. To, čo jestie, ovplyvňuje aj to, ako vyzeráte zvonka, priamo na kožu.

Carla Oates, aka Kráľovský šéfkuchár, je obrovským podporovateľom tohto konceptu a venuje sa tomu posledným 17-ročným obdobiam. Ako mladá dievčina s kožnými alergiami a ekzémami začala vyrábať vlastné výrobky s použitím prírodných zložiek a zistila, že krásna a zdravá koža začína z vnútornej strany – a najmä z čriev. To viedlo spoločnosť Oates k vytvoreniu prvej línie starostlivosti o pleť, ktorá zahŕňa “dobré” typy baktérií, ktoré potrebujú naše vnútornosti. Takže netreba hovoriť, dôverujeme jej skúsenostiam.

SPRIEVOD: Krása šéf: Ako svetová prvá žijúca líniová starostlivosť o pleť zmenila spôsob, akým premýšľame o kráse 

<h1><span id=Kráľovský šéfkuchár

“>

Zdvorilosť Hardie Grant

Guru pre starostlivosť o pleť je tiež autorom a najnovšou knihou, Krása šéfkuchár: chutné jedlo pre žiarivú pleť, zdravie čriev a pohodu (22 dolárov, Amazon.com), ponúka pozadie na jej výskum spolu s receptami, ktoré môžu zlepšiť vaše zdravie čreva, a nakoniec, vaša pokožka.

Posadili sme sa s Oatesom, aby sme získali prehľad o najlepších potravinách pre vašu pokožku a ona nám odhalila prvých 5 potravín, aby sme dostali tento typ žiariaceho svetla. Prečítajte si o tom, čo má povedať.

VIDEO: Všetko, čo potrebujete vedieť o Kefire

1. Fermentované potraviny

“Lacto-fermentované potraviny sú bohaté na bio-dostupné živiny na kŕmenie pokožky zvnútra,” hovorí Oates. “Proces laktofermentácie pomáha predregistrovať potravu, takže živiny sú k dispozícii na koži a tele.” Tieto potraviny sú tiež “skvelé na zlepšenie trávenia, pretože obsahujú prebiotiká a širokospektrálne probiotiká.” Oates navrhuje začlenenie kysnutých kapsúl, kefír a kimchi do vašej stravy, rovnako ako GLOW Indoor krása prášok na krásu, ktorý obsahuje 24 rôznych kožu milujúcich, fermentovaných superfoods.

2. Tmavo zelené listové zeleniny

Zamyslite sa: kale, brokolica a kapusta. Podľa Oatesa “tieto krížové vegetariány sú super bohaté na zlúčeniny síry, ktoré pomáhajú detoxifikovať kožu, takže je krásna, jasná a žiarivá.”

3. Bobule a granátové jablká

Tieto dve potraviny “sú bohaté na antioxidanty, protizápalové a sú naplnené živinami na podporu produkcie kolagénu a pomáhajú chrániť pokožku pred UV stresom a poškodením voľnými radikálmi.”

4. Potraviny bohaté na omega 3

Dobré príklady potravín, ktoré obsahujú omega 3, sú ľanové semienka, losos, sardinky a chia, ktoré “zvlhčujú a vyhladzujú pokožku zvnútra a sú tiež protizápalové. Zápal spôsobuje všetky druhy kožných problémov vrátane suchosti a straty tónu pleti ako rozkladá kolagén. “

5. Potraviny bohaté na beta-karotén a pro-vitamín A

Tieto druhy potravín, ktoré obsahujú mrkvu, sladké zemiaky a dunaliealla salina (mikročip nachádzajúci sa v GLOW Inner Beauty Powder) “pomáhajú omladieť pokožku a podporovať obrat buniek,” vysvetľuje Oates. “Avokádo tiež praskne s karotenoidmi podporujúcimi pokožku a obsahuje neuveriteľne omladzujúce a zvlhčujúce dobré tuky, ktoré pomáhajú karotenoidom viac využívať telo, pretože sú rozpustné v tukoch.”

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

8 + = 9

map