Toto je to, aké je to, akoby si prvýkrát použil menštruačný pohár

Menštruačné poháre nie sú novým konceptom, samozrejme som len neskoro do hry.

Už som mala na sebe tampóny od svojho formovacieho obdobia a hoci môj menštruačný cyklus je niečo, s čím sa zaoberám prakticky polovica môjho života v tomto bode, bol vždy jeden zaručený deň, kedy by som sa dostal nad sebou a počkať príliš dlho na zmenu, čo ma vždy viedlo k krvácaniu po celom ďalšom spodnom prádle. Hromada “nohavičiek z obdobia” v mojej zásuvke stále rástla cyklom po cykle. Poznáte hromadu – bývali roztomilé, ale teraz vyzerajú ako rekvizity zo sady Carrie, takže ich nechajte používať výhradne na tie 5 až 7 dní.

Videl som reklamy na rôzne menštruačné poháre vo feministických časopisoch, ktoré som čítal v dospievaní, ale až do tohto roka som sa stal fascinovaným, aby som sa mohol vziať na skúšobnú jazdu. Stretnutie s tímom Lunette bolo to, čo ma presvedčilo. Všetky menštruačné poháre sú vyrobené s lekárskym silikónom, ale Lunette’s ($ 40; lunette.com) bolo ideálne pre začiatočníka ako ja, pretože materiál bol flexibilnejší, takže by bolo ľahšie zložiť a vyskočiť na miesto.

Použitie šálky namiesto podložiek alebo tampónov je dobrou správou pre životné prostredie, ako aj pre vaše telo. Máte absolútne radosť vytiahnuť suchý tampón počas slabších dní svojho cyklu? Okrem toho, aký druh bolesti spôsobuje, že chcete odhodiť zadnú časť dverí kúpeľne, môže to spôsobiť mikro-abrázie na vaginálnej stene, čo by v niektorých prípadoch mohlo viesť k syndrómu Toxic Shock. Niektorí ľudia sa rozhodnú nepoužívať ich, pretože tampóny môžu zmeniť prírodné pH a rovnováhu dobrých baktérií až do tej miery, že vyvolávajú infekciu. Suchý tampónový pocit už nie je problémom s pohárom, pretože sa dá používať v ťažkých i ľahkých dňoch a ani vďaka lekárskemu silikónu nie je hrozba infekcie. Menštruačné poháre môžu tiež pomôcť posilniť svaly panvového dna a ako povedal tím Lunette, mohli by viesť k lepším orgazmom. 

Budeme sa navzájom poznať naozaj dobre v tomto príspevku, mimochodom. 

VIDEO: Tieto spoločnosti s tampónmi spájajú feminizmus s ženskou starostlivosťou

SÚVISIACE: Všetko, čo ste kedy chceli vedieť o používaní menštruačného pohára

Pred použitím šálky Lunette sa mi odporúčalo umývať a dezinfikovať (viete, len aby ste boli v bezpečí) nalievaním vriacej vody nad šálkou a nechať ju sedieť po dobu 20 minút, čo je rovnaký spôsob, ako dezinfikovať pohár na koniec cyklu. Urobil som to v noci predtým, ako bolo moje obdobie naplánované na začatie, a celý deň v práci som bol trochu nesúci pohár tam a späť do kúpeľne v jeho drobnom saténovom vrecku čakajúc, až začne. Mali ste pokyn, aby ste si umyli ruky pred tým, ako si vložíte šálku, aby ste zabezpečili, že všetko zostane dosť čisté a samozrejme potom. Samozrejme, moja perióda sa začala nasledujúci deň ráno, takže som si práve umyť ruky obsedantne a nesúc pohár celý deň, ale vkladanie to nebolo príliš ťažké, keď to prišlo čas.

Umyla som si ruky, umiestnila som sa podľa toho, sklopila pohár na polovicu a sklopila tak polovicu na druhú polovicu predtým, než sa tam začala objavovať. Táto metóda sa bežne označuje ako C-fold a to bola pre mňa najjednoduchšia metóda. Pohárik by mal sedieť tesne pod vačkom krvi, aby chytil krv a akonáhle ste ho správne umiestnili, otvorí sa sám. Budete chcieť skontrolovať, či je úplne otvorený, ale ako tampón, viete, že ste ho správne vložili, ak ho nemôžete cítiť. Toto bolo prekvapivo oveľa jednoduchšie, ako som si myslel, že to bude, kým príde čas vyprázdniť ho. 

Akonáhle ste vyvinuli svoje menštruačné šálky skill set, pravdepodobne nebudete musieť vysporiadať s vyprázdňovaním a čistením viac ako 2 až 4 krát denne, vzhľadom k tomu, že drží 12 hodín v hodnote krvi. Odkedy som práve začal, skontroloval som to častejšie, aby som sa uistil, že som spravil všetko správne a aby som trochu meral môj tok. Väčšina menštruačných pohárov má na dne dutinku s textúrou, aby vám pomohla s procesom odstraňovania, takže som začal tým, že ju trochu uvoľnil, až kým som ho mohol chytiť za základňu a odstrániť ju. 

Presunula som to len mierne, kým som sa presvedčila, že je uviaznuté.

Keď sa vystrašite, svaly vašej vaginálnej steny utiahnite, čím sa pohár ťažšie odstráni. Musel som si chvíľu povedať, dýchať a upokojiť peklo, a potom sa veci trochu uľahčili. Dokázal som ho odstrániť, vyčistiť ho stierkami Lunette Cup ($ 6, lunette.com) a znovu ho vložiť. Nemusíte ho nevyhnutne vyčistiť pri každom odstránení šálky, môžete ju jednoducho vyprázdniť a vyčistiť ju tkaninou, ale utierky mi spôsobili jednoduchší život. Keď som odišiel domov, dal som úplné upratovanie a noc bez problémov nosil pohár.

Z nejakého dôvodu bol druhý deň používajúci menštruačný pohár zložitejší ako prvý deň – nerobila som to ráno správne a viete, že môj pohár som prebehol v čase, keď som vstúpil do kancelárie, takže je určitú krivku učenia. Napriek tomu bol deň po ňom jednoduchší, a tak to bol ten, ktorý nasledoval. Nemusel som skontrolovať svoj pohár tak často, ako som získal skúsenosti, a dal by som mu plné umývanie ráno, keď som sa zobudil, a vo večerných hodinách, keď som sa vrátil do môjho bytu. 

Okrem môjho problému druhý deň (a náhodného úniku, keď som sa ho snažil vyčistiť), mohol by som byť len obrátený. Je to určite udržateľnejšia alternatíva ako metódy, ktoré som skúšal v minulosti, a nikdy sa nebudem musieť obávať, či som hodil do svojej kabelky dosť tampónov na pokrytie celého dňa. Akonáhle môj cyklus prebehne, vylejem vriacou vodou nad šálkou a uložím ju, kým nebudeme musieť prísť na ďalší mesiac, ale už nikdy nebudem musieť vytiahnuť ďalší suchý tampón a plakať v kúpeľni v kancelárii. 

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

− 2 = 6

map