Tu je to, čo môžete urobiť, aby ste zastavili obdobie breakouts

Ako keby ste sa starali o znečistenie vášho tampónu a ochromujúce bolesti kŕčov neboli dostatočne zábavné veci, s ktorými sa môžete zaoberať počas vášho obdobia, tak aj 5-7 dní každý mesiac vám prinesie aj novú dávku zitov. Hovorte o nežiaducom návštevníkovi.

Hormonálne akné pravdepodobne spôsobilo nespočetné sťažnosti medzi vami a vašimi priateľmi a je to prevažne frustrujúce, pretože je spôsobené zmenou vo vašom tele – nezabudnete na odvrhnutie nadácie.

“Jednoducho povedané, toto sa deje kvôli poklesu estrogénu, ktorý začína ovuláciou a klesá tesne pred obdobím,” hovorí dermatológ Dr. Estee Williams. “Keď hladiny estrogénu klesnú, normálna rovnováha medzi estrogénom a testosterónom (pro-akné) off; v relatívne menej estrogénnych podmienkach sme štandardne viac androgénni (testosterón) a náchylní k akné. “

V podstate je pravdepodobné, že zostatok estrogénu a testosterónu je zodpovedný za pupienky na brade. Dr. Williams hovorí, že tretí deň vášho obdobia, vaše hladiny estrogénu začnú opäť stúpať a pro-akné účinky testosterónu sú potom konečne vyvážené znova.

TÝKAJÚCA SA: Táto austrálska maska ​​má internet vylučuje

Ale vaša pleť nie je úplne na milosť vašej doby. Existuje niekoľko vecí, ktoré môžete urobiť, aby ste zabránili alebo pomohli liečiť hormonálne záchvaty. Najzrejmejšie preventívne riešenie, povedal náš odborník, bude neustále užívať orálnu antikoncepciu alebo použije niečo ako NuvaRing. 

SÚVISIACE: Nová tekutá linka MAC vyrieši všetky vaše problémy s mačacím okom

“Toto rieši základný problém hormonálnej fluktuácie v jadre udržiavaním hladín hormónov v priebehu mesiaca,” hovorí Dr. Williams. 

Avšak len niektoré OCP skutočne pomáhajú akné a to nie je vždy ten správny pre všetkých, takže je to rozhodnutie, o ktorom sa najlepšie diskutuje medzi vami a vaším lekárom.

Okrem antikoncepčných piluliek môžete získať proaktívny účinok pri prevencii zitov tým, že prepínate svoju stravu a vyhýbate sa potravinám, ktoré zvyšujú produkciu ropy. “Napríklad, radím svojim pacientom, aby minimalizovali rafinované sacharidy a spracované sladké potraviny 1-2 týždne pred menštruačným cyklom,” hovorí Dr. Melissa Kanchanapoomi Levinová, NYC certifikovaná dermatológka a klinická inštruktorka na Lekárskej fakulte Mount Sinai Icahn. 

Keďže tieto potraviny majú vysoký obsah cukru, spôsobujú zvýšenie hladín inzulínu a potom môžu zvýšiť produkciu kožného mazu a ucpávajú póry, vysvetľuje. 

Ďalším spôsobom, ako zabrániť hormonálnym prerušeniam, je byť absolútne odhodlaný sledovať režim zdravej starostlivosti o pleť po celý mesiac a nie proste spotové liečenie, poznamenáva Dr. Williams. Niektoré jej proaktívne prístupy k akné zahŕňajú chemické peelingy alebo intenzívne pulzné svetlo. Ale nemusíte ísť kúpiť celý rad nových produktov. Hovorí, že hormonálne akné je často liečené rovnakými topickými a perorálnymi liekmi, ktoré sa používajú na pravidelné zápalové akné. Patria sem napríklad lokálne benzoylperoxid, alfa-hydroxykyseliny, adapalén, tretinoín a niekedy aj antibiotiká.

VIDEO: Vyskúšali sme to: Modern Perm

Avšak niekedy je potrebná hormonálna liečba, ako napríklad antikoncepčné pilulky alebo spironolaktón.

Dr. Levin súhlasí s dodržiavaním striktnej starostlivosti o pleť, čo naznačuje dennú ochranu pred slnečným žiarením a používanie aktuálnych retinoidových prípravkov, ktoré odstraňujú akné a zabraňujú budúcim výpadkom zvyšovaním obratu buniek a minimalizáciou upchatých pórov, ako je Differin Gel ($ 13; target.com).

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

+ 72 = 73

map