Užívanie tanečných tried pólo mi urobilo lepšiu osobu

Keď poviem ľuďom, že beriem pólovú triedu, reagujú jedným z dvoch spôsobov: buď si myslia, že je to skvelé a pôsobivé (a títo ľudia sú najlepšími ľuďmi, úprimne), alebo budú mať nejaký vtip o tom, m trénovať ako exotický tanečník. Urobím nejakú nepríjemnú odpoveď o tom, ako pracujem v nestabilnom priemysle a ako by ste mali mať vždy zálohovací plán, ale úprimne povedané, nemám nič iné ako rešpekt voči týmto tanečníkom. Majú zručnosť a silu hornej časti tela, o ktorej môžem len snívať, a pracujú šialene tvrdo robiť silu po tom, ako sa pohybuje moc, zatiaľ čo sa zaoberajú určite strašidelným pokrokmi z klientely, nie je ľahká úloha. Mohol by som pokračovať, ale to je ďalšia esej na iný čas.

Mám zvláštny, plný vzťah s prácou von. Napísal som o ňom niekoľkokrát predtým, vyhnúť sa tomu, aby som znova prebral všetky krvavé detaily. Stručne povedané, nebolo medzi mnou skutočne šťastné médium, ktoré to robilo až do bodu prebytku, alebo to neurobilo zo strachu, že by som sa vrátil do toho smutného stavu, kedy som bol raz, kde sa striedajúcou nízkokalorickou výživou s látkami potláčajúcimi chuť k jedlu normou. Pri rozmaroch som začal brať triedy pólov a nevedom si, ako by ma zmenil ako človeka.

Cheesy ako peklo, ale pravda.

Zastrešené za záhradnou oblasťou v štvrti Brooklyn Greenpoint je štúdio Incredipole, ktoré som často počul iných študentov s láskou označujú ako “treehouse”. Popis je vhodný, pretože sa cíti ako jeden. Zdá sa, že štúdio bývalo cirkvou a náhodou som tam každú nedeľu, takže v tomto bode môže byť aj moje náboženstvo. Stropy sú vysoké, nádherné drevené trámy zdobia miestnosť, a ak máte šťastie, najroztomilejší pes, ktorý sa nazýva Cigán, urobí hosťujúci vzhľad a povedal by im všetkým študentom medzi stretnutiami. Mal som pole v inom štúdiu a páčilo sa mi to dobre, ale nedokázal udržať krok s niektorými triedami a akonáhle môj obľúbený inštruktor odišiel, prestala som ísť toľko. Odkedy som začal chodiť do Incredipole, absolvoval som hodiny takmer každý víkend a dostal som FOMO do šialenstva o víkendoch, ktoré som nemohol ísť.

VIDEO: Vyskúšali sme to: tancujú ako Beyoncé s celebritou choreografkou Aishou Francis

SÚVISIACE: Prečo bežať nemá nič spoločné s fitness

Počas prvých pár minút triedy sa zahrejeme a roztiahneme na rohože. To sa líši v závislosti od inštruktora a triedy, ktoré užívate, ale vo všeobecnosti sa pohyby sústreďujú na otvorenie hrudníka, uvoľnenie zápästia a posilnenie vašich svalov ab. Odtiaľ sa dostaneme na tyče a učíme sa točenia, stúpania a pózy, ktoré vyžadujú veľkú aktiváciu svalov. Trieda venovaná výlučne abs a inverzii je tá, ktorú sa teším na každý víkend, najprv preto, že ju vyučuje môj obľúbený inštruktor Kirstin a po druhé som bol posadnutý tým, že som sa obrátil hore nohami na stĺp, pretože som to dokonca začal robiť. Keď som sa konečne dokázala obrátiť, stala sa to jediná vec, ktorú som chcel urobiť. Šiel som na dovolenku na týždeň a bol som vystrašený, že by som nejako stratil svoju schopnosť obrátiť sa a keď som sa vrátil domov, išiel som a obrátil sa na stĺp hneď ako som bol trochu rozbalený. “Radšej to bola prvá vec, ktorú si urobil po príchode z letiska, haha,” povedal môj priateľ, keď som s ním zdieľal dobrú správu.

Oh, a to je ďalšia vec, dvakrát týždeň v Incredipole nestačila pre mňa, a tak som išiel a kúpil som si vlastnú prax v tých dňoch, keď som sa nedokázal dostať do štúdia. Podobným spôsobom, ako to uľahčuje stres pre moju kolegyňu Victoria, pól to robí pre mňa. Keď som mal mizerný deň, dostanem sa na stĺp po hodinu a cítim sa lepšie. Keď som smutná, dostanem sa na stĺp – vlastne som dokonca urobil to, keď som bol tak rozrušený, že som plakal, čo je rovnako hlúpo a šialené, ako si si predstavovala, ale cítil som sa tak uľavený neskôr. Keď potrebujem len jednu sekundu pre seba, dostanem sa na stĺp a pracujem na motýľovej inverznej póze, ktorú som sa snažil zvládnuť celé týždne. Budem si dať nejakú hudbu, znížiť svoje odtiene, pretože žijem cez ulicu od stanice metra a nepotrebujem, aby ľudia na seba hľadali, a ja sa len otočím a vyliezím tak, ako bude môj playlist bežať.

Viac ako čokoľvek iného, ​​bolo to tak uspokojujúce, že som videl pokrok a urobil som veci, o ktorých som si myslel, že je úplne nemožné, keď som začal celú cestu vzdelávania pólov. Naučím sa niečo nové s každou triedou a komunita, ktorú spoločnosť Incredipole vytvorila, je jedným z najpriateľskejších a najuznávanejších, s ktorými som bola šťastná, že som súčasťou. Niektoré z žien v mojej triede boli so mnou v tej konkrétnej triede odkedy som začal chodiť do štúdia a nemôžem sa cítiť ako hrdý mama, keď jeden z nich ovláda pohyb, na ktorý pracovali tvrdo týždňov. Sú tiež šialene povzbudzujúce, keď sa pokúšam o krok, aby každá trieda mala pre mňa rovnakú rovnováhu medzi terapiou a tréningom a je vzrušujúce premýšľať o tom, kde budeme všetci a o všetkých nových veciach, ktoré sme sa naučili rok odteraz.

A samozrejme, telo, ktoré som kedysi tak stresovalo, sa zmenilo a zodpovedalo. Teraz som silnejší, nie nevyhnutne tenší, hoci to pre mňa už nezáleží. Moje nohy sú viac vyrezávané z toho, že sa môžem držať hore nohami bez použitia rúk, alebo lezenie na samý vrchol tyče, a moje ruky sú viac svalnaté od v podstate všetko, čo sa snažím urobiť. Som menej zameraná na to, ako môj byt nie je môj žalúdok, a viac sa zaoberám tým, ako som zapojiť svoje ab svaly, aby som mohol dostať nohy hore cez hlavu. Myslím, že som sa stal tým lepším pre seba ako výsledok.

Každopádne, ak by ste mi tento víkend potrebovali, budem na stromovom dome.

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

9 + 1 =

map