Všetko, čo potrebujete vedieť o Melasme

Kým podmienky kože nie sú diskriminačné, melasma je frustrujúce, tvrdohlavý, ktorý je určený prevažne ženám. Podľa Americkej akadémie dermatológie 90% ľudí, ktorí vyvinú melasmu, sa identifikuje ako ženy. Podmienka sa prejavuje vo forme tmavo hnedých škvŕn na tvári, zvyčajne na čele, líce a čeľusť. Čo je viac, že ​​mnohí ľudia si neuvedomujú, že dokonca majú melasmu, čo môže viesť k zlému zaobchádzaniu alebo k zvýšeniu stavu, ak sa liečba nezhorí.

Aby ste sa dostali rýchlo na stav pokožky, obrátili sme sa na dermatologa Dr. S. Manjula Jegasothyho z Miami, generálneho riaditeľa a zakladateľa Miami Skin Institute, aby sme zistili, čo spôsobuje melasu a ako ju liečiť.

SÚVISIACE: 5 Osobnosti, ktoré sa otvorili o svojich bojoch s melasou

Takže, čo je práve Melasma?

Melasma sa vyznačuje hnedou alebo hnedou plochou pigmentáciou, ktorá niekedy má sieťový vzhľad na čele, tváre a príležitostne bradu. Hoci stav má väčšinou vplyv na ženy, je možné, že aj muži vyvinú melasu, ale je to oveľa zriedkavejšie. “Hoci vieme, že melasma sa väčšinou vyskytuje u etnických typov pleti, ako sú latinskoamerické a ázijské ženy, o demografických údajoch o melasme nepoznáme oveľa viac,” hovorí Dr. Jegasothy.

ČO PRÍČINUJE MELASMU?

Predpokladá sa, že pigmentácia nastane, keď je zvýšená citlivosť na cirkulujúce hladiny estrogénu v krvi. “Prečo niektorí ľudia vyvinú túto zvýšenú citlivosť na estrogén nie sú známe, čo však vieme, že táto podmienka sa najčastejšie vyskytuje po hormonálnej zmene v individuálnom systéme (tj začatie antikoncepčnej pilulky, hormonálnej substitučnej liečby menopauzy, alebo tehotenstva), “vysvetľuje Dr. Jegasothy. “Vzhľadom na to, že v minulosti došlo k hormonálnym prevratom, melasma sa v minulosti nazývala” maskou tehotenstva “, pretože teraz poznáme, že melasma sa vyskytuje často v kombinácii s liečbou hormonálnymi liečeniami (liečba plodnosti môže tiež prispieť). nesúvisia to s tehotenstvom. “

Čo robí Melasmu takou ťažkou liečbou?

Neexistuje žiadny liek na liečbu melasmy, a hoci sa to môže nakoniec vyriešiť, neexistuje žiadny spôsob, ako povedať, kedy sa to stane. Vzhľadom na to, že kolísanie hladín hormónov, ktoré spôsobujú melasmu, môže byť mimoriadne malé, základná zdravotná problematika často nie je detekovaná pri bežných testoch. Pre ľudí, ktorí sa zaoberajú melasami, môže byť užitočné prerušiť liečbu hormonálnymi liečivami, ako sú lieky na liečbu fertility, antikoncepčné pilulky a menopauzálnu hormonálnu substitučnú liečbu..

Doktor Jegasothy hovorí, že mäsáma myslia ako pohár vody. “Poviem pacientom, že hladina vody v skle je množstvo pigmentu, ktoré majú kedykoľvek na koži.Ak používajú kvalitný bieliaci krém a ľahko ovocno-kyselinové peelingy so mnou v mojej kancelárii, môžem znížiť hladinu vody, možno takmer na nulu, takže ich tvár je jasná, ale ich hormonálne problémy nahradia vodu v pohári, ak nebudú pokračovať v liečbe, “hovorí.

Takže, čo sú možnosti liečby?

V domácnosti používajte výrobky s voľnou pôrodnosťou s zjasňujúcimi prísadami ako kyselina kojová a arbutín. Hoci Dr. Jeasothy hovorí, že to pomôže len ľuďom v počiatočných štádiách melasmy a že nakoniec potrebujú vidieť dermatológa pre silnejšie liečenie.

V kancelárii Dr. Jegasothy hovorí, že sa bežne používajú zjasňujúce krémy a kôra z ľahkých ovocných kyselín, rovnako ako mierne ošetrenia laserom ako Fraxel alebo Nd: YAG, ak pacient už skúsil aktuálne metódy bez úspechu. “Mám tendenciu postupovať s opatrnosťou opatrne, pretože veľa z mojich pacientov má tmavšiu kožu a môže mať problémy s pigmentáciou zo samotnej liečby,” vysvetľuje. “Ako taká používame klinicky študované zjasňovacie krémy, ktoré sú bezpečné na použitie u pacientov s tmavšou kožou, ako aj ľahké ovocné a kyslé peelingy, ktoré sa tiež osvedčili ako bezpečné pre pacientov s tmavšou kožou. pacienti s ľahšími tónmi kože, pretože majú menšiu pravdepodobnosť vzniku hyperpigmentácie. “

VIDEO: 5 Úžasne drahé ošetrenie pokožky

Čo môžete urobiť, aby ste zabránili vzniku MELASMY?

Pretože väčšina výskumov, ktoré vedie melasma, sa zameriava na príčiny a liečbu základných hormonálnych nerovnováh, Dr. Jegasothy hovorí, že neexistuje žiadny známy spôsob, ako tomu zabrániť. Avšak, ak máte melasmu, je to jedna vec, ktorú nemôžete zhoršiť: nezostávajte zo slnka. “Ak sa pacienti rozhodnú podstúpiť liečbu melasmi, je oveľa efektívnejší, ak sa nedostanú do priameho slnečného žiarenia,” povedala. “Ak sa im to nedarí, povedz im, že je to stále v poriadku. Môžeme liečiť ich melasmu, ale ich vystavenie slnku môže znížiť rýchlosť účinnosti našej liečby. “

 

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

− 6 = 4

map