Ako Garance Doré našla miesto v (a mimo) móde

Nikdy som si nemyslela, že by som jedného dňa sedel na prednej rade v jednej z najočakávanejších módnych prehliadok, Chanel, v Grand Paríži v Paríži, obklopený celebritami a premýšľal nad tým, ako som sa tam dostal.

No, v skutočnosti viem, že: Bol som jedným z najuznávanejších módnych vplyvcov na svete. New York Times spisovateľ ma označil za “strážcu všetkých štýlov”. Spolu s niekoľkými mojimi súčasníkmi som urobil on-line módu vznešený. Dostal som cenu CFDA, ktorú mi predstavil Pharrell Williams. Povedal, že som vizionár a všetci tlieskali.

Napriek tomu sa niečo cítilo zle. Nepríjemné. Keď som šepkal mojim módnym priateľom: “Viete, naozaj nemám rád chodiť na módne prehliadky,” pripomenuli by mi, že ľudia budú zabíjať na moje miesto. Tak som si stále povedal, že mám šťastie. Až do jedného dňa …

Vyrastal som na malom francúzskom ostrove Korsika. Moji rodičia boli mladí prisťahovalci s talentom, aby urobili život krásnym. Môj otec prišiel z rodiny talentovaných talianskych kuchárov a moja mama, čerstvo prišla z Alžírska, vedel, ako urobiť život radostným, zaujímavým a celkom bez franc vo vrecku. Moja sestra, brat a ja sme vyrastali v prímorskej reštaurácii, ktorú naši rodičia urobili tak populárne, že hosťom boli Gianni Agnelli, Brigitte Bardot a každý top model, ktorý si myslíte.

Korsika je divoká, nedotknutá a krásna. Mesto Ajaccio, ktoré som vyrastala, bola taká slnečná a ospalá ako každá dedina na francúzskej riviére alebo na talianskej riviére dei fiori s pomalými, teplými zimami a horúcimi a zaneprázdnenými letami ďaleko od predných radov.

VIDEO: Dňa Andry o osobnosti a osobnom štýle

 

Ale nie úplne. V Ajacciu bola jedna ulica, s krásnymi kaviarňami odrážajúcimi starú veľkoleposť mesta, ktorá sa stala animovanou, keď padala noc. Ľudia by sa obliekli, dostali sa zo svojich domovov a “prišli do mesta.” Nebolo to tak o tom, kým ste, ale o tom, ako ste vyzerali a čo ste mali. Na Korsike je slávne slovo: “Prechádza vo svojom Mercedesu, ale doma jedá zemiaky!”

Ty by si sedel en terrasse, pitie ruže, rozhovor a hľadanie alebo pozeranie. Súdiť a cítiť súdiť. Táto malá spoločnosť bola vzrušujúca, zábavná a krutá a ja som sa na ňu veľmi rozmýšľal.

Nenávidel som dôraz na lesklé veci: autá, šperky, oblečenie, čokoľvek, čo by oznámilo, že “som najdôležitejšia osoba v meste.” Nemala som dosť peňazí na to, aby som kúpila lesklé veci a nemala dosť dôveru na to, babe-a pravda povedala, nebol som taký záujem. Ale neexistovala alternatíva. Bolo to hrať spolu alebo byť sám.

SPOJENÉ: Tajomstvo Super-štýlová záruka Doré

Mnohokrát som sa snažil zúčastniť. Niekedy by som mal dokonca dobrý deň, cítil som prijatý a baví sa a myslím, že som sa dostal visieť, ale väčšinu času mi to ponechalo cítiť prázdne a osamelé. Celé roky som sa cítil, akoby som nepatril.

Hneď ako som skončil 17 rokov, odišiel som a začal skúmať svet. Keby ste ma spoznali, potom ste si mysleli, že som vôbec nejaká sociálna osoba. Vždy som zvedavý o ľuďoch. Milujem vytvárať nových priateľov a zdieľať moje príbehy. Ale príbeh nepatriaceho sa opakoval sám.

Presťahoval som sa do Aix-en-Provence a potom do Marseille. Stal som sa radostnou osobou. Zaľúbil som sa. Spriahol som sa s priateľmi, z ktorých som ešte stále veľmi blízko. Pracoval som vo filme a hudbe a cestoval čo najviac. Hoci sa nijaké miesto necítilo ako moje vlastné, naučila som sa byť kdekoľvek kdekoľvek.

VIDEO: Za obálkou: Selena Gomez

 

Bol som 31, keď som začal blog a ocitol som sa v popredí módnej revolúcie. Môj blog, s fotografiami, ilustráciami a osobnými účtami, vykryštalizoval potrebu generácie pre nové príbehy o móde. Stalo sa veľmi populárne a som bol súčasťou toho, čo dnes formoval módny priemysel. V tomto procese som sa stal dôležitým – a pozval som sa na show.

Takto som sa zotrval v tejto prednej rade, cítil som, že som sa cítil neslýchaný rozruch, ktorý som cítil na terasách kaviarní v Ajacciu 20 rokov skôr – chcel byť súčasťou nádherného davu, ale cítil sa mimo miesta.

Ľudia prišli ku mne o nový pohľad na módu, a tu som bol, cítil sa uväznený vo svete so zavedenými pravidlami a niekoľkými alternatívami. Mnohé z nich sa týkali statusu, kde ste sedeli, s kým ste hovorili a ktorých dizajnéri považovali za dôležitú na to, aby ste mohli požičať najnovšie návrhy (ak ste boli dostatočne chudobní, aby sa zmestili do veľkosti 0 oblečenia, ktoré poslali). Ja, nikdy som nebol dobrý na to, aby som hrával dôležitý alebo nezávislý. A nechcel som, aby som bola tak chudá alebo oblečená ako “módna osoba”.

SPOJENÉ: 5 módne lekcie od Karl Lagerfeld

Ale po mesiaci týždňa módy sa pochybnosti začali plížiť: Mala by som ísť popcorn-a-cigarety strava, ako niektorí z mojich módnych priateľov? Mám hrať hru a dať si čierne okuliare a predstierať, že som taká dôležitá, že nikoho nepoznám? Spomenula som si, čo mi bolo povedané: Pracoval si pre to tak tvrdo, nenechaj to. Na vašom sedadle čakajú ľudia.

Tak som sa usmieval na kamery a snažil sa ignorovať rastúcu bolesť v hrudi. Dosiahlo to, že by som premýšľal o show s takou úzkosťou, že som sa bál, že som stratil svoju lásku k štýlu a krásy.

Spomínam si veľmi presne jeden deň, keď som vzal moju sestru na módnu prehliadku. Priateľská publicistka mi udelila hlavnú výhodu, že ju dovolím dovnútra. Keď skončila koncert, spýtala som sa jej: “Takže, koľko ste milovali všetko to vzrušenie?” A ona mi povedala: “Ste blázon? Nenávidel som to! Kto sú títo ľudia a kto si myslí, že sú? Bolo to hrozné. Neviem, ako to robíš. “

VIDEO: Výstup: Fashion Blogger Arielle Nachmani

 

Spomínam si, že som na ňu tak blázon. Vtedy som sa stále snažila presvedčiť, že som tam, kde všetci chceli byť. A pokračoval som.

Kým sa nestane. Bol som v Paríži, v mojom krásnom apartmáne, oblečený a vyrobený a pripravený ísť na show Chloé. Sedel som na mojej posteli, aby som mal veľmi vysoké podpätky. To je, keď som začal plakať. Slzy začali malé a snažil som sa ich zastaviť a zachrániť svoj make-up. Potom prišli kŕče a hlasné výkriky. Moja tvár bola zničená. Ležal som na posteli a snažil sa dýchať. Pri strate som zavolal Emily v New Yorku, ktorý so mnou pracoval navždy a poznal ma zo srdca. Povedala: “To stačí; dostatočne ste tlačili. Nemusíte chodiť na túto módnu prehliadku – ani na žiadnu módnu prehliadku. Podvihnite, vstúpte do postele a odpočívajte. “

To je deň, keď som si uvedomil, že som úplne vyhorel, a prisahal som, že sa nikdy nútiť, aby som sa znovu zapadol. Rozhodol som sa znova nájsť svoju skutočnú vášeň a nechať svoje miesto na prvom rade niekomu v mojom tíme, ktorý by “zabíjal za to” a vychutnal si to všetko.

Pomaly sa móda začala meniť a začalo sa spochybňovať relevantnosť dráhových prehliadok. Vnímala som túto zmenu ako príležitosť na to, aby som stále skúmala nové spôsoby, ako robiť veci.

SÚVISIACE S DANOU: Leandra Medine muža Repeller o osobnom štýle a originalite

V Atelier Doré, ktorý šiel z blogu do spoločnosti s 12-členným personálom, vyjadrujeme našu lásku k móde s fotografiami skutočných žien, ktoré nosia skutočné oblečenie. Niektoré z nich prichádzajú z pristávacej dráhy, ktorú stále milujem (aj keď z diaľky – môj tím teraz chodí na módne prehliadky), a niektorí pochádzajú z obchodu s úsporami. Povieme príbehy vlastným spôsobom, meníme náš názor, ako sa svet mení. Nájdeme inšpiráciu všade.

Sme presvedčení, že prinášame niečo iné. Robíme dobre a cítime sa znova pravdu.

Život je o radosti, o nájdení toho, čo je pre vás skutočné, a potom o hľadaní ľudí, ktorí zdieľajú túto víziu. Nepočúvajte, čo vám ľudia hovoria, že je “cool”. Sledujte atmosféru, v ktorej sa cítite hlboko dole – nikdy vás nebude riadiť.

Možno Nikdy nenájdem kamkoľvek, kam sa skutočne zapadnem. Možno to je to, čo ma robí kým som. Možno som len z toho, že som nevedomý, bezohľadný – a slobodný.

Ak chcete prečítať ďalšie príbehy, ako je tento, vyzdvihnite septembrové vydanie V štýle, k dispozícii na novinových stánkoch, na Amazon, a pre digitálne stiahnutie teraz.

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

19 − = 9

map