Ako som vyrobil viac ako 1000 dolárov, keď som predával svoje staré oblečenie

Budem prvý, kto to prizná – som trochu hromada. Odevná hromada, presná. Pokiaľ si pamätám, každý kus odevu, ktorý som kedy vlastnil, mal vždy príbeh alebo pamäť. Áno, pokiaľ ide o koncertné tričko alebo prvý plesový oblek, tam je sentimentality. Ale keď začnete vysokú školu, zatiaľ čo váš šatník preteká, môže byť čas sa rozlúčiť s niektorými položkami.

Teraz niektorí ľudia prvá myšlienka je, aby sa položky na dumpster majú byť to koniec príbehu, ale čo keď by ste mohli tiež zarobiť peniaze za vaše predchádzajúce nákupy? Firmy ako Platon’s Closet, Buffalo Exchange, Beacon’s Closet a Crossroad’s Trading Co sa špecializujú na darcovstvo z druhej ruky. Hoci akceptujú množstvo značiek a cenových bodov, hľadajú najaktuálnejšie štýly a trendy, ktoré sa prezentujú vo svojich obchodoch, rovnako ako maloobchodníci s bežnými cenami.

SÚVISIACE: Tento Just In: All Sheer Všetko je stále “v” na PFW

Ale s týmito predajcami to môže byť niekedy hra – a musíte vedieť, ako hrať. Keď som sa prvýkrát presťahoval do New Yorku, presťahoval som sa s takmer šesťdesiatimi pármi džínsov, štyridsať svetrov, takmer dvadsať kabátov a asi sto košikov. Život v areáli módneho technologického inštitútu v skutočnosti nepomohol, pretože moja izba bola jedným z najmenších v areáli. Musela ísť niečo a ja som sa pozrel k šatníku na pomoc.

Býval som skôr nepríjemný, ako by som sa obliekala, s exotickými výtlačkami a džínmi, ktoré sú viac ako priemerné, a preto som starostlivo analyzoval moje šatník a vybrané predmety, ktoré by som mohol žiť bez. Prešiel som na Buffalo Exchange v Chelsea a počas svojej prvej návštevy som urobil asi 120 dolárov. Pre zlomenú vysokoškolskú študentku to bolo obdobie dvoch mesiacov. Chyba na mňa oficiálne uhryzla a ja som bol okamžite závislý.

SÚVISIACE: Najlepšie hľadané módne trendy v momente

Ďalšia vec, ktorú viete o predaji oblečenia do obchodov, je však to, že neobdržíte celú sumu späť v hotovosti alebo v hotovosti. Tieto obchody majú zvyčajne rovnaké pravidlo – keď niečo kúpia od vás, môžete získať 50 percent z toho, čo ste predali v obchode, alebo približne 30 percent v hotovosti. Vyberaj múdro.

Pre mňa sa jeden rok pomaly zmenil na štyri a pol roka na Manhattane a ja som nahromadil viac odevov. Keď sa môj prvý veľký priateľ pohyboval so mnou, znamenalo to, že veľkosť skriniek sa musel znova znížiť. Najskôr by som na týchto miestach uskutočnil sezónne výlety na predaj oblečenia, ale to sa stalo mesačnými cestami. Niektoré cesty mi dostali viac ako 200 dolárov v hotovosti; Pri iných príležitostiach som dostal iba časy 9,50 USD. Na cestách, ako je táto, by som si chcel peniaze dolára.

Do tohto bodu som robila viac ako moje prvotriedne dni na vysokej škole, takže som si mohol dovoliť nejaké zábavnejšie trendy kusy od J.Brand až po James Perse. Keď som prešiel rozchodom, potreboval som poslednú veľkú očistu, aby som sa zbavil predchádzajúcich spomienok, a tak som zhromaždil všetky šaty s nepríjemnými upomienkami a na moju údiv som sa zhruba 300 dolárov predával. 

Pre tých, ktorí dychtivo dúfajú, že urobia veľké zabíjanie, pokiaľ ide o predaj späť predtým opotrebované oblečenie, vezmite tieto tipy odo mňa a budete na dobrej ceste. 

  • Uistite sa, že oblečenie nie je príliš opotrebované – ak sú viditeľné škvrny alebo značky, je to okamžite nie.
  • Ako márne, ako to je, dizajnérske značky sú okamžitým úspechom. Zbierka H & M? Možno. Gucci? vždy.
  • Určité položky DIY budú odobraté – zabudnite na korálkovú vestu, ktorú ste vyrobili v ôsmom triede, a zamerať sa na odrezanú džínsovú alebo opakovanú vestu.
  • Ak sa cítite leniví a máte čas na rukách, odovzdajte svoje položky do The Real Real alebo Poshmark, kde si môžete prakticky kúpiť a predať oblečenie. 
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

3 + 2 =

map