Môžete byť módnym bloggerom a kresťanom v rovnakom čase?

Jeanette Johnson vyrastala v frugálnom, hlboko kresťanskom dome v Kansase, kde “na sebe nosili niečo, kým nemáte v ňom diery,” spomína.

Ako vysoká škola, Johnson bol tak šetrný, že by si dokonca ani nekúpila teplá bunda, ktorú potrebovala na odvážne zimy v Bostone, napriek tomu, že získala dobrý život a mala prostriedky.

Prelomovým bodom bolo ponižujúce letisko s ex -om, ktoré sa nechalo zahanbiť za šatníkovú skriňu a spochybňovalo jej voľby.

Johnson si dala skromný mesačný rozpočet na oblečenie a objavila svoje druhé povolanie. “Začal som mať toľko zábavy s módou – stal som sa človek v práci všetci komplimentovali.”

Johnson uviedol svoj blog, J’s Everyday Fashion, v roku 2010, a jej následky rýchlo rástli.

“Ježiš a štýl sú ako olej a voda, alebo aspoň to je to, čo som vyrastal veriť.”

tk
jseverydayfashion / Instagram

Ale bola konfliktná. Ako mohla presadzovať kresťanské hodnoty skromnosti a pokory pri prechádzkach po internete v štipľavom oblečení?

“Ježiš a štýl sú ako olej a voda,” píše v nadchádzajúcej knihe, J’s Everyday Fashion & Faith: Osobný štýl s účelom. “Alebo aspoň to, čo som vyrastal, veriť.”

O sedem rokov neskôr Johnson, 33 rokov, stále bloguje, pričom žije predovšetkým prostredníctvom sponzorovaných príspevkov od maloobchodníkov vrátane JC Penney, Macy’s, Kohls, thredUP a Everlane. V knihe, ktorá vyšla v októbri, sa uvažuje o tom, ako kresťanstvo – v súčasnosti patrí do nekonečnej cirkvi – môže existovať spolu s osobným štýlom. Požiadali sme ju o ukážku.

Povedz mi o svojej výchove.

Keď som vyrastal v konzervatívnej domácnosti, cítil som, že móda je mimo hraníc. Môj otec bol veľmi skromný. Neustále vypínali svetlá. Nečerpajte vodu. Bol som jediný dieťa, ale nikto nikdy nemal nové oblečenie. Nikdy sme nechodili na dovolenku. Chodil som do veľmi charizmatickej cirkvi a šiel som šesťkrát týždenne a bol veľmi horlivý. Bolo to všetko o tom, že som pomohol druhým a bol dobrým správcom peňazí a nerozmýšľal o vonkajších vzhľadoch, ktoré boli veľmi zdravé, ale išiel som trochu príliš ďaleko a neuvedomil som si, že by mohla byť radosť a láska k móde. Bol pochovaný pod všetkými týmito vecami, ktoré som sa naučil na strednej škole.

tk
jseverydayfashion / Instagram

Aká bola vaša módna epifánia?

V začiatkoch 20. storočia som pracoval v neziskovom marketingu, ktorý mal veľký plat. Našiel som skutočne lacný byt, ktorý som zdieľal s dvoma ďalšími ženami z kostola. Nemám účty. Mám veľa miesta v mojom rozpočte na to, aby som strávil módou, ale snažil som sa niečo kúpiť. Ktorá je strašná, strašná stratégia. Mal som ťažkú ​​prácu, keď som sa nebral správne a bol veľmi chladný.

Doslova som mal na sebe tričko Teletubbies, keď som narazil na môjho bývalého priateľa a jeho priateľku na letisku, pretože to bolo voľné tričko, ktoré som dostal do práce. Cítil som sa úplne rozpakov. Ako som dospel k tomuto rozhodnutiu? Čo som premýšľal? Mal som na sebe zbytočné kúsky a to nie je dobrý pocit.

Počas mojej práce som mal naozaj skvelý šéf, ktorý bol naozaj módny. Nosila krásny náramok značky Hermes a nosila Pradu. Nebolo to každodenne nový dizajnér, bola starostlivá a zamyslená a pridala veci, ktoré sa jej v čase veľmi páčili. Hovorili sme niekoľko hodín o móde. Mala ocenenie módy ako umeleckej formy. Nešlo o márnosť alebo o obchodovanie, bola to sloboda prejavu.

Zatiaľ som potreboval všetko, a preto som stanovil rozpočet na oblečenie vo výške 250 dolárov mesačne. Bolo to tak oslobodenie. V bezpečnom priestore rozpočtu som s tým začal mať toľko zábavy. Moji priatelia povedali, prečo by ste nemali začať blogovať? Tak som spravil.

Jeanette Johnson
Zdvorilosť Jeanette Johnson

Kedy a ako sa blog začal stávať ziskovým?

Po ukončení recesie som skončil prepustený z mojej práce. Bol som novorodenec, musel som sa úplne podporiť a nemohol som nájsť prácu, ale môj blog fungoval veľmi dobre a mal tónu ľudí, ktorí ho čítali.

Mala som milión zobrazení stránky za mesiac a začala som venovať blogové príspevky na Facebooku. Mal som 50 000 fanúšikov Facebooku, ktorí videli každý príspevok. V priebehu roka som robil päťkrát toľko, aký som robil ako marketingový manažér v Bostone, to väčšinou od affiliate komisií z nákupného obsahu a tiež z bannerovej reklamnej siete som sa pripojil.

Prečo bolo pre vás tak ťažké blogovanie ako kresťan?

Pre mňa som dlho roky bojoval, pretože som bol úprimne v rozpakoch, že robím módu ako kariéru. Vina zahalená radosťou zo všetkého. Najmä ak by som bol v cirkevnom prostredí, cítil som, že potrebujem ubezpečiť všetkých, že stále milujem Ježiša a je to v poriadku.

Naozaj sa to stalo hlavou, keď som mal v kostole rozhovor a ja som si uvedomil, že s tým nie som taký pohodlný, ako som si myslel, a tak som napísal príspevok na blogu “How I Balance Fashion and Faith.” Dva dni po tom, vydavateľ ma požiadal, aby som o nej napísal knihu. Je to strašidelná téma a mňa to mačí. Ale v priebehu niekoľkých týždňov som si uvedomil, že je to fantastický nápad.

Prečo strašný?

Myslím, že je to hrozné, pretože viera a móda sú dve veci, ktoré sú tak hlboko v mojej duši a ja si ich tak obľubujem. Ľudia ich vidia ako dve veci, ktoré nemôžu existovať spolu a myslím, že môžu. Nútil som sa posadiť a pozrieť sa na písanie a rozhovor s ľuďmi. Bolo to otváranie očí a uzdravenie. Mám pocit, že som konečne našiel môj hlas.

Existujú nejaké skromné ​​línie, ktoré neprekročíte?

Ak je niečo znížené, môžem nosiť dlhšiu líniu. Alebo budem nosiť kratšie šortky a byť viac zakrytý na vrchole. Ale skromnosť nie je niečo, s čím som sa veľmi obáva. Žijeme na Floride, kde je veľmi horúco. Moje obavy sú viac o peniazoch.

Ako to?

Verím, že znovu nosíte veci čo najdlhšie a či ich budete nosiť znova a znova.

Aké percento publika vás sleduje, pretože ste kresťania?

Blogový príspevok, ktorý som napísal minulý február, bol po prvýkrát, kedy som ho kedy oslovil, okrem toho, že som zahrnul biblické verše o Veľkej nohe. Nebola som to skrývať, ale to nebolo na tému. Blog bol určený ako zábavné miesto pre módu. Nepotrebujete biblický verš s vaším oblečením dňa.

Chceli by ste, aby ste mali módnu službu?

Rád by som mal nejaký program na realizáciu toho, čo je v knihe. Kresťanské denominácie sú úplne odlišné. Máte toľko kostolov, ktoré sa obliekajú komplikované nedeľné oblečenie, ale môj kostol na severovýchode bol veľmi konzervatívny.

Je určite sloboda, ktorá sa musí uskutočňovať vo veľkom množstve kresťanských cirkví – cítiť sa slobodne byť seba a obliecť sa, ako by ste chceli. Biblické verše, ktoré používam v knihe, sú zvyknuté na hanbu žien a na to, aby boli ticho v každej forme a tvaru. Riadenie módy je kúsok toho.

Jeanette Johnson
Zdvorilosť Jeanette Johnson

Existujú ľudia, ktorí si myslia, že je to bezúhonné, aby ste si zarobili naživo s fotografovaním seba?

Mám tento zápas v mojej hlave zakaždým. Na konci dňa sa niektorým ľuďom vysiela akékoľvek fotografie sami nad sebou a nemôžem im to previniť.

Mám tendenciu vždy sa usmievať v mojich fotografiách a chcem byť teplá a pozvaná a chcem, aby sa všetci cítili vítaní. Budem tiež post módu zlyhá. To je realita. Nikto z nás nevenuje cestu na ceste s perfektným 10 oblečením každý deň v týždni. Keby som čakal, kým nebudem mať dokonalé oblečenie, nikdy by som neposielal. Pre mňa to nemá pocit ako páv, pretože si nemyslím, že som mačacia pyžama akýmkoľvek úsekom.

Čo hovorí tvoj ošklivý otec??

Celý čas veľmi podporoval. Rád číta blog a posiela mi veľmi otcovský obsah, ako napríklad “Milujem tie farby” a “Dúfam, že tieto topánky neublížia vaše nohy” a “Dúfam, že nie ste zima”.

Ako by ste sa cítili, že teraz bežia do svojho bývalého priateľa?

Nie je to o tom, že by ste ho zapôsobili. Ide o to, aby ste sa cítili dobre.

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

− 2 = 3

map