Prabal Gurung vysvetľuje, prečo chcel navrhnúť kolekciu Lane Bryant

Prabal Gurung x Lane Bryant - LEAD
Zdvorilosť

Andrea Cheng

14. februára 2017 @ 9:30 hod

Prabal Gurung využil svoju show na jeseň roku 2017 v New York Fashion Week ako svoju platformu na efektívne vysielanie dvoch významných posolstiev: 1) “budúcnosť je ženská”, s prehliadkou pro-feministických, politicky poháňaných odpališť a 2) dôležitosť rozmanitosťou tým, že odlievame nielen modely rôznych ras, ale tie, ako sú Candice Huffine a Marquita Pringová, ktorí nosia oblečenie, ktoré je väčšie ako veľkosť vzorky. A Gurung chce, aby ste vedeli, že nie, to nebol príklad kamienky na rýchle zasiahnutie do pozornosti alebo virality – a viem to preto, že to pred mesiacom povedal, keď sme si sadli nadchádzajúca kolekcia Lane Bryant počas kampane strieľa s Ashley Graham.

“Neverím v odlievanie kaskadérskych kúskov – nenávidím to, keď sú ľudia podobní,” OK, ale potrebujem veľa XYZ a mnohých z XYZ “splniť určité kvóty,” hovorí V štýle. “Chcem žiť vo svete, kde tento rozhovor nie je trendovou témou, stáva sa normou a naozaj som prekvapený, ako pomalé je naše odvetvie prispôsobovať sa tomuto, pretože už nie je zaujímavé mať jednorozmerný bod Mali by sme mať rozmanitý rozhovor a teraz sa musíme prebudiť a mať tento rozhovor ešte predtým, než bude príliš neskoro, pretože svet sa už pohybuje týmto smerom. “

Po sérii udalostí – jeho Lennyho listu o rozmanitosti v móde, sa ukázalo, že jeden zakrivený zákazník bol príliš plachý alebo zastrašený, aby sa pokúsil o akýkoľvek odev a panel, na ktorom sa zúčastnil, kde sa otázka inkluzívnosti nezaoberala – vzal si to na seba, aby s tým urobil niečo. A tak sa spojil s Laneom Bryantom, aby vytvoril veľmi dobre upravenú zbierku 12 vzhľadov, ktoré dodávajú jeho ochrannú známku Prabal Gurung, ale s vyššou mierou dostupnosti. 

“Všetci som obliekol od [bývalej] prvej dámy k vévodkyni z Cambridge na A-listers a moja Nadácia Shikshya, ktorá vychováva ženy a dievčatá, tak teraz, ako sa obliekam na určitú veľkosť?” pýta sa. “Aby som mohol mať holistický rozhovor o tom, čo je móda naozaj dnes, potom musím ženám dať voľby.”

Rýchlo poukáže na to, že žena “Prabal Gurung” je prakticky tá istá ako “Prabal Gurung pre ženu Lane Bryant”. Ona je sebaistá, je elegantná a ona sa definuje nie svojou veľkosťou šiat, ale svojimi vedomosťami a skúsenosťami. A pre Gurung, navrhovanie pre túto ženu znamená sofistikovanosť, kvalitu a uvažovaný dizajn. Detail zipsu okolo pása koženej bundy vytiahne siluetu presýpacích hodín, čierne kombinézy majú horný kryt, ktorý je nastaviteľný na vašu bustu a šnurovaná sukňa ceruzky objíma každú krivku čo najlepšie. “Žijem za tie malé detaily – je to ako tajomstvo medzi mnou a mojim spotrebiteľom,” hovorí. “Je to zvláštne a ja som chcela, aby si to s touto zbierkou získala.”

VIDEO: InStyle predstavuje americké hlasy: Designer Prabal Gurung

 

Pre neho, očividná voľba pre jeho múzu, model jeho kampane bol Ashley Graham. “Je nesmierne inšpirujúca a tak úžasná,” hovorí Gurung. “Chcel som, aby reprezentovala zbierku, pretože je to žena, pre ktorú navrhujem – nielen pre Lane Bryant, ale pre všetko.”

Obdiv je tiež vzájomný. “Bol som rád, je tu pre veľké dievčatá!” Graham hovorí o svojej reakcii, keď sa prvýkrát dozvedela o spolupráci. “Je to naozaj vzrušujúce, pretože nie je veľa dizajnérov, ktorí sú ochotní vystúpiť z ich komfortnej zóny a vytvoriť linku špeciálne pre krivé ženy. A Prabal, ktorý je jedným z najvyšších koncoviek, s ktorým [Lane Bryant] Slovo na ulici je, že nemôžete nájsť špičkové návrhárske oblečenie vo svojej veľkosti a teraz vám to ponúkne boom-Lane Bryantová, takže tam idete. “

Zbierka Prabal Gurung x Lane Bryant bude k dispozícii 27. februára na obchodoch lanebryant.com a Lane Bryant. Prejdite nadol, ak si chcete pozrieť viac obrázkových kampaní od Grahama a úplnú prezývku. 

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

36 − 31 =

map