Badass 50

Vlani v lete prezident Trump oznámil zákaz transsexuálov v armáde. Bolo to tak, ako je teraz, tak nezmyselné, ako aj škodlivé. Keď som počul novinky, bol som zúrivý, a tak som sa opýtal môjho tímu na vyhľadanie transgenderovej ženy slúžiacej v armáde a jej profilu pre časopis. Moji redaktori sa chceli sústrediť na kapitána americkej armády s názvom áno, Jennifer Peace. Mier sa pripojil k armáde, keď mala 19 rokov a slúžila našej krajine už 13 rokov. Je ženatá matka troch a zúčastnila sa každej vojny svojej generácie. Prvá vec, o ktorej som si myslela, bolo: “Sakra, čo je to nepríjemné.” S tým sme sa rozhodli spustiť pokračujúcu sériu Badass Women a oslavovať tých, ktorí sú stateční, brilantní a najdôležitejšie. A teraz som taký hrdý, že som vydal prvú otázku Badass Women V štýle. História je naplnená ženami, ktoré zmenili svet jediným alebo odvážnym činom, ale sú to tí, čo idú – s alebo bez uznania – ktorých skutočne obdivujem. Celá táto téma vyznamenáva nádherné ženy. Všetko, čo musia urobiť – a všetko, čo musíme urobiť – sa stále objavuje. -Laura Brown, šéfredaktor InStyle

1. Emma González: Jej vášnivý prejav po tom, čo strelec začal strieľať na svoju školu v parku v štáte Florida, zabíjal 17 študentov a fakulty, inšpiroval celosvetový výkrik na reformu zbraní v Amerike. Odvtedy ona a jej kolegovia prijali mocný NRO, spájajúc ich generáciu s cieľom presadzovať prísnejšie predpisy.

2. Katie Couric: Ako jedna z najdôveryhodnejších tvárí v spravodajstve a prvá žena, ktorá sa podieľala na každodennom spravodajstve, je Couric novinárskou ikonou každého, kto hľadá pravdu. “Myslím si, že žena, ktorá je nešťastná, sa postaví za seba, je si istá a nebojí sa hájiť hierarchiu, patriarchát alebo konvenčné myslenie,” hovorí. Pre úplný príbeh Katie Couric kliknite sem.

3. Ženy času sú hore: Hoci Reese Witherspoonová, Shonda Rhimesová a Eva Longoria sú medzi hollywoodskymi mocenskými hráčmi, ktorí dávajú verejnosti tvár hnutia proti obťažovaniu, nie je to len problém s červenými kobercami. Prechádza cez všetky odvetvia, zhora nadol a zahŕňa každého, kto je súčasťou boja.

4. Jane Goodallová: Zameranie sa na minuloročný legendárny primatológ a antropológ z dôvodu neuveriteľne pohybujúceho sa dokumentu Jane, ktorá zaznamenala jej prvé roky štúdium šimpanzov v Tanzánii. Prostredníctvom inštitútu Jane Goodall pracuje s mladými ľuďmi na celom svete, aby im pomohla rozvíjať súcit a rešpektovanie všetkých živých vecí.

5. Patty Jenkins: Vlani v lete jej veľkoplošná obrazovka Wonder Woman zlomil rekord za najkvalitnejší film režisovaný ženou. V tomto roku Jenkins znova vypúšťa rekordy, údajne zarába viac ako trojnásobok svojho pôvodného platu za pokračovanie filmu. Vzhľadom k tomu, že jej profil naďalej rastie, tak aj všetci majú bohatstvo nadchádzajúcich ženských režisérov.

6. Saru Jayaraman: Krátko po 11. septembri sa tento legálny aktivista spojil s vysídlenými reštaurátormi, aby spoločne založili reštaurátorské centrá United ROC United (ROC United) a pomohli im bojovať za svoje práva. “Farebné ženy sú často označované ako suka alebo ťažké,” hovorí. “Ak to, čo skutočne znamená, stojí za seba a s ostatnými, potom prijímam tieto označenia s pýchou.” Pre úplný príbeh Saru Jayaraman kliknite sem.

7. Channing Dungey: V roku 2016 sa stala prezidentkou ABC Entertainment Group, čím sa stala jej prvou černošskou ženou, ktorá slúži ako hlavná vysielacia televízna sieť. Dungey pomohla rozvíjať show ako napr škandál a Ako sa dostať von s vraždou, ale bolo to jej rýchle rozhodnutie zrušiť Roseanne reštartujte po rasistickom tweetu z hviezdy show Roseanne Barr, ktorá skutočne pritiahla rave.

8. Janet Mock: Vynikajúca aktivistka a najpredávanejšia autorka sa v poslednej dobe stala prvou trans farebnou ženou, ktorá napísala, riadila a produkovala v televízii seriál FX v New Yorku v roku 1980 Póza. “Najväčšia rada, ktorú môžem dať niekomu, je, nebojte sa zmeniť,” hovorí Mock. “Je tu taký priestor pre rast a veľkoleposť, keď sa môžete oprieť o strach.” Pre úplný príbeh Janet Mock kliknite sem.

Saru Jayaraman
Saru Jayaraman. Fotografoval Vivien Killilea / Getty Images

9. Maura Healey: Od voleb prezidenta Donalda Trumpa, generálny prokurátor v Massachusetts právne napadol administratívu viac ako dvakrát, starostlivo chrániť svoju komunitu pred politikami, ktoré by mohli obmedziť občianske a imigračné práva, prístup k zdravotnej starostlivosti, ochrana životného prostredia a ďalšie. “Ako generálny prokurátor, keby som nebol postavený za ústavu a proti zneužívaniu moci, potom kto bude?” Pýta sa. “Nikto nie je nad zákonom v tejto krajine, ani prezidentom.”

10. Jodi Kantor & Megan Twohey: Svet je veľmi odlišné miesto vďaka týmto dvom neúnavným New York Times reportéri. Kantorová a Twoheyova prevratná práca na škandále sexuálneho obťažovania Harvey Weinstein nielenže poháňali #MeToo hnutie, ale získali aj Pulitzerovu cenu.

11. J.K. Rowlingová: Skôr ako vytvorila Harry Potter, najpredávanejšou sériou v histórii vydavateľstva, bola Rowlingová slobodná matka, ktorá sa snažila dosiahnuť koniec. Teraz údajne jednou z najbohatších sebaobratých žien na svete, používa svoju platformu na výzvu na zmenu. Na Twitteru pravidelne znie o témach ako Brexit a prezident Trump.

12. Sherrie Westin: Prezident Global Impact and Philanthropy pre sezamový workshop odporúča vedúcim predstaviteľom, aby boli optimistickí a “neúnavne vzostupní”. Medzi jej najdôležitejšie kariéry patrí pomoc sýrskym deťom utečencov a obhajovanie rozvoja sezam pouličnéPrvý autistický Muppet, Julia. “Oslovením detí, ktoré nemajú iné prostriedky kvalitného vzdelania, môžeme zasadiť semená pre spoločenskú zmenu,” hovorí.

13. Jessamyn Waldman Rodriguez: V roku 2007 založil pekár v meste East Harlem kuchyňu s horúcim chlebom, aby vyučovala ženám s nízkym príjmom a prisťahovalcom, ako vyrábať chlieb. Teraz zamestnáva ženy z celého sveta. “Väčšine výrobných miest dominuje jedno pohlavie a jeden jazyk,” hovorí. “Ale na Hot Bread ste pravdepodobne počuť španielčinu, arabčinu alebo francúzštinu, ako ste angličtina. Pre mňa je to, o čom je vlastne tá krajina. “

14. Nice Nailantei Leng’ete: Vo veku 8 rokov Leng’ete unikla mrzačeniu ženských pohlavných orgánov a detskému manželstvu v Keni. Dnes aktivista pomohol približne 15 000 ďalším dievčatám urobiť to isté. “Videl som bolesť,” hovorí. “Videl som dievčatá opúšťať školu, krvácať, zomierať alebo sa oženiť. Musia mať práva na svoje vlastné orgány. A nemusím čakať, kým niekto urobí zmenu. “

15. Tammie Jo Shults: Bývalý stíhací pilot Navy, kapitán spoločnosti Southwest Airlines bol v apríli oslavovaný za národného hrdinu, keď bezpečne pristál na lietadle vo Philadelphii a zachránila životy 148 ľudí.

16. Gloria Steinem: Ona je OG. V 84 rokoch bol spisovateľom, politickým aktivistom, feministickým organizátorom a spoluzakladateľom pani. časopis zostáva trailblazerom, ktorý nám dal nespočetné množstvo slov múdrosti. Medzi nimi: “Nemyslite si na to, aby ženy boli fit
svet – premýšľajte nad tým, ako sa svet zmení na ženy. “

SÚVISIACE: Ako sa cíti Serena Williamsová o materstve a tlaku na vykonanie

katie Couric
Katie Couric. Zdvorilosť Katie Couric.

17. Hannah Key: Ako keby boj s požiarmi v jej domovskom štáte v Kalifornii nebol dosť, tento hasič tiež odstraňuje byrokraciu, aby sa vybavenie stalo menej ťažkopádnym pre ženy. “Nepotrebujeme na linku dobre vyzerať. musíme byť v bezpečí, “hovorí. “Moja pomôcka by nemala robiť krvácanie len preto, že je to spôsobené. Musím urobiť veľa práce, aby som dostal tento projekt z pohľadu, ale mám čas, a ja nikam nechodím. “

18. Mandy Manning: Učiteľ roka na rok 2018, ktorý vyučuje angličtinu, aby teenagerov a utečencov v Spokane, Wash., Využil krátke stretnutie s prezidentom v Bielom dome. Zobrazenie značiek “Ženský marec” a “Trans Equality” na svojich šatách preukázateľne prešla, podľa nej prešla listami od jej študentov, ktoré opisujú, čo pre nich znamená život v Amerike.

19. Victoria Mahoney: Ava Duvernay uviedla meno svojho dobrého priateľa Mahoneyho, aby pracovala ako J.J. Abrams je druhý-riaditeľ jednotky na Star Wars IX, prvá afroameričanka na tejto sérii. Úspech Mahoneyho však nebol bez jeho výziev. “Žiadny vtip: Nedávno som sedel s obrovským štúdiom, ktorý nemohol uveriť, že som vlastne vedel, ako hodiť baseball,” hovorí. “V tej chvíli som pochopil, prečo sú postupy prijímania Hollywoodu stále v mezoozickej ére.”

20. Christiane Amanpour: Britský novinár je jedným z najznámejších a najuznávanejších medzinárodných korešpondentov na svete. Amanpour sa odvážil do srdca globálnych problémových miest, od vojny roztrhnutého Afganistanu po hurikán Katrina-zničený New Orleans. “Ide o vyváženie váhy,” hovorí. “Nie je to o tom, že ženy preberajú svet. Ide o ženy, ktoré majú rovnaké miesto na svete. ” Pre úplný príbeh Christiane Amanpura kliknite sem.

21. Meika Hollender: Aby sa ženy povzbudzovali k #getontop ich sexuálneho a reprodukčného zdravia, podnikateľ spustil spoločnosť Sustain Natural, spoločnosť, ktorá vyvíja všetky prírodné produkty vrátane tampónov, podložiek, kondómov a mazív. “Mám veľa zavretých dverí v mojej tvári kvôli tomu, čo robím a predávam, ale rozdrvím to,” hovorí. “Uši na klobúku klobúk sa zdvihol. Ľudia sú pripravení počúvať, učiť sa a zamerať sa na svoje zdravie a wellness. “

22. Stephanie Sinclair: Inšpirovaný dievčatami, na ktorých sa stretla pri príprave príbehu v Afganistane, fotoreportér, ktorý získal cenu Pulitzer, pomohol spustiť neziskovú organizáciu “Too Young to Wed”, ktorej cieľom je chrániť práva dievčat a zakázať detské manželstvo. “Ak sa dostaneme k tejto výzve, tieto dievčatá budú nepríjemné ženy, ktoré si navzájom podporia spôsob, akým sme ich podporili.”

23. Constance Wu: Hviezda tohto leta bláznivý Bohatí Ázijci je otvoreným obhajcom práv žien, kontroly zbraní a búraním ázijských stereotypov v médiách.

Janet Mock
Janet Mock. Fotografoval Taylor Hill / FilmMagic. 

24. Orla Doherty: Zatiaľ čo BBC Amerika je Modrá planéta II, filmár strávil 500 hodín pod vodou v streľbe, ktoré nikdy nevideli, čo mení spôsob, akým vedci rozumejú našim oceánom. “Som veľmi hrdý, že sme zachytili hlbokú krásu života v hlbokom oceáne,” hovorí. “Z toho som sa snažil od začiatku.”

25. Madeleine Albrightová: Bolo by postačujúce, aby táto prisťahovalec z bývalého Československa bola prvá žena, ktorá sa stala štátnym tajomníkom USA (v roku 1998 pod prezidentom Billom Clintonom). Ale v 81, táto podnikateľka a profesorka zostáva neochvejným obhajcom hodnôt našej krajiny. Jej posledná kniha, Fašizmus: Varovanie, bol bestsellerom, keď bol zverejnený v apríli.

26. Mika Brzezinski: Môže byť spoluorganizátorom Ranný Joe s partnerským partnerom Joe Scarboroughom, ale nie je tu žiadna argumentácia, že Brzezinského šklbanie je skutočným javom kofeínu v MSNBC. Kedy nevyzýva misogynistické politikov a verejné osobnosti, pomáha ženám pri odstraňovaní rozdielov v odmeňovaní žien a mužov.

27. Ženy ACLU: Tieto križiaky neúnavne pracujú na zachovávaní ústavných slobôd bez ohľadu na rasu, presvedčenie a sexuálnu orientáciu. “V politike nemusíte presvedčiť sudcu, že vaše riešenie je správne; musíte presvedčiť stovky zákonodarcov, záujmových skupín a nakoniec aj verejnosť, “povedal zákonodarný poradca ACLU Neema Singh Guliani.

28. Sharon Richardson: Zneužiteľný vzťah nespravodlivo pristál Richardsona vo väzení po dobu 20 rokov. Po jej prepustení založila Reentry Rocks zameranú na posilnenie právomocí a otvorila stravovacie podnikanie Just-Soul Catering, kde zamestnávala iba bývalých väzňov. “Jednou z najväčších bariér, ktorým čelia ženy, ktoré boli uväznené, je, že nemôžu dostať prácu,” hovorí. “Takže ich najmeme a pomôžeme im vpred.”

29. Tammy Duckworth: Veterán a senátor z Illinois, ktorý stratil obidve nohy v vojne v Iraku, nie je žiadny cudzinec, ktorý by odmietol všetky šance a zničil bariéry pre ženy, ako to urobila v apríli, keď sa stala prvým americkým senátorom, ktorý porodil počas svojho pôsobenia v kancelárii. “Bol som schopný urobiť viac, než som si myslel, že som schopný nie preto, že som bol múdrejší, silnejší alebo rýchlejší ako ktokoľvek iný – tak som odpovedal na ťažkosti a neúspechy, ktoré ma definovali,” hovorí. Pre celú príbeh Tammyho Duckwortha kliknite sem.

Christiane Amanpour
Christiane Amanpour. Fotografoval Donna Svennevik / Getty Images. 

30. Margaret Atwood: S viac ako 60 knihami na jej meno, kanadský básnik a spisovateľ preskúmal zmenu klímy, náboženstvo a rolu pohlaví. Atwood sa minulý rok vrátil späť do pozornosti, keď sa Hulu prispôsobil Príbeh dievčaťa, jej najpredávanejším dystopickým románom z roku 1985, do televíznych seriálov, ktoré si vyžiadali osem členov Emmys a zhromaždili feministky všade.

31. Cardi B: Nie je to len kvôli jej peniazom. Instagram zmenil bývalého striptérka Belcalisa Almanzara na superstar. Dnes je tento spevák rapper narodený v Bronxe jedným z najoriginálnejších nefiltrovaných umelcov, používajúc jej platformu, áno, robiť bláznivé veci, ale aj učiť fanúšikov o otázkach, ako je kontrola zbrane a prisťahovalectvo.

32. Karen Leibowitz: V apríli sa zástupca reštaurátora a poľnohospodárstva v San Franciscu spojil s grafickým dizajnérom Kelli Andersonom a časopisom zameraným na ženy Cherry Bombe vytvoriť plagát na prevenciu sexuálneho obťažovania v reštauráciách. “Začali sme počiatočnou fázou #MeToo,” hovorí. “Teraz môžeme prejsť od vyjadrenia pobúrenia k budovaniu pracovného prostredia, ktoré chceme vidieť.”

33. Kamala Harris: Kalifornský bývalý generálny prokurátor a súčasný senátor mladých je jedným z popredných hlasov na kopci, ktorý hovorí o otázkach prisťahovalectva a životného prostredia. Minulý rok zaviedla návrh zákona, aby sa pomstil pornom federálnym zločinom a prinútil Ellen DeGeneres, aby ju vyhlásil za “možného budúceho prezidenta Spojených štátov”.

34. Julie Castle: Rýchlo sa vyšplhala v rade Najlepšieho združenia priateľov zvierat od zamestnanca č. 17 až po generálneho riaditeľa. Dúfa, že do roku 2025 urobí Ameriku nezabíjavý národ, ktorý by mohol zabíjať zvieratá. “Urobte niečo každý deň, čo vás z teba vystraší,” hovorí. “To mi dáva odvahu postaviť sa za veci, keď to nie je veľmi populárne.”

35. Ellen Stofan: Po tom, ako sa dostala do hierarchie v NASA a strávila tri roky ako hlavný vedec zodpovedný za plány na posielanie ľudí na Mars, bola Dr. Stofan považovaná za prvú ženskú riaditeľku Národného leteckého a vesmírneho múzea Smithsoniana vo Washingtone, pozíciu, ktorú kedysi držal astronaut Apolla 11 Michael Collins.

36. Stephanie Ruhle: Táto banka, ktorá sa stala novinkou pre NBC a MSNBC, sa pre seba stala názvom s nespochybniteľným a chytrým komentárom k niektorým najpálčivejším problémom našej krajiny. “Nesmrteľná žena nemusí byť supermomankou, ktorá preháňa auto cez ulicu,” hovorí. “Ide o integritu. Ľudia mýlia integritu s touto myšlienkou vysokého morálneho postavenia. Myslím si, že integrita hovorí, že urobíš niečo a robíš to. “

37. Emma Watson: Herečka neustále bojovala za práva a vzdelanie žien od začiatku svojej kariéry. Ako veľvyslankyňa dobrej vôle OSN zaviedla svet do kampane HeForShe, ktorá vyzýva všetky pohlavia, aby posilnili rovnosť, poslanie, ktoré teraz pokračuje v práci s Time’s Up.

Tammy Duckworth
Tammy Duckworth. Vyfotografované obrázkami CQ Roll Call / AP.

38. Lisa Borders: Ako prezidentka WNBA, ktorá zažila rekordnú účasť od jej prevzatia v roku 2016, si Borders vyzdvihol a oslavoval ženy basketbalu jej najvyššiu prioritu. Má pozadie v politike – vyštudovala starostu v Atlantde a spoluzakladala neziskovú organizáciu No Labels, ktorá sa zaoberá politickými a sociálnymi otázkami nepartizánsky – a tiež pracuje s iniciatívou #SeeHer, ktorá sa snaží presne vykresliť ženy v médiá.

39. Lauren Dasse: Ako výkonná riaditeľka neziskového projektu Florence poskytuje advokát bezplatné právne služby mužom, ženám a deťom bez sprievodu zadržaným v Arizone. V poslednej dobe sa vyslovila proti tomu, že vláda zaokrúhli mladých prisťahovalcov, vyháňala ich ako “hovädzí dobytok” a oddelila ich od svojich rodín na spracovanie úradníkmi pozdĺž mexickej hranice.

40. Cindy Sherman: Jeden z najvýznamnejších súčasných umelcov súčasnosti je Sherman známy svojimi koncepčnými autoportréty, ktoré sú vystavené v rôznych kostýmoch, ktoré ponúkajú kritický komentár k sexuálnym stereotypom a sociálnym konštrukciám. Jej neohrozený prístup k prejavu je nepochybne jedinečný.

41. Pretty Yende: Vo veku 16 rokov juhoafrická sopranistka obchodovala s ambíciou byť účtovníkom pre závesy. Teraz prikazuje najväčšie etapy na svete. “Nikdy som si nemyslel, že niekto, kto vyzerá ako ja, by sa mohol učiť [operu] a inšpirovať ostatným dievčatám, aby urobili to isté, ale farba mojej kože na tom nezáleží,” hovorí. “Čistá radosť spievať a porušovať hranice pri zdieľaní mi spôsobuje, že som najdrahší.”

42. Parisa Tabriz: Samozvaná princezná bezpečnosti je zodpovedná za ochranu osobných údajov a inžiniering pre prehliadač Google Chrome. “Chrome je všeobecne uznávaný ako najbezpečnejší webový prehliadač,” hovorí. “Myslím si, že moja tímová práca je ťažká, ale udržanie miliónov ľudí v bezpečí, keď používajú web, je určite mojim najslávnejším úspechom.”

Emma Watson
Emma Watson. Pascal Le Segretain / Getty Images

43. Hayley Kiyoko: Keďže jej fanúšikovia privítali ako lesbický Ježiš, herectvo-obrátená popová senzácia je zbožňovaná za to, že vyjadrila svoju sexualitu vo svojich vlastných hudobných videách. “Myslím si, že žena, ktorá má ťažkú ​​prácu, má neúnavnú jazdu a nepopierateľnú dôveru v seba a kde chce skončiť,” hovorí.

44. Ruth Bader Ginsburg: Najvyššia súdna asociácia spravodlivosti presadila rodovú rovnosť a práva žien počas celej svojej kariéry, počínajúc spustením projektu Ženských práv pre ACLU v 70. rokoch minulého storočia. V poslednej dobe sa vyjadrila na podporu #MeToo hnutia a je predmetom hitového dokumentu RBG.

45. Ami Vitale: Fotografka a režisérka zvyšuje povedomie o ženách, ktoré pracujú na ochrane ohrozených voľne žijúcich zvierat na celom svete. “Empatia a získavanie dôvery sú najdôležitejšie nástroje, ktoré máme,” hovorí. “Byť láskaví a silní nie vzájomne výlučne. “

46. ​​Anita Hill: Napriek tomu, že Clarence Thomas, ktorá obvinila zo sexuálneho obťažovania v roku 1991, bola stále vymenovaná na Najvyššom súde, poctivosť a úprimnosť tohto právneho a právneho profesora zanechala trvalý dojem. Teraz je predsedníčkou komisie pre sexuálny obťažovanie v oblasti zábavného priemyslu a rozvíjajúceho sa rovnosti na pracovisku.

47. Daniela Vega: Hlavnou úlohu herečky v roku 2017 Fantastická žena pomohli získať Chile prvú Oscara za najlepší cudzojazyčný film. Vega pokračuje v histórii a stáva sa prvou transsexuálkou, ktorá udelila cenu na Oscarach a pristála na mieste časJe zoznam 100 najvplyvnejších ľudí na svete.

48. Jennifer Baumgardner: Aktivista je najlepšie známy svojimi príspevkami k feminizmu tretej vlny ako vydavateľke Feministickej tlače. Teraz spustila spoločnosť Dottir Press, je zakladateľkou kancelárie hovorcov spoločnosti Soapbox Inc. a je šéfredaktorom Ženská recenzia kníh. “Nepríjemná žena nečaká na ľudí, aby ju požiadali, aby urobila niečo, alebo si všimla, aké je to skvelé,” hovorí. “Začala svoj projekt, zaberá si miesto, alebo si dáva ruku, pretože nemôže čakať na pozvanie.”

49. Natasha Lamb: Ako riaditeľ výskumu akciového kapitálu a angažovanosti akcionárov spoločnosti Arjuna Capital tento riadiaci partner presvedčil 21 veľkých spoločností, ako sú Amazon, Apple a Nike, aby sa zaviazali uzavrieť svoje rozdiely v odmeňovaní žien a mužov.

50. Leslie Jones: Komik, herečka a príležitostný komentátor olympijských hier SNL cast člen a Ghostbusters hviezda často chodí na sociálne médiá, aby zdieľala svoj ostrý kultúrny komentár. Témy sa pohybujú od RuPaulovo pretekárske preteky na ochranu rozdielu medzi slobodou prejavou a nenávistným prejavom.

Pre ďalšie príbehy, ako je tento, vyzdvihnite augustové vydanie V štýle, k dispozícii na novinových stánkoch, na Amazon a pre digitálne sťahovanie 6. júla.

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

+ 51 = 54

map