Kto je najlepší mladý zlatý glóbus?

Keď 2018 Zlaté glóby začnú v nedeľu 7. januára o 20.00 hod. ET, dvaja mladí herci majú šancu vystupovať na scéne a prijímať jednu z najväčších ocenení v showbizu. Katherine Langford, 21, vyhrala nomináciu za svoju úlohu v sérii Netflix 13 dôvodov prečo (v najlepšom vystúpení herečky v televíznej sérii – kategória Drama), zatiaľ čo Timothée Chalamet, 22 rokov, vystupuje za najlepší herecký výkon v umeleckom filme volanie Ma podľa svojho mena.

Aj keď je určite pôsobivé, že títo dva nováčikovia získali nominácie na prestížne ceny, nie sú najmladšími hercami, ktoré by mali byť nominované, alebo vyhrali Zlaté glóbusy. Táto česť patrí Rickymu Schroderovi (vyššie), ktorý získal Zlatý glóbus v roku 1980 za novú hviezdu roka vo filme – Muž vo veku len 9 rokov. Mladý herec ocenil za svoju úlohu The Champ, 1979 športová dráma tiež s Jon Voight a Faye Dunaway. Kategória, ktorú vyhral Ricky, bola neskôr ukončená po ceremónii Zlatých glóbusov v roku 1983

VIDEO: Tu sú nominovaní na rok 2018 Zlatý glóbus

Pokiaľ ide o mladých víťazov v kategóriách televíznych programov, Claire Danes a Chris Colfer sú dvaja z najmladších hercov, ktorí si vzali domorodú cenu. Dánovia boli len 15 rokov, keď získala v kategórii Najlepší herecký výkon v televíznej sérii – Drama pre Môj takzvaný život. Colfer bol zatiaľ 20 rokov, keď získal cenu za najlepší výkon herca v podpornej roli v sérii, miniseriach alebo filme vyrobenom pre televíziu v roku 2011 na hit show veselí.

Nižšie nájdete najmladšie hviezdy, ktoré boli nominované a získané za najlepšiu herečku a herečku vo vedúcich a podporných rolách vo filme.

Jackie Cooper

najmladší Golden Globe -
Paramount Pictures

Jackie Cooper je najmladším mužom, ktorý má byť nominovaný za najlepšieho herca v hlavnej úlohe na Zlatých glóbusoch roku 1931 po tom, Skippy vo veku iba 9 rokov. Najmladší víťaz v rovnakej kategórii je celých 20 rokov starší – Adrien Brody si odniesol cenu za Pianista keď mal 29 rokov na slávnosti v roku 2003.

SPOJENÉ: Najväčšie potešenie a prekvapenie nominácií na Zlatý glóbus v roku 2018

Quvenzhané Wallis

najmladší Golden Globe -
Mary Cybulski / Cinereach

Quvenzhané Wallis je najmladšia herečka vo vedúcej role. Zaslúžila si kývnutie Zvieratá Južnej divočiny keď mala na výstave 2013 9 rokov. Najmladšou víťazkou v kategórii je Marlee Matlinová, ktorá získala cenu za Deti malého Boha vo veku 21 rokov počas roka 1987. Na druhom mieste je Jennifer Lawrence, ktorý vyhral Strieborné obliečky Playbook na 22 počas ceremónie 2013.

Justin Henry

najmladší Golden Globe -
Columbia Pictures

Justin Henry bol nominovaný za najlepšieho herca v podpornej roli v roku 1979 Kramer vs. Kramer vo veku len 8 rokov. Taktiež má rekord pre najmladšiu kandidátku v akejkoľvek kategórii od jeho nominácie v roku 1980. Pokiaľ ide o najmenšieho podporujúceho herca, táto trofej sa venuje Timothymu Huttonovi, ktorý vyhral Obyčajní ľudia vo veku 20 rokov v roku 1981.

Tatum O’Neal

najmladší Golden Globe -
Columbia Pictures

V kategórii Najlepšia herečka v podpornej roli je Tatum O’Neal najmladším víťazom a kandidátom. Mladý si vzal Zlatý glóbus pre film Papierový mesiac vo veku 10 rokov počas výstavy v roku 1974.

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

83 − 74 =

map