5 veci, ktoré je potrebné vedieť o iniciatíve Michelle Obamovej: Dievčatá sa učia

Michelle Obama získala tituly od niektorých z najpriateľskejších škôl v krajine, vrátane Princetonského a Harvardského práva. Jej dcéra, Malia, bude nasledovať po stopách svojich rodičov a navštívi Harvard na jeseň roku 2017 – kde Barack a Michelle navštevovali právnickú školu. Ale naša októbrová krycia hviezda tiež vie, že 62 miliónov dievčat nemá rovnakú príležitosť chodiť do školy. Enter: Nechajte dievčatá naučiť – iniciatívu, ktorú spustila prvá dáma minulý marec, aby pomohla mladým ženám na celom svete získať väčší prístup k vzdelaniu. Iniciatíva uskutočňuje kroky prostredníctvom veľkých a malých programov: ako vzdelávací tábor Girls STEAM (Veda, technika, strojárstvo, umenie a dizajn a matematika) a partnerstvo s nadáciou Bill a Melinda Gates a nadáciou Nike zamerané na zníženie šírenie HIV u mladých žien v krajinách s vysokým výskytom HIV. 

Prečítajte si o ďalších 5 dôležitých faktoch Nechajte dievčatá naučiť:

1. V júli oznámila americká agentúra pre medzinárodný rozvoj (USAID) záväzok vo výške 25 miliónov USD Nechajte dievčatá naučiť zabezpečiť program učiteľskej učňovskej prípravy v Afganistane prostredníctvom partnerstva s GEC (Girls Education Challenge) v rámci ministerstva zahraničného rozvoja (DFID) Spojeného kráľovstva. Prostredníctvom tohto programu budú mladé dievčatá mať príležitosť presunúť sa do kariéry ako učitelia a vzdelávať budúce generácie.

2. Meryl Streep a Freida Pinto cestovali s prvou dámou do Libérie a Maroka, aby oznámili nové globálne záväzky, aby sa dievčatá dozvedeli. USAID prisľúbila až 27 miliónov dolárov na programy zamerané na vzdelávanie v Libérii. Spoločnosť Millennium Challenge Corporation (MCC), ktorá nadviazala spolupráca s marockou vládou, taktiež prisľúbila približne 100 miliónov dolárov na prestavbu svojho stredoškolského vzdelávacieho systému. Obama blogoval o svojej skúsenosti s HelloGiggles.

3. Kelly Clarkson, Chloe x Halle, Missy Elliot, Jadagrace, Lea Michele, Janelle Monaeová, Kelly Rowlandová a Zendaya boli uvedení v téme “To je pre moje dievčatá”, ktorú napísala Diane Warrenová pre iniciatívu. Všetky výnosy z predaja piesní budú podporovať ” Nechajte dievčatá naučiť Fond.

4. Po jednom roku, Nechajte dievčatá naučiť, sa v plnej rýchlosti posúva dopredu s rozpočtom prezidenta FY 2017, ktorý požaduje viac ako 100 miliónov dolárov z prostriedkov, ktoré sa majú pridať k 250 miliónom dolárov požadovaným v minulom roku. Zahraničné vlády taktiež prisľúbili takmer 600 miliónov dolárov spoločne na programovanie vzdelávania.

VIDEO: 8 Michelle Obama citáty, ktoré sa dostanete cez deň

 

5. Let Girls Learn sa zameriava nielen na vzdelávanie, ale aj na programy zamerané na posilnenie postavenia a vedenie; zdravá a kvalitná výživa; riešenie násilia založeného na rodovej príslušnosti (GBV); a predchádzanie detskému, skorému a nútenému manželstvu. Táto iniciatíva tiež spolupracuje s dvojstrannými a mnohostrannými skupinami, ako je iniciatíva Safe Schools, ktorá podporila vzdelávacie programy pre 53 000 vysídlených detí v Pakistane a založila dôveryhodné finančné prostriedky ako reakciu na útoky na školákov, ako napríklad únos 200 dievčat v Nigérii.

Môžete sa zapojiť do programu Let Girls Learn pomocou darovania tu alebo stiahnutím súboru nástrojov Let Girls Learn (PDF) pre učebne a jednotlivé kluby, ktoré by sa chceli zapojiť do iniciatívy.

Viac informácií od prvej dámy vyzdvihnite v októbri V štýle, k dispozícii na stánkoch a pre digitálne sťahovanie Piatok 16. septembra. Už čoskoro: V štýleJe super-elegantný dizajnér tote kolekcia v prospech Peace Corps Let Girls Learn Fund.

-Pri dodatočných výkazoch Leny Feltonovej

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

+ 22 = 28

map