Áno, chronický únavový syndróm je skutočná vec – Tu je spôsob, ako som to prekonal a išiel na olympijské hry

Badass Women upozorňuje na ženy, ktoré majú nielen hlas, ale vzdorujú irelevantným predsudkom pohlavia. (Nehovoriac o tom, že sú mimoriadne v pohode.) Bývalá olympijská plavka Katrina Radkeová zdieľa, čo potrebuje na prekonanie syndrómu chronickej únavy, opätovné získanie svetového rebríčka a vytvorenie novej viacstrannej kariéry mimo bazéna.

Prečo je to zlé: Bývalý olympijský plavec, 46 rokov, bol spolužákom amerického národného tímu koncom 80. rokov a získal štyri zlaté medaily v medzinárodných súťažiach. Jej športová kariéra sa pohybovala v plnej rýchlosti, kým sa nestretla s oslabením choroby v roku 1991. Po desiatich rokoch sa Radke v roku 2004 pokúsila vrátiť sa do olympijských štúdií a opäť získala národné poradie po prekonaní svojej choroby. Odvtedy podnikla podnikateľské aktivity, napísala knihu, stala sa vysokoškolským profesorom a nedávno súťažila pozostalý. Radke je v súčasnosti v predstavenstve amerického olympijského výboru. “Najmä nosím veľa klobúkov, ale všetko prichádza z toho istého miesta, kde sa snažím pomôcť ľuďom žiť ich pravdu,” hovorí. “To je pre mňa skutočne dôležité.”

Ako premenila svoju vášeň na plávanie do kariéry: Ako dieťa Radke už stanovila dlhodobé kariérne ciele pre seba. Ale nikdy predpovedala, akú úzko bude nasledovať túto cestu. “Vždy som rád chodil do bazéna a cítil som sa veľmi pokojne vo vode,” hovorí. “To je skutočne to, čo ma prinieslo, oveľa viac, ako chcel oceniť alebo postaviť. Ale tiež som bol veľmi zvedavý, ako ďaleko môžem presadiť svoje hranice. Keď som bol v tretej triede, môj učiteľ dal našej triede úlohu, kde sme museli dokončiť vetu: “Keď mám 25 rokov …” napísal som: “Keď mi bolo 25 rokov, išiel som na olympiádu, vyhral som veľa medailí v plávaní, trénovať pár rokov a potom sa oženiť. “Myslím si, že to, že môj sen tam vonku skutočne zmenil.” 

poriadnej Woman Radke Embed 2
Zdvorilosť

Prekonávanie prekážok: Radkeove sny o víťazstve zlata na olympijských hrách boli prerušené, keď sa chorá ako teenager, a opäť keď vážne ochorela na vysokej škole. “Šiel som na prípravnú školu vo Philadelphii a náš tréner bol celosvetovo známy za to, že nás prekonal,” hovorí. “Vycvičili sme šesť hodín denne, šesť dní v týždni. Bol to naozaj intenzívny a keď som mal 15 rokov, skončil som mono. Musel som si vziať voľno, pretože som bol taký chorý, ale mal som ten sen, že ísť na olympijské hry. Takže som sa od mono dosť nevrátil a stále som trénoval a bojoval. “

To vyvolalo ešte dlhšiu zdravotnú bitku. “V roku 1991 som sa musel zastaviť, pretože moje orgány začali zatvárať, moje telo bolo zapálené a jednoducho to už nemohlo zvládnuť, na chvíľu som to popierala, ale musel som konečne prijať, že som naozaj chorá,” povedal Radke hovorí. Keď jej jej lekári povedali, že má poruchu, o ktorej nikdy predtým nepočula: syndróm chronickej únavy, ktorého symptómy zahŕňajú únavu, fyzickú bolesť, zle spánok, bolesti hlavy a opuchy. Zatiaľ čo nie je známa žiadna základná príčina, predpokladá sa, že je vyvolaná faktormi od infekcie po mentálny stres. 

SÚVISIACE: Ako plávať s makeupom na účinky vašej pokožky

“Začal som hýčkat, keď som bol prvýkrát diagnostikovaný s chronickým únavovým syndrómom, vedel som, že som sa musel odovzdať a že moja kúpacia kariéra bola pravdepodobne skončená.” Bol to veľký šok, ktorý šiel od elitného športovca, aby bol doslova zdobený a Dokonca som dostal povolenie na parkovanie, pretože som nemohol ísť ďaleko, “hovorí Radke. “Našťastie môj doktor ma pripojil k skutočne uznávanému akupunktuárovi v Berkeley, ktorý mi pomohol vyliečiť späť na zdravie.” 

Jej návrat k plávaniu: Radke v roku 2004 viedol triumfálny splash do olympijského bazéna, v priebehu desiatich rokov od začiatku akupunktúry, meditácie a jogy, ako aj odstráneného cukru, mliečnych výrobkov a lepku z jej diéty – ako súčasť svojho úsilia o oživenie. “Po mojej zdravotnej ceste som sa mohol vrátiť,” hovorí. “V roku 1996 som bol požiadaný, aby som niesol pochodeň na olympijské hry. Bol som rád: “Bože môj, dúfam, že dokážem vybehnúť z kopca.” Bolo to v poriadku. Do roku 2004 som sa vrátil a plaval na olympijských skúškach len pre zábavu, čo bolo skvelé. Vedel som, že tím nevyrábam, ale bolo to skôr to, aby som sa mohol vrátiť a plávať vôbec. Je ironické, že som nakoniec plaval čas, ktorý bol dostatočne rýchly, aby sa znova zaradil. Naozaj mi privítal celú plaveckú kariéru. ” 

poriadnej Woman Radke Embed 1
Zdvorilosť

Jej najsilnejšia pamäť: To sa uskutočnilo skoro. “Keď mi bolo 14 rokov, išiel som na prvú cestu so Spojenými štátmi,” hovorí. “Uvedenie oblečenia na zahrievanie USA bolo jedným z mojich najsmrtelnejších momentov, pretože som vedel, že zastupujem svoju krajinu a že som dosiahol niečo, o čom som vždy sníval. Bol som so všetkými týmito olympionikmi – ktorí boli mojimi idolmi – a bol som im úžasom. Pri relé sme zlomili americký rekord a získali zlato. Keď sa hrala národná hymna, spomínam si, že som v jednom ohľade tak hrdý na seba, ale v inom ohľade som bol naštvaný, že som mal tretí najrýchlejší flip a nie prvý najrýchlejší. Je to vtipné, čo sa deje vo vašej hlave. Dokonca aj teraz, keď počujem národnú hymnu na udalosti mojich detí, vždy plaču. Má to vplyv z nejakého dôvodu. “

Jej post-kúpanie vášne: Od svojej poslednej profesionálnej plaveckej preteky Radke nehybne sedel. Namiesto toho sa usilovala o množstvo vášní. “Aj keď som bol v národnom družstve na plávanie, bol som vždy fascinovaný ľudským správaním,” hovorí. “Po vysokej škole som šiel do školy pre manželstvo a rodinnú terapiu. Uskutočnila som stáž v Yale School of Medicine a spolupracovala s americkou Radou Ed, ktorá vytvára programy pre školské systémy, ktoré pomáhajú mladistvým s návykovými látkami. Tiež som pracoval na predaji v divízii neurovedy vo farmaceutickom priemysle už niekoľko rokov, než som pracoval na olympijskej ponuke v San Franciscu, ktorú sme nedostali kvôli financovaniu. Nakoniec som sa stal univerzitným profesorom a teraz učím ľudskú sexualitu, športovú psychológiu a všeobecnú psychológiu. Môj manžel a ja máme aj vlastné podnikanie, kde vykonávame špičkovú prácu s športovcami, ako aj s ľuďmi z firemného sveta. “

Kto ju inšpiruje: “Barbara Waltersová bola takým priekopníkom v odvetví ovládanom mužmi – najmä vtedy,” hovorí. “Bola schopná získať pravdu z ľudí a ona bola len tak pred zápasom. Musela sa vyrovnať s mnohými ľuďmi, ktorí ju skutočne nemali, ale tí, ktorí ju skutočne podporili, jej umožnili pokračovať v pohybe. A odpracovala ju, aby sa dostala tam, kde chcela byť. Oprah, samozrejme. “

Čo sa naučila: Výkonná správa o presadzovaní vašich snov – ale akceptuje, že niektoré veci sú len osudom. “Je skvelé byť konkurencieschopné a je skvelé mať silnú vôľu, ale nakoniec je tu niečo oveľa väčšie,” hovorí Radke. “Prešla som túto obrovskú fyzickú a duchovnú cestu a cítim, že som vyšiel veľmi šťastný človek.”

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

+ 49 = 58

map