Brooklyn deväť-deväť herečka Stephanie Beatriz o boji s neusporiadaným stravovaním

Za tri týždne, Brooklyn Nine-Nine bude mať v sezóne päť publicitných fotografií – všetky fotky, ktoré vidíte online alebo na billboardoch obsadenia, ktoré otepľujú naše oči na nášho druhého policajta / rozkošného vedúceho našej show Jake Peralta, postavené pred policajtmi alebo ukazujúc prstové zbrane. To všetko sa odohráva na jednom veľkom fotografickom natáčaní, takže sieť má veľa reklamných obrázkov, ktoré sa budú premietať do budúcej sezóny.

Tu je spôsob, ako som sa “pripravil” na tie výhonky: Stresujem. Pozrel som sa do zrkadla a roztrhol som svoje telo, moju tvár. Priblížil som oblasti, ktoré som nenávidela, ako môj zadok alebo môj žalúdok. A potom som začal obsedantné obmedzovanie potravín a nutkavé cvičenie.

Stephanie Beatriz Brooklyn Nine-Nine - Embed - 1
líška

Vidíte, mám poruchu stravovania. Ale ako mnohí z nás, moja je ťažko definovať. Nečistím, takže nie som bulimik. Ja som jesť, takže nie som anorexický. Ja som to, čo som rád nazval “neusporiadaný jedlík.”

SÚVISIACE VIDEA: 11 jemné príznaky porúch stravovania

Nespravodlivé stravovanie je štítok, pretože stravovacie ťažkosti sa dajú ťažko rozlíšiť – peklo, ťažké ich rozpoznať. Možno si myslíte, že obmedzené stravovanie práve “pracuje” pre vás, pretože sa hodí do vášho rozpočtu alebo vás udrží v určitej veľkosti – urobil.

Použil som neusporiadané stravovanie, aby som sa pokúsil udržať si malú. Využil som svoju prácu ako herca pod neustálym skúmaním ako ospravedlnenie, dôvod na ublíženie sa jedlom. Často som používal jedlo na samoliečbu, ak to chcete, s cyklom závesu a obmedzovania. Použil som veľkosť zadku a rovinnosť mojej žalúdka ako odpoveď na všetko, čo sa stalo v mojom živote a prečo som sa nemohla cítiť naozaj, naozaj šťastná.

Jedlo bolo jednak liekom, jednak trestom. Myslel som, že tým, že som kontroloval to, čo som jedol, ovládal môj osud, keď ma nakoniec ovládal.

Súvisiace články: Lily Collins Battles Anorexia in Chilling Kosti príves

Stephanie Beatriz Brooklyn Nine-Nine - Embed - 2
John P. Fleenor / FOX

Nespravodlivý jedlík, viem ťa. Jediný spôsob, akým cítite, že sa môžete držať svojho života, je uistiť sa, že máte tri koksové diéty pred štyrmi, jeden čokoládový čip cookie a malý šalát. Jedzte len určité jedlá, ktoré ste považovali za “zdravé”, a zoznam toho, čo je v poriadku zmenšené pri každom prečítaní novej knihy alebo článku o tejto téme. Jedzte čo chcete a potom strávte hodiny v telocvični ako spôsob, ako to vyriešiť. Môžete jesť tri jedlá a dve občerstvenie, ale radšej zomriete, než vôbec niečo v ústach, ktoré nie je organické. Možno dnes ste mali zelené džúsy a veganské burrito, takže si teraz “zaslúžite” veľkú pizzu a kuracie kúsky. Ale, f —, to znamená, že ste zomreli, takže zajtra je to len šťava po celý deň.

Znáša niektorý z týchto zvukov? Robí to pre mňa. Znie to ako ten hlas, ktorý mi hovorí znovu a znovu v mojej hlave. Hlas, ktorý znie len ako mňa, ale DAMN je ako pekná. Hovorí mi, že nepatrí, že nie som dostatočne tenký, aby každý mohol vidieť, ako som sa nafúkala po poslednom jedle. Je hlasná, ako to môže byť, keď stojím pred zrkadlami, alebo sa pozerám na snackový stôl v práci. Ona kričí na mňa, keď sa pozerám na televíziu alebo sa pozerám na sociálne médiá a kričím, že by som radšej mal sledovať môj krok a stratiť nejakú váhu, alebo iní by všetci prišli na to, že som nejaký druh monštra.

A aj keby som stratil váhu, nie je spokojná.

To je vec o neusporiadanom jedení – tento hlas sa nikdy nebude uspokojovať. Vidíte, že je hladná. Kričala, pretože je hladná. Ale nie je to skutočne jedlo, pre ktoré je hladná.

Začal som si uvedomiť, že tento hlas, tak zameraný na váhu a obraz tela, je skutočne zúfalý vyjadriť svoju kreativitu, jej strachy, jej túžby a svoje sny. Ale jednoducho nemá jazyk. Stala sa najväčšou prácou v mojom živote, aby som ju naučil, ako začať snívať a premýšľať oveľa väčšie ako veľkosť tela. Povzbudzujem ju, aby sa obávala a cítila a ponorila sa do jej najhlbších častí.

A ona sa robí lepšie. Znova začala čítať a začala vidieť iné ženy, nie vo veľkosti vo vzťahu k vlastným, ale ako k krásnym, komplexným bytostiam. Začala hovoriť s priateľmi o svojich neusporiadaných myšlienkach a pomáhajú jej vidieť, že je to aj zložitá, krásna bytosť.

SÚVISIACE: Stephanie Beatriz chce hrať silné, silné ženské postavy, ktoré potrebujeme hneď teraz

robili veľa čítania na tejto ceste o #ed a #selflove @detoxfromsocialmedia odporučila úžasnú knihu “Eating in the Light of the Moon” Anita Johnston, PH.D. Som taký vďačný, že počujem úžasné posolstvá tejto knihy o tom, že som si nechala súdiť o sebe. Učím sa viac o počúvaní mojej intuície. Ako niekto, kto aktívne hľadá zotavenie z neusporiadaného stravovania, začínam chápať, ako som sa držal od užívania života tým, že som obmedzil to, čo som veril, že je pre mňa možné. Myslel som si, že si nezaslúžim, aby som sa cítila naozaj šťastná, že som si “nestála za to” a že som si to naozaj zaslúžil, keby som bol super hlúpy. Nejako, ak by som mohol dosiahnuť to, zaslúžil som si všetky dobré veci okolo seba a bez toho som to jednoducho neurobil. Takže som prestala počúvať moje inštinkty a ja som použil veľa techník, aby som sa pokúsil o svoje pocity. ale nemám záujem o niečo iné, než pravosť, a hoci som vystrašená, som super pripravená na to, aby som sa viac a viac dozvedela o tom, kto som a sláviť všetko o sebe. blázon vďaka svojim ostatným gurus @ jennacokerjones a @mizshawnafit pre vaše vedenie po ceste, a @ frankiesbikinis pre ich bombu

Príspevok zdieľaný Stephanie Beatrizovou (@iamstephbeatz) 24. mája 2017 o 12:14 hod. PDT

Nie je to ľahké. Každý deň trpí ťažkou poruchou stravovania, aj keď robíte lepšie. Ale stojí to za to, že sa pokúšate lepšie. Dokonca aj v tých najťažších dňoch, keď sa vrátite do starých vzorov, stojí za to.

Tentokrát sa chystám na to, aby reklama zastrelila jesť výživné, chutné jedlo ako zelené šťavy a pizza. Dostávam sa na kurzy jogy a barre, pretože ma cítim silný a zlý. Starám sa o pitie vody, pretože je to skvelé pre moju kožu a cítim sa dobre. A čo je najdôležitejšie, hovorím si, že som dokonalý a krásny tak, ako som, aj keď začnem plakať, ako to hovorím.

Budem pokračovať v pohybe smerom k mojej najuznávanejšej osobnosti tým, že si každodenne pripomeniem, že som hoden.

Chcete o tom? Vezmite si nejaký čas a rozprávajte sa s vlastným malým hlasom. Čo si myslíte, že sa snaží povedať, keď hovorí o jedle alebo vašom tele? Čo je pod jej všetkou kontrolou a strachom? Vsadím sa, že je to tvoje najlepšie ja, len čakám na to, aby som vyšiel. Prineste ju k čaju; opýtajte sa, čo sa deje. Mohlo by to byť zatraceně ťažké počuť jej skutočné myšlienky v rámci všetkých tých nezmyslov, ale sľubujem vám, je to jednoduchšie, že nechať ju a vaše neusporiadané jedenie, riadiť svoj život.

Začnite učiť ju a sami, že stojíte za to, pretože ste MARVEL, má drahá. Len to ešte neviete.

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

29 − 28 =

map