Kráľovná Latifah o dôvere, reinvencii a kto považuje populárnu kultúru

Medzi nahrávkami v štúdiu Midtown v Manhattane, Queen Latifah sa chystá s korunou Freda Leightona s 80% diamantom. “Áno, to bude robiť,” hovorí so smiechom. Je to docela kontrast k roztrhaným džínsom a teniskám, ktoré športuje, ale oba extrémy sa jej rovnako dobre hodia. “V priebehu svojej kariéry som sa toľkokrát znovu objavil, ale vždy sa vrátim k svojej skutočnej esencii,” hovorí. “Príchod domov k sebe sa nemusí vždy cítiť ako najlepšie miesto, ale je to vy, a vy to musíte brať.”

To je druh sebapoznávania, ktorý ju poháňal tri desaťročia rapu, herectva a produkcie – pruh, ktorý začal s jej albumom 1989 deuts, Všetci pozdravte kráľovnú, a pokračuje vo svojej úlohe v hudobnom priemysle Foxa Hviezda. Ako zostane nezastaviteľná? Ak chcete zistiť, získali sme Zlatý glóbus Black-ish hviezda Tracee Ellis Rossová, kráľovská badassová sama osebe (a dedička matky Dianyho trónu). Dlho žiť kráľovnej!

Tracee Ellis Ross: Dokonca aj keď ste práve začínali, vždy ste sa cítili pohodlne vo svojej vlastnej koži. Ako ste sa cítili zvnútra?

Kráľovná Latifah: Považujem sa za sebaistotu, ale počas celej kariéry vždy existoval podsúder neistoty. Sebavedomie sa nikdy nestalo v kameňoch. Je to plynulé a je to niečo, čo musíte neustále zvládnuť. Môže sa tak ľahko ponoriť, a keď to robí, musíte pracovať, aby ste ju dostali späť na miesto, kde sa môžete dobre pozrieť na život.

TER: Ako si to dávaš, keď je to potrebné?

QL: Pripomínam si, že aj keď sú ľudia menej šťastní ako ja a ľudia oveľa šťastnejší, nič z toho nakoniec nezáleží. Zvyčajne som sa porovnával sami, najmä pokiaľ ide o telesný typ, ale uvedomil som si, že ľudia, ktorých som závidia, chýbajú dôležité veci, ktoré som mal v hojnosti – som mal romantiku a nebezpečenstvo, rodinu, a otvorenosť. Je skvelé mať plány a víziu pre svoj život, ale je dôležitejšie, aby ste boli otvorení neočakávanému. To je tajomstvo žiť šťavnatý, čarovný život.

TER: Bola tam určitá chvíľa, kedy ste sa cítili ako úspešný dospelý?

QL: Stala som sa ženou vo veku 24 rokov. Už som sa necítila ako dieťa, ktoré sa bojí robiť nesprávne rozhodnutia. Zanechal som vysokú školu, aby som absolvoval hudobnú kariéru, vydal dve albumy, otvoril manažérsku spoločnosť a Living Single bolo vysielanie. A môj brat práve utiekol, takže som žil v dôležitých vzostupoch a pádoch. Strata súrodenca bola práve tou najhoršou vecou, ​​ktorá sa mohla stať, a tak som vytvoril “Čo ma môže zastaviť teraz?” Postoj.

V štýle March 2017 FQL Queen Latifah 2 - Lead
Jason Schmidt

TER: Žijeme v kultúre, kde sa toľko ľudí stará, ale ja osobne milujem byť v mojom 40-tych rokoch. Mali ste svoje 24-ročné ja odlišné vymedzenie žien?

QL: Tak veľké, ako som cítil potom, som veril, že sa budem zlepšovať každý rok, ktorý nasledoval. Ľudia, ktorých viem, ktorí majú problémy so starnutím, si stanovili ciele pre seba s termínmi určitého dátumu alebo roka. Ak tieto známky nespĺňajú, cítili sa ako zlyhania. Vždy som sa zdržiavala s ľuďmi staršími ako ja a robia život dobre – ako starnutie je niečo, na čo sa snažíme. Moja stará mama zomrela na 94 rokov a všetky jej schopnosti a zmysel pre humor neporušili. Nikdy si nemysli, že nemôžete začať niečo nové kvôli svojmu veku.

TER: Vždy si moju mamičku spočiatku dávajú cestu ženám, aby mali takú rozmanitú kariéru v zábavnom priemysle. Vy a toľko našich vrstevníkov to nesie. Myslíte si, že urobíte bezprecedentnú voľbu kariéry činom seba-lásky?

QL: Úplne, pretože ak neberiete tieto šance, budete sa cítiť tak neplní. Nemohol som byť taký dobrý Lil Kim ako Lil Kim. Nemohol som byť taký dobrý Foxy Brown, aký by mohol byť Foxy. Ale oni nemohli byť tak dobrí Latifah, ako by som mohol byť, takže je to o nájdenie vlastného výklenku a vlastníctvo.

SÚVISIACE: kráľovná Latifahova transformácia krásy

TER: Boli tam nejaké kariérne rozhodnutia, ktoré boli obzvlášť ťažké urobiť?

QL: Keď som dostal úlohu amatérskeho bankového lupiča Cleo Sims Nastavte ho, Sedel som so svojimi mladšími súrodencami a povedal im: “Počúvaj, hrám gayovu postavu. Vaši spolužiaci vás môžu dráždiť alebo hovoriť o negatívnych veciach. Robím to, lebo si myslím, že môžem priniesť pozitívnu pozornosť homosexuálnemu afroamerickému spoločenstvu a verím, že dokážem urobiť skvelú prácu ako herca. “Rozumeli a keď sa tieto veci nevyhnutne stali v škole, boli s tým v poriadku.

TER: V našom sociálno-mediálnom veku, keď sú všetci tak vystavení, koho považujete za pop-kultúru?

QL: Rešpektujem ľudí, ktorí začali od dna a potom sa rozbili – tí, ktorí pracujú tak ťažko ako ja, keď som začal rapovať. Od začiatku som bol fanúšikom Solange Knowlesovej. Najväčšou umelkyňou na svete je jej staršia sestra, ale nikdy sa na ňu neopierala. Nezáleží na tom, či masy vedia, kto ste. Záleží mi na tom, ako ste sa správali, keď ste sa zlomili, a či ste ostali lojálni ľuďom, ktorí sa s vami valili vtedy – to je dobré s-.

Pre ďalšie príbehy, ako je toto, vyzdvihnúť V štýleje v marci vydanie, na novinových stánkoch a k dispozícii pre digitálne stiahnutie dnes.

Fotograf: Jason Schmidt for CLM; vlasy: Iasia Merriweather; make-up: Sam Fine; módny redaktor: Timothy Snell pre Timpy Inc .; manikúra: Lisa Logan; dizajn: Cooper Vasquez pre Magnet Agency.

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

69 − 65 =

map