Model Mia Kang o tom, ako box pomohol jej bojovému telu Dysmorphia: “Naučila som sa jedlo nie je odmenou za hladomorstvo”

Na začiatku roka 2016 som vyzeral, ako by som “žil sen”. Bol som úspešný model na Manhattane. Cestoval som po svete na fotografovanie. Bol som na billboardoch pre GUESS a dokonca som sa objavil Šport ilustrovanýJe to plavčík. Šiel som na okúzľujúce strany a prešla ramenami s rappermi, hercami a supermodelmi.

Ale v skutočnosti som bol preplnený nespoľahlivosťou a trpiacim úzkosťou, ktorá vychádzala z kritiky, ktorú som dostával. Ľudia sa ma pýtali, aby som urobil nejaké veci, ako hladomor sám, alebo ísť do blázon, 10-dňovej kvapaliny-iba diéty pred výhonky. Bola som strach, že moje telo nikdy nebolo dosť dobré, dostatočne tenké. Dostal som sa do miesta, kde som žil z Marlboro Lights, čiernej kávy a alkoholu. Keď som potreboval niečo k jedlu, bol by som zriedkavé na junk food, potom som bežal z tréningovej triedy do tréningovej triedy a zúfalo sa snažil spáliť čokoľvek, čo sa mi dotklo rúk.

súvisiace: Brooklyn Nine-Nine Herečka Stephanie Beatrizová o boji s nesprávnym stravovaním

To nebolo nič nové – začal som modelovať vo veku 13 rokov, keď veľa dievčat už zápasí s problémami s obrazom tela. Som si zvykol počuť ľudí kritizovať moje telo takmer denne. Myslela som si, že som vytvorila silnú kožu. Keď by mi pripomienky vyvolali pocit, že by som bol ohavný a nehodný, povedal by som si, že práve to funguje. Myslel som, že je to normálne. Teraz, v 28, uvedomujem si, že to nie je – a že to spôsobilo vážne škody.

Napriek môjmu úspechu minulý rok mi ľudia stále hovorili, že by som nikdy skutočne urobte to, ak moje boky nebudú pod 35 palcov. Nebolo to absolútne žiadna zhovievavosť; bolo to “tak ako to fungovalo.” Stalo sa to všetko, o čom som si mohol myslieť. Ten tlak udržoval budovanie a budovanie vo mne. Potom som jedného dňa roztrhol. Zlomil som. Moja úzkosť prebehla. Po 15 rokoch som sa ponoril do hlbokej depresie a ťažko som opustil môj byt, ak som to nemusel. Cítil som, že som stratil schopnosť fyzicky pokračovať v mojom živote. Vedel som, že sa pýtam nemožného na seba, keď moje telo odolalo strate viac váhy a moja myseľ sa bránila zaoberať sa všetkým.

Potreboval som odstúpiť. Tak som požiadal o 10-dňovú dovolenku, aby som ísť do domu mojej rodiny v Thajsku. A tam sa všetko zmenilo.

Našiel som miestnu posilňovňu Muay Thai hneď vedľa môjho domu. (Muay Thai je bojové umenie a národný šport Thajska). Aby som bol úprimný, spočiatku som bol stále zaseknutý v myslení, že som sa len snažil stratiť hmotnosť mi bolo povedané, že som potreboval. Školenia každý deň sa zmenili dvakrát denne – a potom sa niečo cítilo inak. Po prvýkrát som bol súdený na mojom vystúpení namiesto môjho vzhľadu.

Príspevok zdieľaný Mia Kang (@missmiakang) 16. mája 2017 v 7:23 PDT

Na tomto bojovom umení som našiel pokoru, v ktorej zostali ego na dverách. Títo ľudia sa nestarali o to, či by som bol modelkou, lekárom alebo unikol odsúdený – všetko, čo chcel, bolo pre mňa ukázať toľko angažovanosti v tomto športe ako oni. Moji tréneri ma povzbudzovali k tomu, aby som rástol silnejšie, namiesto toho, aby kritizoval spôsob, akým moje telo vyzeralo, keď som bojoval.

Muay Thai sa stal oveľa viac ako len spôsob, ako schudnúť. Bol to môj útek, a cítil som sa silný. Začal som sa zamilovať do športu as osobou, s ktorou mi pomáhala stať sa.

Tiež ma naučil o výžive. Učila som ma rešpektovať svoje telo, ak by som chcel hrať, čo znamenalo konzumáciu reálny živiny. Nebolo ľahké vziať si prvé kúsky, naučiť sa jesť jedlo, o ktorom by som nikdy nesníval, že by som mohol jesť na mojej modelovej strave. Ale nakoniec som sa dozvedel, že jedlo nie je odmenou za cvičenie alebo hladovanie; to je palivo pre moje telo.

Znie to neuveriteľne povedať, že môj život sa otočil o 10 dní a to nebolo. Tieto počiatočné dni dovolenky sa zmenili na deväť mesiacov tréningu a žili v thajskom tréningovom tábore, počas ktorého som sa vrátil z modelovania a celkom som venoval môj čas, srdce a energiu Muay Thai.

SÚVISIACE: Rapper Vic Mensa sa kandiduje na svoj boj s duševným zdravím

 

Príspevok zdieľaný Mia Kang (@missmiakang) 21. júla 2017 o 11:14 PDT

 

Začal som získať váhu vo svaloch. Dostal som viac ako 30 libier, čo bolo na prvý pohľad tak ťažké pochopiť po tom, čo som strávil to, čo cítil ako život, ktorý sa snažil byť “hubený”. Stratil som veci, o ktorých mi bolo povedané, že sú definíciou krásy ako stehná medzera, a viditeľné bedrové kosti. Namiesto toho, keď som sa pozrel do zrkadla, začal som vidieť veci ako šesťčlánkový abs, zakrivený zadok, hrubé stehná – veci, ktoré som bol podmienený, aby som myslel ako “nežiadúci”. Ale čísla na stupnici alebo páska začali zdať zanedbateľné. Bola som hrdá na svoju novú svalovú výstavbu. Po prvýkrát som bol skutočne šťastný, že som práve ja. Miloval som učenie sa niečoho, na čom som bol vášnivý, bez toho aby som cítil súdom. Muay Thai ma cítil fyzicky a psychicky silnejší každý deň.

Keď som sa vrátil do New Yorku, držal som to. Muay Thai nie je len súčasťou môjho každodenného životného štýlu, ale aj toho, kto som ako človek. Nikdy som sa viac nemiloval. Iste, existujú pracovné miesta, ktoré nemám, pretože nemám 35-palcové boky, ale toto je riziko, ktoré chcem vziať, aby som sa pokúsil urobiť rozdiel v priemysle a v mojom sebavedomí.

Stále bojujem a pravdepodobne budem po zvyšok môjho života s obrazom tela. Ale môj šport ma naučil ako byť šťastný a milujem sám. Pomohlo mi to, aby som získal vnútornú silu, o ktorej som nikdy nevedel, čo mi umožnilo vrátiť sa a postaviť sa vlastným spôsobom, akonáhle som pripravený vrátiť sa k modelovaniu.

 

Včera večer som usporiadal letnú stylingovú udalosť @thefryecompany x @aglit_italy v obchodnom priestore FRYE SoHo, NYC. Ďakujem vám všetkým, ktorí prišli a ukázali nejakú lásku!

Príspevok zdieľaný Mia Kang (@missmiakang) 29. júna 2017 v 3:19 PDT

 

Teraz odmietam mať mi krásu diktovať. Príliš dlho som bola tá neistá žena, ktorá prechádzala stranami časopisu a premýšľala nad tým, prečo som nevyzerala ako modely, ktoré som videl – a ja vlastne bol jedna z žien v časopise.

Muay Thai mi pomohla vidieť, že krása je o dôvere, šťase a sile. Pomohlo mi to vidieť, že to, čo je naozaj dôležité, je žena, nie ste žena, ktorú vyzeráš. Teraz chcem urobiť všetko, čo je v mojich silách, aby som povzbudzovala ženy, aby prechádzali niečím, akým som miloval seba a ich telá. Chcem vidieť silné, sebavedomé a zdravé ženy ako vzorové modely na billboardoch av časopisoch. pretože že je pre mňa krásne.

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

13 + = 14

map