Prečo Anu Duggal financuje desiatky žien podnikajúcich podnikov

Badass Women odrážajú ženy, ktoré majú nielen hlas, ale vzdorujú irelevantným predsudkom pohlavia. (Nehovoriac o tom, že sú mimoriadne cool.) Zakladateľka fondov zakladateľov žien Anu Duggal tu hovorí o svojom odhodlaní pomáhať ženským technologickým spoločnostiam prijímať investície, ktoré potrebujú na to, aby uspeli. 

Prečo je to zlé: Anu Duggal, úspešná podnikateľka sama osebe, založila Fond zakladateľov žien (F3 alebo F Cubed for short) v roku 2014 s cieľom pomôcť ženám získať finančné prostriedky potrebné na založenie vlastných technologických spoločností. “Cieľom fondu je naozaj dokázať, že môžete investovať do portfólia, ktoré tvoria 100% zakladateľov žien a prinesie veľké výnosy vašim investorom.”

Doteraz sa na tento sľub postarala a pomáha viac ako 30 novým spoločnostiam so ženami v mnohých odvetviach, od digitálneho zdravia až po náborovú technológiu, a to nielenže sa dostanú na zem, ale aj sa stávajú úspechmi. F3 v portfóliu fondu I postavilo viac ako 1 miliardu dolárov na hodnotu podniku a vynaložilo viac ako 400 miliónov dolárov na financovanie rizikovým kapitálom len za tri roky. Tieto počiatočné spoločnosti teraz zamestnávajú viac ako 600 ľudí v oblastiach New York, San Francisco a Los Angeles.

Ako sa dostať do bizu: pre Duggal, ktorý sa stal podnikateľom, bol druhou povahou. “Vždy som miloval predaj,” hovorí Duggal. “Na základnej a strednej škole bola predajom limonády a potom ručne vyrábanými vlasovými klipsami môj počiatočný štart vo svete podnikania.” Potom niekoľko rokov po absolvovaní Vassar College v New Yorku začala prvú vinárnu v Indii, The Tasting Room. Taktiež bola spoluzakladateľkou Exclusively.In., Indickej spoločnosti založenej na Accel a Tiger e-commerce.

Duggal, ktorá tiež získala MBA od London Business School, sa potom vrátila do New Yorku a videla príležitosť pomôcť žene podnikateľkám. “Z makro hľadiska som videl stále viac žien, ktorí prichádzajú z niektorých väčších technologických spoločností a majú problémy s prístupom k kapitálu. Takže to bolo len ako príležitosť stať sa značkou, ktorá bola od začiatku skutočne zameraná na prácu s týmito zakladateľmi. “

Prekonávanie prekážok: Duggal nevidí jej pohlavie ako berle, len si všimla príležitosť pomôcť ženám, ktoré chcú robiť to, čo urobila, a ona šla na to. “Myslím si, že rizikový priemysel tradične neinvestoval do mnohých žien. Takže musíte urobiť investorov pocit, že chýbajú finančne, aby zmenili svoje správanie, “hovorí Duggal. “Ale tiež si myslím, že veľa z nich je len o stanovení cieľa a jeho prehliadnutí.”

Duggal prešla zhruba 600-700 stretnutí s investormi, aby našla tých, ktorí boli ochotní dať svoje peniaze do rúk. “Povedal by som, že to vyžaduje odolnosť, musíte zvyknúť na veľa nie, ale myslím, že sa to mení, je to stále lepšie,” hovorí.

Zvýraznenie kariéry: “Práve sa stretávate a učíte sa od mnohých brilantných, zaujímavých ľudí v mnohých rôznych odvetviach. Zistil som, že je to naozaj vzrušujúce,” hovorí Duggal o svojej obľúbenej časti svojej práce. Duggal hovorí, že najviac vzrušujúce ihrisko, ktoré dostala nedávno, pochádza od žien, ktoré chcú riešiť sexuálne obťažovanie v práci na anonymnej platforme.

SOUVISLOSTI: Tento ex-Google Engineer, ktorý vyčerpal platy, sa zasadzuje za väčšiu účasť v technickom svete 

Najlepšia rada: “Vytvorte silnú sieť.” Duggalová tvrdí, že rozvíjanie silných spojení v tomto odvetví jej pomohlo pri viacerých príležitostiach. A dodáva: “Musíte premýšľať veľké, aby ste boli úspešní. Ste naozaj len obmedzený veľkosťou veľkosti, ktorú si dokážete predstaviť. Lepšie premýšľať veľké a skončiť na mieste, ktoré vás nadchne, ako si myslíte malý. “

Čo bude ďalej: Duggal sa teraz zameriava na rast počtu firiem, s ktorými spolupracuje F3. “Chcem ukázať, že sme úspešne priniesli veľké výnosy a investovali do portfólia žien.”

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

+ 42 = 51

map