Kidada Jones zdieľa poradenstvo, ktoré dala svojmu mladšiemu ja

Ako dcéra legendárneho producenta Quincy Jonesa a herečky Peggy Liptonovej mala Kidada Jones prakticky všetko, čo kedy chcela vyrastať, ale jej dospievanie nebolo nevyhnutne idylické. Počas svojho dospievania sa model a dizajnér bojovali s poruchami učenia a zlyhali z niekoľkých škôl, okrem toho, že počas svojich dvadsiatych rokov mali dramatický vzťah so zosnulým Tupacom Shakurom, ktorému bola zaistená v čase svojej smrti. 

Teraz Jones prechádza minulosťou za ňu a požičiava si pomocnú ruku mladým dievčatám, ktoré sa môžu stretávať s vlastnými problémami – s novou knihou, School of Awake: Dievčenský sprievodca vesmírom, teraz z Knižnice nového sveta. Časť autobiografia, časť svojpomoc, sprievodca obsahuje rady o boji proti šikanovaniu a spojenie s vašou duchovnou stránkou. Pred jeho prepustením sme s Jonesom hovorili o jej detstve ao tom, akú radu dala jej mladšiemu. 

Prečo ste sa rozhodli napísať túto knihu?

Pretože by som si prial, keby som mala túto knihu, keď som vyrastal. Dievčatá potrebujú životné nástroje v mladšom veku, aby sa cítili pripravené ísť von do sveta s dôverou a silným zmyslom pre seba. Chcel som napísať knihu, ktorá sa učí o sebe a miluje, kto ste dobrodružstvo.

Aká je vaša najobľúbenejšia detská pamäť?

Keď mi bolo 8 rokov, moji rodičia vzali moju sestru a ja som mimo školy kvôli prekvapujúcemu fotografovaniu s E.T. (Môj otec v tom čase pracoval so Stevenom Spielberom.) Drew Barrymore bol tu tiež. Bolo to úžasný 80-tych rokov. Obrázky ma úsmev zakaždým, keď ich vidím. 

SOUVISLOSTI: Rashida Jones a ďaleko spolupracujú na najpríjemnejších batožinách

#fbf, kedy @drewbarrymore vyslali toto a tiež #fbf do môjho dlhého priateľstva s ET. Nikdy na teba nezabudnem.

Príspevok zdieľaný Rashidou Jonesovou (@rashidajones)

Ako asi najťažšie prekonať?

Nebol som skvelý študent – vyradil som zo škôl, pretože som sa nezaujímal o tradičný typ školských osnov a nudil som sa a mal veľa problémov so zameraním. Ak mi nedosiahla školu, dalo mi nízke sebavedomie. Bol som premiestnený zo školy do školy a mal aj sestru, ktorá bola študentka rovná – tak, že som zosilnila svoj pocit zlyhania.

Jedna vec, ktorú si prajete, viete, keď ste boli teenager? 

Želám si, aby som vedel, že nemusíte nasledovať tradičnú vzdelávaciu cestu, aby ste našli to, čo vás inšpiruje. Len preto, že nie ste skvelý študent v škole, neznamená to, že nebudete nadšení, keď sa dozviete o niečom, čo skutočne milujete. V čase, keď som navštevoval dizajnérsky vysokú školu na FIDM a mohol si vybrať kurzy, ktoré ma zaujímali, som sa rozkvitla a dostala rovno A. Uvedomil som si, že som potreboval byť zvedavý a spojený s tým, čo som sa učil, aby som mohol uspieť. 

Aké rady by ste dnes dali mladým dievčatám?

Zostaňte pripojení k častiam seba, ktoré sú autentické. Urobte si trochu času, aby ste sa počas dňa zišli, aby ste zostali spojení s vašim vnútorným hlasom. 

VIDEO: 10 osobností, ktoré sú novelistami a autori detských kníh

Tento rozhovor bol upravený a skrátený. 

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

6 + 1 =

map