Meryl Streep je feministická ikona, ktorú teraz potrebujeme v príspevku

Úplné zverejnenie: Som fanúšikom filmov o žurnalistike. svetlomet, Všetci prezidentovi muži, Papier, Pelican Brief, Jeho dievča v piatok, zoznam pokračuje ďalej. Pripúšťam, že som mohol vstúpiť Pošta, ktorý je nominovaný na najlepší obraz Oscara v tomto roku, trochu predisponovaný k tomu, aby sa mu páčilo. Okrem toho som všetko pre filmy, ktoré sa týkajú slobody tlače, tých, ktoré sledujú vyšetrovateľských novinárov odhaľujúcich škandály a vydávanie pravdy, médiá ako štvrtý majetok, dôležitosť prvej zmeny a všetko, čo džez.

Ukážme to, žijeme v dobe, keď sa náhle spochybňuje sloboda tlače, legitímne správy sú považované za falošné správy tým, ktorí sa im jednoducho nepáči, a ktokoľvek s mobilným telefónom môže píšu falošnosť, ako keby to bolo fakt. Tento film je momentálne.

Ale okrem mojej žurnalistickej zaujatosti a faktora aktuálnosti, uisťujem vás, Pošta je víťaz. Je ťažké sa pokúsiť o Steven Spielberg, Meryl Streep a Tom Hanks, nehovoriac o Sarah Paulsonovej a Bradley Whitfordovej – všetci hviezdní herci.

TK
Niko Tavernise / 20th Century Fox

Na základe skutočného príbehu, film sa koná v lete roku 1971 Washington Post (nasleduj New York Times) odkryli a zverejnili výňatky z takzvaných “Pentagonových dokumentov”. Dokumenty boli prísne tajné vládne dokumenty, ktoré objavil vojenský analytik Daniel Ellsberg (hral Matthew Rhys). Po tom, ako bol vo Vietname na zemi a zistil, že nie všetci vo vláde verejne hovoria, čo si súkromne mysleli o vojne, Ellsberg sa stal odhodlaný zdieľať pravdu.

Získajte hlboký pohľad na najlepšiu módu s červenými kobercami pre LESS. Prihláste sa teraz na službu InStyle a ušetrite veľký čas počas nášho predaja s obmedzeným časom!

Zatiaľ čo pracoval v spoločnosti Rand Corporation, objavil Pentagonské papiere a prehral ich reportérovi Časy a neskôr Pošta. Dokumenty odhalili veci o vietnamskej vojne, ktoré neboli verejnosti oznámené – napríklad skutočnosť, že viacerí vládni činitelia, vrátane prezidentov, vedeli, že vojna bola odsúdená na neúspech, ale stále to prebiehala, aj keď boli zabité americké jednotky.

SÚVISIACE S SÚVISLOSTI: Meryl Streep len oficiálne schválila prezidentského kandidáta na rok 2020: Tom Hanks

Hanks hrá Ben Brandlee, PoštaKtorý má zdravý bojový vzťah so svojim vydavateľom, patricijskou Katharine Grahamovou, presvedčivo hrá Meryl Streep (ale znova nie hrať úlohu presvedčivo?) Napriek skutočnosti, že Biely dom (pod Richardom Nixonom) položil súdnu príkaz proti New York Times aby sa zabránilo tlači papierov v mene národnej bezpečnosti, Bradlee chcel, aby vlnu slobodu tlače vlajku a tlačiť ho.

Jeho dychtivosť bola čiastočne kvôli vlastenectvu a čiastočne kvôli jeho konkurenčnému pruhu – chcel to dať Pošta, potom známy ako trochu malého mestského papiera New York Times ako bašta národnej žurnalistiky.

TK
Niko Tavernise / 20th Century Fox

Graham nebol taký istý. Bola veriacou v kriľovaní a tiež chcela, aby sa jej papier stal hlavným kandidátom, ale chystala sa vziať firmu do verejnosti a obávala sa, že odmietnutie súdneho príkazu by mohlo vniesť jej a Bradlee do väzenia, alebo poškodiť cenu akcií spoločnosti. Komplikuje veci, bola priateľkou s generálnym prokurátorom Robertom McNamarom, ktorý verejne podporoval vojnu. Tlačiť papiere by určite zničil ich vzťah.

Je tu zaujímavý príbeh o nebezpečenstve, že novinári sú príliš priateľskí s ľuďmi, ktorých sa majú pokryť. Keď Bradlee kritizoval Grahama, že je príliš blízko k McNamarovi, pripomenula mu, že je kamarátmi s John F. Kennedy.

SÚVISIACE: Tom Hanks prerušil vlastné Otázky a odpovede na návrh na prepustenie manželstva

Film nasledoval Bradleeho a jeho zamestnancov pri preberaní dokumentov a ich odhalení v retrorealistickej sláve – boli tu staromódne platené telefonáty, čitateľné poznámky, rozhovorné stretnutia v uličkách a motelových izbách, tajomné škatule papierov prevážané z bodu A do bodu B, a zúrivý spěch, aby spĺňali termíny tlače. Dokonca aj kinematografia okúzla celý proces s umeleckými zblíženiami typu a tlačovými lismi, ktoré vyčarovali papiere. Bolo to ako porno pre starých žurnalistiky.

Medzitým film nasledoval aj Graham, z mužských riadených miestností v kancelárii a obchodných obedov naplnených dymom, na fajčiarske večere vo svojom dome a na osobné chvíle, ako je vkladanie vnukov do postele. Pozdĺž cesty sme si všimli, že jej pochybnosti pomaly uvoľňujú cestu k jej prijatiu jej pozície a napokon jej víťazné rozhodnutie publikovať príspevky, veľa zúfalstva jej finančných poradcov.

TK
Niko Tavernise / 20th Century Fox

Streep skutočne svietil ako Graham. Nielen, že vysielala vydavateľstvo so sociálnymi účinkami, so svojimi vlasmi, párčkami a prvými sukňami v práci, ale tiež nás cítila, že sme Grahamovu neistotu. Obávali sme sa spolu s ňou.

Po zdedení papiera od svojho manžela, ktorý ju zdedil od svojho otca, bol Graham obklopený mužmi pod kontrolou a muži, ktorí chcel aby boli v kontrole, z ktorých mnohí zrejme nevzali vážne. Ale ona bola šikovná a zdatná a nakoniec žena v hĺbke objavovania sa a vyrovnania s jej silou.

VIDEO: Tu sú všetky spôsoby, ktorými Meryl Streep robí a vypláca svoje milióny

V jednom momente, keď jeden z jej poradcov (Whitford) povedal: “Ľudia majú obavy, že majú ženu, ktorá má na starosti papier, že nemá rozhodne robiť ťažké rozhodnutia,” povedala Streep jednoducho: “Ďakujem vám za tvoja úprimnosť Arthur, “a odišiel z miestnosti.

SÚVISIACE: Meryl Streep vydáva tvrdé vyhlásenie po tom, čo ju Rose McGowan kritizovala

Keď sa Graham konečne rozhodol a povedal: “Poďme, poďme! Zverejňujeme, “naozaj ste pocítili, ako sa konečne objala jej moc a jej nezávislosť.

Je to naozaj včasná správa.

A mimochodom, Najvyšší súd rozhodol o slobode tlače a vyhlásil, že noviny, ktoré vytlačili výňatky z Pentagonských článkov, mali právo – a dokonca aj povinnosť – tak urobiť.

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

54 − 47 =

map